american-horror-story-en-iyi-sezon

American Horror Story En İyi Sezonlar

American Horror Story en sevilen sezonu hangisi? American Horror Story en iyi sezon listesi burada!

Herkese selamlar. Geçen günlerde Rotten Tomatoes’da AHS’nin en çok oylanan sezonlarını inceliyordum ve karşıma ilginç bir tablo çıktı. Şimdi sizinle AHS’nin en beğenilen sezonlarını hem kendi gözümden hem de Rotten Tomatoes’da yapılan oylamalara göre değerlendirecek ve bunu sizinle paylaşacağım. American Horror Story sezonları hakkında bilgi edinmek isteyenler ve daha önce AHS izlememiş olanlar için güzel bir yazı olacağını düşünüyorum. Daha önce AHS izlemeyenler, ilk olarak en iyi sezonlardan başlamak istiyorlar. Sonuç olarak AHS’de her sezon birbirinden bağımsız ilerliyor. Bu yüzden bu yazı tam olarak onlar için diyebilirim. İşte American Horror Story en iyi sezonlar listesi başlıyor.

Ek olarak AHS’nin tüm sezonları hakkında bilgi almak, AHS haberleri ve sezon incelemelerini okumak isterseniz https://enestalha.com/kategori/american-horror-story-hakkinda/ buraya tıklayabilirsiniz. En güncel bilgileri Türkiye’de ilk olarak burada bulabilirsiniz. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan American Horror Story en iyi sezonlar yazımıza başlayalım.

ahs-en-iyi-sezon

American Horror Story En İyi Sezon Hangisi?

American Horror Story En İyi Sezonları

Rotten Tomatoes eleştirmenleri ve üyelerine göre AHS‘nin en iyi sezonlar listesi şu şekilde;

 • AHS 1984 | 93% Olumlu Yorum (Yanlış okumuyorsunuz. Rotten Tomatoes, American Horror Story en iyi sezon olarak son sezon yani şu an yayınlanan sezonu seçmiş. 10 yıl hatta daha eskiye dayanan AHS sezonları bundan ders çıkarır umarım ve 1984’den sonraki sezonları çok daha iyi yapılır. Benim de çok beğendiğim bir sezon ancak en iyi sezon olarak seçmezdim muhtemelen. Her neyse. American Horror Story 1984 hakkında yazdığım yazıyı da okumak isteyebilirsiniz. AHS 1984 konusu, nasıl bir sezon olduğu hakkında detayları merak ediyorsanız okuyabilirsiniz. Aynı zamanda yazının içerisinde AHS 1984 izle gibi başlıklara da cevap verdim. American Horror Story 1984 nasıl izlenir diye merak ediyorsanız, bakabilirsiniz.)

 • AHS Asylum | 84% Olumlu Yorum (Zannediyorum ki, herkesin tahmini Asylum sezonunun birinci olduğu yönündeydi. Ben bu sezonu yıllar önce izledim ancak benim de en beğendiğim sezon bu olabilir. Gerçi tarafsız bir oylama için tekrardan izlemek gerekiyor. Akıl hastanesi gibi temaları sevenler için birebir AHS sezonudur ve 1984 sezonu gelene kadar, American Horror Story en iyi sezonu da buydu. Olumlu yorum yüzde oranlarına bakacak olursak, aralarında bariz bir fark gözüküyor. AHS Asylum, AHS’nin 2. sezonu aynı zamanda. American Horror Story Asylum hakkında yazdığım yazıyı da okumak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.)

 • AHS Coven | 83% Olumlu Yorum (Cadılar ve Voodoo büyücüleri arasında geçen amansız mücadeleye tanık olduğumuz bir sezondu. AHS 3. sezonu olma özelliği taşıyan Coven sezonu, bazı AHS hayranlarının en beğendiği sezon. Hatta günümüzdeki sezonlarda bile Coven sezonu ve özellikle Cadılar ile bir bağlantı kurulması da isteniyor. Rotten Tomatoes’a göre AHS Coven, 3. sırada. American Horror Story Coven hakkında yazdığım yazıyı okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 • AHS Freak Show | 79% Olumlu Yorum (Bu sezon benim için en kötü sezonlardan biriydi. Aslında kötü değildi de, beni kendine çekmeyi başaramamıştı. Yine de oldukça beğenilen bir sezon ve bana göre Rotten Tomatoes’da hak ettiği yerde olduğunu düşünüyorum. American Horror Story en iyi sezonlar arasında 79% olumlu yorum alarak listenin dördüncü sırasında kendine yer bulmuş. %79 kötü bir puan değil bence. American Horror Story en iyi sezon araştırması yapanlar, Freak Show sezonuna bir şans vermek isteyebilirler.)

