american-horror-story-1984-izle

American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

American Horror Story 9. sezon nasıl başladı? American Horror Story 9. sezon 1. bölüm yorumu burada!

Herkese selamlar. Dün, American Horror Story 9. sezon hakkında bir şeyler karaladığım yazımda, bölüm bölüm inceleme yazıları yazmayı düşündüğümü söylemiştim. Heyecanlı bekleyişin ardından, dün akşam FX ekranlarında, American Horror Story’nin 1984 sezonuna başlangıç yaptım ve şimdi size American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm incelemesi yazacağım. Dilerseniz, hadi başlayalım.

American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

AHS 1984 sezonu başlangıcında, yaz aylarında Veteriner Hekimliği yapmayı planlayan ancak Gece Avcısı tarafından saldırıya uğrayan ve mücevherleri çalınan Brooke Thompson ile tanışıyoruz. Net olarak “Night Stalker” olan ancak Türkçeye Gece Avcısı olarak geçen bu karakter, eve saldırdığı için oldukça korkuyor ve bu yüzden bir grup Aerobik meraklısıyla Redwood Kampına gidiyor. Aslında ilk başta davet edilmişti ancak gitme yanlısı değildi. Bu saldırıdan sonra, her ne kadar istemese de, mecburiyetten daveti kabul ediyor ve gidiyor.

Öncelikle Brooke’u Redwood Kampına davet eden arkadaşını tanıyalım: Tüm zamanların en iyi Aerobik yarışçısı olmayı hayal eden bir kraliçe. Montana Duke. (Billie Lourd canlandırıyor ve kesinlikle favori karakterim.) Redwood Kampına katılan diğer arkadaşlar ise: Xavier Plympton, Ray Powell ve Chet Clancy. Her birinin ayrı özellikleri ve ayrı manyaklıkları bulunuyor. Mesela Ray Powell bir aktör. Hatta oldukça sevilen bir aktör. ^^ Chet Clancy ise dopingden dolayı ilgilendiği spor dalında diskalifiye edilen ve öfke sorunları yaşayan biri. Neyse, biz AHS 1984 inceleme yazımıza devam edelim.

Yukarıda bahsettiğim kadro, Redwood Kampına doğru yola çıkıyorlar. Yolda bir benzin istasyonunda duruyorlar ve benzinci onlara, geri dönmeleri gerektiğini ve eğer dönmezlerse hepsinin öleceğini söylüyor. Tabii dinleyen kim, yola devam ediyorlar.

American Horror Story 1984

American Horror Story 1984

Biraz Redwood Kampından bahsedeyim size. Redwood Kampı hakkında neler biliyoruz bir bakalım. Redwood Kampı, geçmişte 9 cinayetin işlendiği bir yaz kampıdır. Mr. Jingles tarafından acımasızca 9 kişi katledilmiş ve bu yüzden kamp kapanmıştır. Elbette Mr. Jingles yakalanmış ve akıl hastanesine yatırılmıştır.

Redwood Kampını tekrar açanlar ise, geçmişte yaşanan o katliamdan sağ kalmayı başaran (bir kulağını kaybederek sağ kaldı) bir kadın. Kendisi dindar bir Hristiyan. Bir kulağını kaybetmesine rağmen inancını hep dinç tuttu. Burada detaylıca bahsetmeyeceğim zira Margaret Booth tarafından detaylıca dizide bahsediliyor.

Buraya gelen ekip, keşke bu yaşananları gelmeden önce öğrenseydi ama iş işten geçti tabii ki. Her biri korkuyor ancak elbette Redwood Kampından çekip gitmiyorlar. Belki de Mr. Jingles akıl hastanesinden çıkmıştır ve Redwood Kampında kalanların peşine düşecektir, kim bilir. 🙂

Tabii American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm böyle biter mi, hayır. İlk bölümün son sahnesinde; Brooke, Night Stalker yani Gece Avcısını Redwood Kampında görüyor ve diğerlerine haber veriyor. Elbette diğerleri hiçbir şey görmüyorlar ve birinci bölümü böylelikle noktalıyoruz.

American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm Hakkında

Başlangıç için oldukça iyi bir bölüm olduğunu söylemeliyim. American Horror Story 1984 izlemek istiyorsanız, bence hiç beklemeyin ve izleyin derim. American Horror Story 1984 izle gibi aramalardan buraya ulaştıysanız, buraya tıklayarak nasıl izleyebileceğinizi anlattığım yazıya ulaşabilirsiniz.

American Horror Story 9. Sezon 1. Bölüm incelemesi bu kadardı. Siz bu bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen AHS 1984 hakkında düşündüklerinizi yorum olarak hemen aşağıdan belirtin. American Horror Story 9. Sezon 2. Bölüm yazısında görüşmek üzere.

*27.02.2020 Güncellemesi

American Horror Story 10. sezon hakkında ilk bilgiler geldi ve oyuncu kadrosu paylaşıldı. Tüm detaylar için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.