american horror story 9 sezon

American Horror Story 1984 İncelemesi (9. Sezon)

American Horror Story 1984 yani 10. sezon hakkında detaylar ve American Horror Story 1984 incelemesi!

Herkese selamlar. Yeni bir American Horror Story 1984 yazısında daha beraberiz. Daha önce yine AHS 1984 hakkında yazılar yazmıştım bildiğiniz gibi. Bunlardan ilki, American Horror Story 9. Sezon hakkında yazısıydı. Sezon başlamadan önce yazmıştım ve American Horror Story yeni sezon hakkında bilgileri aktarmıştım. Daha sonrasında American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm incelemesi yazısıydı. Burada da ilk bölümde olan olaylardan ve dizinin gidişatı hakkında tahminlerde bulunmuştum. O zamandan beri uzun bir süre oldu ve sonunda 1984 sezonu bitti. Bu yazıda 1984 sezonunu inceleyeceğiz. Dilerseniz American Horror Story 1984 incelemesi başlığına geçelim.

1984 sezonunun en çok beğenilen AHS sezonu seçildiğini biliyor muydunuz? En iyi sezon sıralamasını incelemek için https://enestalha.com/american-horror-story-en-iyi-sezonlar/ buraya tıklayabilirsiniz.

American Horror Story 1984 İncelemesi

1984 incelemesine nasıl ve nereden başlayabilirim bilmiyorum. Tek kelimeyle harika, muazzam bir sezon. Başlangıcı, ortası, sonu. Muhteşem. Belki abarttığımı düşünebilirsiniz ama kesinlikle öyle değil. Abartmıyorum. Ben genelde AHS’nin sezon finallerini hiç beğenmem, genellikle istediğim kişiler kazanmaz veya mutlu sonla bitmez. Ama iddia ediyorum ki, American Horror Story 1984‘ün finali, izleyen herkes için çok iyidir, böyle bir sezon finalinden memnun olmayacak bir kişi bile yoktur.

ahs-1984

American Horror Story 1984 İncelemesi (9. Sezon)

Geçen haftalarda yayınladığım AHS en iyi sezonlar listesini hatırlarsınız. Eğer okumadıysanız buraya tıklayarak American Horror Story en iyi sezon hangisi öğrenebilirsiniz. Rotten Tomatoes’un verilerine göre bir liste oluşturmuştum ve listenin birinci sırasında şaşırtıcı bir şekilde AHS 1984 vardı. Orada demiştim ki, iyi bir sezon ama bence birinci olmayı hak etmiyor. Şimdi fikrimi değiştiriyorum. Sezon finaliyle beraber, American Horror Story’nin en iyi sezonu 1984 yani 9. sezon olabilir.

Karakterlere, aralarındaki uyuma ve sezonun başından sonuna kadar olan değişimlerini çok iyi buldum. Herkesin bu sezon favori bir karakteri olmuştur, benim ise Montana (Billie Lourd) karakteri oldu. Kendisi AHS evreninde çok köklü sayılmaz ancak sanki ilk sezonlardan beri varmış gibi, hiç eksik bir yönünü göremiyoruz. Bence tek kötü yanı, bu sezonda Sarah Paulson ve Evan Peters’ın olmayışı. Sarah Paulson’u belki es geçebilirdik ama, böyle bir sezonda Evan Peters çok uyumlu olacaktı. Redwood Kampına gelen kişilerden biri de o olsaydı, hiç fena olmazdı. Neyse, umarım kendilerini gelecek sezonlarda izleyebiliriz.

American Horror Story 1984 incelemesi yazımıza devam ederken, sezonun konusundan bahsetmek ve ardından yeniden incelemeye devam etmek istiyorum.

American Horror Story 1984 Konusu

“Aerobik takımı ve ekibe dahil olacak birkaç kişi, güzel bir hafta geçirmek ve hevesli tatilcilere eğitim vermek için Redwood Kampına doğru yol alır. Aynı zamanda, bu kamp geçmişte büyük trajik olaylara ev sahipliği yapmıştır ve yeniden açılıyordur. Geçmişte Mr. Jingles adında bir katilin, kamptaki herkesi vahşice öldürdüğü hikayesi anlatılır. Redwood Kampına gelen Aerobik ekibi, geldiklerine pişman olacaklardır ve yeniden Redwood Kampında gözüken Mr. Jingles’dan kurtulmanın yollarını arayacaklardır. Bu sefer kaçmaları gereken tek kişi Mr. Jingles olmayacaktır çünkü aynı zamanda Gece Avcısı adını verdikleri katil de peşlerine düşecektir…”


american-horror-story-1984

American Horror Story 9. Sezon İncelemesi

AHS 1984 (9. Sezon) sezonunun konusu bu şekilde. Konu standart bir korku filmi konusu gibi duruyor olabilir. Ama emin olabilirsiniz ki böyle değil. Karakterler oldukça detaylı ve sezonu bitirdikten sonra, şöyle bir sezonun başına döndüğünüzde, her şeyin o kadar değiştiğini düşünüyorsunuz ki. Mesela sezonun başında sevmeyeceğiniz bir karakter, birden favori karakteriniz olabilir. Veya tam tersi.

Bütün American Horror Story sezonlarını izlemiş biri olarak, sezon finalinden memnun olduğum tek sezon olduğunu söylemeliyim. Hatta, beni hiç sıkmayan 1-2 sezondan sadece biri. Bazı AHS sezonlarında, gerçekten sıkıcı olaylar olabiliyor. Sanki sadece geçiştirilmek için yapılmış bölümler. American Horror Story 1984‘de ise böyle bir durum yok. Eminim ki başladığınızda, tek solukta izleyip bitireceksiniz ve hiç pişman olmayacaksınız.

American Horror Story 1984 incelemesi yazımızın burada sonuna geliyoruz. Siz 9. sezon yani 1984 sezonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıya yorum olarak bu sezon hakkında ne düşündüğünüzü belirtin. AHS 9. sezon hakkında yazdığım diğer yazıları da okumayı unutmayın.

American Horror Story 9. Sezon Hakkında (American Horror Story 9. sezon nasıl izlenir merak ediyorsanız, burada yazıyor.)

American Horror Story 10. sezon oyuncuları belli oldu. Listede 1984 sezonunda keşke olsaydı dediğimiz kişiler ve bir sürpriz isim daha var. American Horror Story yeni sezon hakkında bilgiler için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki video, 1984 sezonunun son sahnesidir. American Horror Story 1984 sezonunu izleyecekseniz, lütfen bu videoyu izlemeyin!

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.