 • AHS Apocalypse | 75% Olumlu Yorum (Apocalypse sezonu, çıkmaya yakın en çok tartışılan sezondu. Bunun sebebi, sezonun konusu hakkında çok fazla teorinin ortaya atılmış olması. Yukarıda Coven sezonuyla ilgili bilgiler verirken de söylemiştim. Hayranlar Coven sezonunu yeni sezonlarda da görmek istiyorlar diye. İşte en olası sezon Apocalypse sezonuydu ve istenen az da olsa oldu. Cadılar ile az da olsa bağlantısı bulunan Apocalypse sezonu, Coven ile her ne kadar bağlantılı olsa da, görülüyor ki yeterli ilgiyi alamamış ve 5. sırada kendine yer bulmuş. Bana göre Apocalypse sezonu güzel başlayan, güzel ilerleyen fakat kötü bir son ile bitirilen bir sezondu. Hatta bu sezondan sonra, Apocalypse Part 2 tarzında yeni bir sezon daha çekileceği falan söyleniyordu ama çekilmedi. Sanırım nispeten biraz sönük kalan finalinden dolayı ortalama bir sıralamada.)

 • AHS Roanoke | 74% Olumlu Yorum (Muhtemelen benim American Horror Story en iyi sezon listemde 3. veya 4. sırada kendine yer bulabilirdi. Burada da 6. sırada yer bulmuş ve bence hiç fena değil. Yayınlandığı dönemlere bakacak olursak, hakkında en olumsuz yorum okuduğum sezon buydu. Doğaüstü olayları seviyorsanız ve izlerken kafanız allak bullak olsun istiyorsanız, Roanoke tam size göre. Muhtemelen karışık bir sezon olduğu için çok olumsuz yorum yapılıyordu zamanında. Yine de bu sezonu 6. sırada görmek oldukça hoşuma gitti. AHS Roanoke hakkında yazdığım yazıyı da okuyabilirsiniz.)

 • AHS Murder House | 73% Olumlu Yorum (AHS’nin 1. sezonu olma özelliği taşıyan Murder House, AHS hayranlarının ilk göz ağrısı. Sırf bu yüzden AHS en iyi sezonu olarak kabul eden insanlar tanıyorum. Şaşırtıcı bir şekilde 73% puanla listenin 7. sırasında. Şaşırtıcı dememin sebebi, genellikle Murder House adı hep en başlarda söylenir. Rotten Tomatoes’ta yeterli ilgiyi görememiş demek ki. Şu detayı da vermeliyim, Cult sezonuyla aynı oranda olumlu yorum almışlar. Yani aslında AHS Murder House ve AHS Cult sezonu, 7. sırayı paylaşmalılar. 7. sırayı Murder House’a vermemin sebebi; sadece eleştirmenler değil, kullanıcılar tarafından da Cult sezonuna göre daha yüksek puan verilmiş. Evet okuyucular! AHS Murder House listenin 6. sırasında.)

 • AHS Cult | 73% Olumlu Yorum (ABD Başkanı Donald Trump’ın başkan olduğu dönemlere denk gelen Cult sezonu, yayınlandığı dönem sebebiyle, bolca politika içeriyor. Politika sevmeyenler ve AHS’de politikayı saçma bulanlar, Cult sezonunu taşlamıştı ancak benim çok beğendiğim bir sezon. AHS Cult sezonunda, Satanist bir tarikat ve tarikatın başı olan Kai Anderson’ı vali yapma çabalarını izliyoruz. Kendileri aynı zamanda Trump destekçisi ve seçimi kazanmak için her türlü hileyi deniyorlar. Mutlaka izlemenizi öneririm. Murder House ile aynı puana sahip olmaları ilginç ve başarılı. AHS Cult hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz.

 • AHS Hotel | 64% Olumlu Yorum (İşte en az beğenilen sezon. Listenin en sonuncu sezonu ve 64% olumlu yoruma sahip. Bu sebeple American Horror Story en iyi sezonlar listesinde 9. yani sonuncu sırada. Gerçekten olağanüstü durağan, gerçekten sıkıcı bir sezondu ve sonuncu sırada olmasına şaşırmadım. AHS hayranı olmayıp da bu sezonu beğenen bir kişiye bile henüz rastlamadım. Aksini düşünen varsa lütfen yorum olarak belirtsin. Lady Gaga’nın Hotel sezonuna duyurulması ilk başta büyük yankı uyandırmıştı ancak Lady Gaga bile bu sezonu kurtaramamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam ilk bölümleri çok fazla izleniyor iken, ortalara ve sonlara doğru en az izlenen sezonlardan biri olmuştu.)
american-horror-story-en-iyi-sezonlar

AHS En İyi Sezonlar

AHS En İyi Sezon Hangisi?

