American Horror Story: Roanoke Hakkında

American Horror Story'nin 6. sezonu olan Roanoke sezonu izlenir mi diye merak edenler için Roanoke hakkında her şey!

American Horror Story Roanoke, oldukça kaliteli bir AHS sezonu ve sizi asla üzmeyecek bir sezon bence. 

American Horror Story: Roanoke

Her yazımda söylerim. American Horror Story ekibi, korku işini biliyor. Hem de çok iyi biliyor. Yavaş yavaş her sezonu blogumda anlatırken bu yazımda ise American Horror Story Roanoke hakkında bilgilendirme yapacağım. Bir nevi inceleme yazısı da diyebiliriz.

American Horror Story: Roanoke, AHS’nin gerçek AHS bu olduğunu gösteriyor adeta. Diziye başladığınızda American Horror Story: Roanoke’nin klişelerle dolu olduğunu düşüneceksiniz. 1. Bölümü biraz abartıya kaçacak kadar korku filmi klişesiyle doluydu. Ve ilk 5 bölümde en çok duyacağınız şey; “Maaaattt!!” olacak 🙂

American Horror Story Roanoke Hakkında

American Horror Story Roanoke‘nin en büyük eksi tarafı, her şeyin Flora denen salak kızın üzerinden gitmesi. Şu kız bu dizide olmasaydı eminim ki çok daha iyi işler çıkacaktı. Tabii tek eksi tarafı da Flora değil. American Horror Story: Roanoke sezonu aslında bir belgesel. Yani sizin gerçek sandığınız bir anda, o kişilerin aslında oyuncu olduğunu öğreniyorsunuz. Sonra yine gerçek sanıyorsunuz ve yine oyuncu olduklarını öğreniyorsunuz. Yine şu oyunculuk, kameralar falan olmasaydı daha iyi olacaktı.

Dizinin ilk bölümünde Flora, spoiler veriyor aslında bize. Herkes ölecek beni sona saklayacak. Tek tek oturun ve ölümleri izleyin diyorum başka bir şey demiyorum. Diğer sezonlardan farklı olarak,başlangıç müziği ve her AHS sezonunun kendine has olan sinematiği bu sezonda bulunmuyor. American Horror Story: Roanoke toplam 10 bölümden oluşuyor ve ortalama 40 dakikalık bölümleri kapsıyor.

Belli bir zamandan sonra American Horror Story 6. sezonunda, yaşanan şeylerin gerçek mi yoksa oyuncular tarafından mı oynandığını anlamayabilirsiniz. Geçmişte olayın geçtiği evde yaşayan kişiler: Chen ailesi, evin asıl sahibi, Priscilla, hemşireler vs. evde hayalet gibi dolaşıyor. Birine saldırıyor, yada korkutuyor. İlla bir şey yapıyorlar ama. Dizinin sonunda ise, Flora dediğimizi konunun onun üzerinden yürüdüğü bu karakter, Priscilla adını verdiğimiz hayaleti korumak için annesini öldürtüyor. Böyle de salak bir kız.

American Horror Story Roanoke İzlenir Mi?

Herkes en kötü sezon Roanoke olduğunu düşünüyor ama ben öyle düşünmüyorum.

American Horror Story tarihinin en iyi sezonlarından birisi olduğunu düşünüyorum. Dizide doğaüstü olayların yanında Butcher ve tayfası tarafından bol kanlı sahnelerde yer alıyor ve bu da diziyi daha farklı kılıyor.

Zaten Ryan Murphy’den böyle farklı ve kaliteli içerikleri her zaman bekleyebilirsiniz.

Dizi başından sonuna kadar güzel gidiyor. Ta ki final bölümüne kadar. Her şey birbirine giriyor. İnsanlar saçmalıyor. Kan, revan. Saçmalıklar diz boyu anlayacağınız. Böylesine hoş ilerleyen bir dizinin finalini neden bu kadar berbat yaparsınız?

Son olarak diyeceğim şey, Susan Berger’in yani Butcher’ın oyunculuğuna ve rolüne hayran kaldım. Doğaüstü olayları seviyorsanız ve doğaüstü olaylarla beraber vahşet görüntüleri izlemeyi seviyorsanız American Horror Story: Roanoke sezonu tam size göre. Şayet doğaüstü olayları sevmiyorsanız dizinin bu sezonunu pek de izlemenizi pek tavsiye etmiyorum. Diğer AHS sezonlarına yönelebilirsiniz. Mesela AHS’nin son sezonu 1984 tam size göre olabilir. Daha fazla detayı merak ediyorsanız bu bağlantıya tıklayın: American Horror Story 1984 hakkında

Roanoke sezonunun American Horror Story en iyi sezonları arasında da en ortada olduğunu belirtmek isterim. Siz de en iyi sezonları merak ediyorsanız yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Diziyi izledikten sonra alt taraftan American Horror Story: Roanoke hakkında yorum yapmayı unutmayın 🙂 AHS’nin diğer sezonlarını da okumak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

American Horror Story 6. sezon tanıtımını buradan izleyebilirsiniz.

American Horror Story: Asylum yazısını okumak için BURAYA tıklayın.
American Horror Story: Coven yazısını okumak için BURAYA tıklayın.
American Horror Story: Cult hakkında güncel bilgiler için BURAYA tıklayın.
American Horror Story 8. sezon hakkındaki yazıyı okumak için BURAYA tıklayın.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir