american horror story 6. sezon hakkında

American Horror Story Roanoke Hakkında

American Horror Story'nin 6. sezonu olan Roanoke sezonu izlenir mi diye merak edenler için Roanoke hakkında her şey!

American Horror Story Roanoke,oldukça kaliteli bir AHS sezonu ve sizi asla üzmeyecek bir sezon bence. Bunu neden söylüyorum? Çünkü bana göre beklediğiniz o muhteşem AHS sezonu işte bu sezon!

Her yazımda söylerim. American Horror Story ekibi korku işini biliyor. Hem de çok iyi biliyor. Yavaş yavaş her sezonu blogumda anlatırken bu yazımda ise American Horror Story Roanoke hakkında bilgilendirme yapacağım. Bir nevi inceleme yazısı da diyebiliriz.

AHS Roanoke, AHS’nin gerçek AHS olduğunu bizlere gösteriyor adeta. Diziye başladığınızda AHS Roanoke’nin klişelerle dolu olduğunu düşüneceksiniz. 1. Bölümü biraz abartıya kaçacak kadar korku filmi klişesiyle doluydu. Ve ilk 5 bölümde en çok duyacağınız şey, “Maaaattt!!” olacak. 🙂

American Horror Story Roanoke Hakkında

American Horror Story Roanoke‘nin en büyük eksi tarafı, her şeyin Flora denen biraz salak kızın üzerinden gitmesi. Şu kız bu dizide olmasaydı eminim ki çok daha iyi işler çıkacaktı. Tabii tek eksi tarafı da Flora değil. American Horror Story 6. sezon yani Roanoke sezonu aslında bir belgesel de diyebiliriz. Buralara çok fazla girmek istemiyorum ancak bir süre sonra baş aşağı olacağınızdan şüphem yok. 

AHS Roanoke sezonunun fazla beğenilmeme sebebi, şu an anlatmaktan kaçındığım durumdan dolayı ancak gerçekten farklı olduklarını bir kez daha gösteriyorlar ve bence harika bir şekilde sezonu tamamlıyorlar.

Dizinin ilk bölümünde Flora, spoiler veriyormuş da biz farkında değilmişiz aslında.  İzledikten sonra çok şaşıracağınız şeyler sizi bekliyor. Diğer sezonlardan farklı olarak, başlangıç müziği ve her AHS sezonunun kendine has olan sinematiği bu sezonda bulunmuyor. American Horror Story 6. sezon yani Roanoke toplam 10 bölümden oluşuyor ve ortalama 40 dakikalık bölümleri kapsıyor.

Belli bir zamandan sonra American Horror Story 6. sezonunda, yaşanan şeylerin gerçek mi yoksa oyuncular tarafından mı oynandığını anlamayabilirsiniz. Geçmişte olayın geçtiği evde yaşayan kişiler: Chen ailesi, evin asıl sahibi, Priscilla, hemşireler vs. evde hayalet gibi dolaşıyor. Birine saldırıyor, yada korkutuyor. İlla bir şey yapıyorlar ama.

American Horror Story Roanoke İzlenir Mi?

American Horror Story Roanoke sezonu için herkes en kötü sezon diyor ancak ben böyle düşünmüyorum asla.

Bunu da öylesine söylemiyorum. American Horror Story’nin en iyi sezonları listesinde maalesef çok da iyi bir yere sahip değil bu sezon. Merak edenler şuradan bakabilir: https://enestalha.com/american-horror-story-en-iyi-sezonlar/

American Horror Story tarihinin en iyi sezonlarından birisi olduğunu düşünüyorum hatta. Dizide doğaüstü olayların yanında “Butcher” ve tayfası tarafından bol kanlı sahnelerde yer alıyor ve bu da diziyi daha farklı kılıyor.

Zaten Ryan Murphy’den böyle farklı ve kaliteli içerikleri her zaman bekleyebilirsiniz.

Dizi başından sonuna kadar güzel gidiyor. Ta ki final bölümüne kadar. Her şey birbirine giriyor. İnsanlar saçmalıyor. Kan, revan. Saçmalıklar diz boyu anlayacağınız. Böylesine hoş ilerleyen bir dizinin finalini neden bu kadar berbat yaparsınız?

Son olarak diyeceğim şey, Susan Berger’in yani Butcher’ın oyunculuğuna ve rolüne hayran kaldım. Doğaüstü olayları seviyorsanız ve doğaüstü olaylarla beraber vahşet görüntüleri izlemeyi seviyorsanız AHS Roanoke tam size göre. Şayet doğaüstü olayları sevmiyorsanız dizinin bu sezonunu pek de izlemenizi pek tavsiye etmiyorum. Diğer AHS sezonlarına yönelebilirsiniz.

Mesela AHS’nin son sezonu 1984 tam size göre olabilir. Daha fazla detayı merak ediyorsanız bu bağlantıya tıklayın: American Horror Story 1984 hakkında

En iyi sezonlar listesinin ortalarında yer alan Roanoke sezonu hakkında size anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Diziyi izledikten sonra alt taraftan American Horror Story Roanoke hakkında yorum yapmayı unutmayın 🙂 AHS’nin diğer sezonlarını da okumak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

American Horror Story 6. sezon tanıtımını buradan izleyebilirsiniz.

American Horror Story Asylum
American Horror Story Coven
American Horror Story Cult
American Horror Story 10. Sezon Ne Zaman Çıkacak? (2021)
American Horror Story 10. Sezon Oyuncuları

BONUS: Ryan Murphy tarafından yeni bir dizi daha geliyor ve adı da American Horror Stories. Tüm detaylarını buradan okuyabilirsiniz: https://enestalha.com/ryan-murphyden-american-horror-stories-geliyor/

Bir Ping

  1. Pingback: American Horror Story En İyi Sezonlar - MMORPG ve Korku Filmleri

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.