Böylelikle American Horror Story en iyi sezonlar listemizi de bitiriyoruz. Yukarıda bütün sezonları olumlu yorumlarına göre sıraladım ve biraz sezonlardan bahsettim. AHS sezonları hakkında bilgi almak istiyor ve AHS en iyi sezonunu merak ediyorsanız sizin için iyi bir yazı olduğunu düşünüyorum. Rotten Tomatoes’ın eleştirilerine göre sıralandığını da lütfen unutmayın. Başka bir yazıda kendi American Horror Story en iyi sezon listemi de oluşturabilirim.

Siz American Horror Story sezonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce en iyi American Horror Story sezonu hangisi? AHS 9. sezon yani 1984 sezonunun en olumlu yoruma sahip olarak birinci sırada bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Veya Hotel sezonunun en sonuncu sırada olmasını siz bekliyor muydunuz? Lütfen yorum olarak neler düşündüğünüzü belirtin.

*27.02.2020 Güncellemesi

AHS 10. sezon oyuncuları nihâyet belli oldu. Hemen https://enestalha.com/american-horror-story-10-sezon-oyunculari-belli-oldu/ buradaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. En sevilen sezonun 9. sezon yani 1984 sezonu olduğunu biliyoruz. Bakalım Ryan Murphy, 10. sezonda bunun üzerine koyup bizi daha da güzel bir diziyle baş başa bırakabilecek mi? Merak ettiğiniz her şey için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Beni takip etmeye devam edin.

2 Ping & Geri Dönüş

 1. Pingback: American Horror Story Asylum Hakkında - Enes Talha

 2. Pingback: American Horror Story Roanoke Hakkında - Enes Talha

6 Yorum

 1. Aleyna Cevapla

  Benim ilk izlediğim sezon hoteldi ve çok beğenmiştim… İzlemek istediğim dizi bu işte demiştim american horror story için. Ve daha sonra ondan önceki 4 sezonu da izledim… Freak show, yani 4.sezon sara sara izledigim bir sezondu. Tek albenisi iki başlı ikizlerdi bana göre. Ha birde Halloween günleri ucubeler eğlence düzenleyince gelen şu lanetli adam. 5.sezonda da onun ekseni etrafında geçiyordu film. Ahsyi seviyorum çünkü tam olarak Amerikan sinema endüstrisini özetliyor. Klişe ve defalarca işlenmiş konuları sürekli yeni bir boyutta, yeni bir temada tekrar varetmek. Hem de üzerine öyle bir ekliyorlar ki, yeni bir yemek yemiş gibi oluyoruz. Ben buna çok imreniyorum. Mesela bizim kültürümüzde bir çok öge var bu şekilde işlenebilecek. Fantastik bakımdan. Cinler, dede korkut destanları, tepegöz, evliya çelebinin hikayeleri… Ve daha nicesi. Ama bizim yaptığımız sürekli aynı eksende cin hikayeleri üzerine filmler çekip durmak. Amerikan kültüründe ise birden fazla klişeyi iç içe harmanlayarak yeni bir şey doğuruyorlar. Liseli partileri revaçta mı? Ekle. Irkçılık mı? Ekle. Cadılar? Ekle. Vodoo büyüsü? Ekle. Sonuç, böyle çok satan ve dünyanın dört bir yanından izlenen eserler. Eser diyorum çünkü bunlar yenilikçi bakış açıları

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Merhaba. American Horror Story gibi neredeyse kusursuz diyebileceğimiz bir diziyi böylesine özetlediğiniz için teşekkürler. Umuyorum ki, AHS hakkında bilgi arayanlar için güzel bir yorum olacaktır. Diziyi bu kadar kaliteli yapan şey, tam da sizin bahsettiğiniz kısım aslında. Umalım ki, bu diziyi de kısır bir döngüye sokmasınlar. 🙂

 2. Efsun Cevapla

  Ben American horror story izlemeye 5. Sezondan Lady Gaga hayranı olduğum için başlamıştım oldukça hoşuma giden bir sezondu. Siz durağan ve sıkıcı yazmışsınız, ama bu sezon zaten daha karanlık ve karakterlerin daha fazla geçmişlerinden bahsedilen bir sezondu. Bence sizin bu sıkıcılık adlandırdığınız şey sezonu farklı bir yere taşıyor. Bir eleştirmen filan değilim sadece yazmak istedim. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.