American Horror Story: Asylum Hakkında

American Horror StoryAsylum‘u anlatmadan önce dizinin konusuna ve Trailer videosuna göz atmanızı tavsiye ederim.

American Horror Story Asylum Konusu:
İkinci sezon, akıl sağlığını konu edinmektedir. Öykü, 1964 yılında geçmektedir ve doktorlar, hastalar ile cezai ehliyeti olmayanlar için bir tesis tutan rahibelerin yaşadıklarını ele alınmaktadır. Tesis, tedavi uygulamak ve cezai ehliyeti olmayanlar için kurulur. Sert Rahibe Jude (Jessica Lange), Jude’ın emrindeki Rahibe Mary Eunice (Lily Rabe) ile tesisin kurucusu Monsenyör Timothy Howard (Joseph Fiennes), tesisi yönetmektedir. Psikiyatrist Dr Oliver Thredson (Zachary Quinto) ve sadist bilim adamı Dr Arthur Arden (James Cromwell) dahil olmak üzere akıl hastanesindeki hastaların tedavisinden ötürü doktorlar suçlanmaktadır. (bknz.Wikipedia)

American Horror Story: Asylum Trailer:

Yazıya başlamadan önce belirtmeliyim ki bu yazı Spoiler içerecektir. Bu izlediğim 3. American Horror Story sezonu. Genel olarak en iyisi 2. sezon, yani Asylum‘du diyebilirim. Eğer diziyi izleyecek olursanız, sizinde bazı kısımlarda kafanız karışacak ve “Bu şimdi neden böyle yaptı ki?” diyeceksiniz ve resmen dizinin sonuna kadar sorunuza cevap bulamayacaksınız. Merak etmeyin. İlerleyen bölümlerde her şey güzelce açıklanıyor ve kafanızda soru işareti bırakmıyor. Aslında bırakıyor. Ama onu öğrenmeseniz de olur. Bu uzaylılar neydi? Neden onları kaçırdı? Amaçları ne?
american-horror-story-asylum-hakkında

American Horror Story Asylum Hakkında

American Horror Story Asylum Hakkında

Dizinin oyuncu kadrosu ve atmosferi olağanüstü güzellikte. Dizide bir yandan anlamsız şekilde uzaylıları göreceksiniz. Bir yandan şeytan çıkarma seansları izleyeceksiniz. Evet bu konuda saçmalamışlar. İkisi aynı anda nasıl ilerliyor yahu! Diye bir soru dahi sorabilirsiniz. Evet korku filmlerinden pek alışık olmasak da baya baya ilerliyor. Şimdi gelelim karakterlere. Kit Walker. Dizinin yakışıklı erkeği. Artık deli mi yoksa normal insan mı olduğuna siz karar verirsiniz izlerken. Çünkü bu çocuk tam 2 kadını birden idare ediyor! Daha sonra son kez bir daha evleniyor ve toplam 3 tane karısı olmuş oluyor! Aslında 2 kadını da idare etmesine gerek yok. Grace gibi güzel bir kız varken ve her şeyi kabullenmişken, Alma’yı neden yanına alıyorsun ki? Alma deli yahu. Deli. Ama ne olacak? Tabii ki bunu yapmadığına eminim pişman olacak. Daha fazla anlatmayayım. Siz izlersiniz buraları 🙂

American Horror Story Asylum hakkında yazısına devam edelim. Sırada ki karakter Lana. Lana Winters. İlk başlarda dizimizin meleği. Ancak sonra ne türlü şeytanlıklar yaptığına siz bile inanamayacaksınız. Bir insan ancak bu kadar yanlış tanınabilirdi. Ancak dizimizin olmazsa olmazı ve diziyi tek solukta bitirmemize sebep olacak kişi o! Ve son olarak size anlatacağım kişi Rahibe Jude! Bol bol “Sister Jude” diye adını işiteceksiniz kendisini. Dizinin başından beri hayranlıkla izlediğim karakterdir kendisi. Olayın geçtiği Akıl hastanesinin baş rahibesi ve yöneticisi. Bu karakterimizde Lana’nın tam tersi. İlk başlarda pek sevmeyeceğiniz hatta nefret edeceğiniz bir karakter ancak dizinin ilerleyen zamanlarında çok seveceksiniz.

Diğer karakterlere de değinecektim. Ancak dizinin her karakterini anlatırsam bir heyecanı kalmaz.(Gerçi bol bol spoiler verdik ama olsun) Daha seks bağımlısından, deli bilim adamına kadar bir çok karakter mevcut dizide. Dizi genel itibariyle güzel. Bazen sıkılabilirsiniz ancak her bölümün sonunda illa ki sizi heyecanlandıran şeyler olacak. Dirilenler, ölenler vs. vs. daha neler neler… Söylemekte fayda var ki sadece bu sezona özgü değil American Horror Story’nin bütün sezonları aşırı derecede cinsellik içeriyor. Bilmenizde fayda var. Zaten diğer sezonları da yakın zamanda bol bol spoiler vererek anlatacağım. Şimdilik American Horror Story Asylum hakkında yazısını bitiriyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

American Horror Story: Coven sezonunun anlatımını okumak için BURAYA tıklayınız.
American Horror Story: Roanoke sezonunun anlatımını okumak için BURAYA tıklayınız.
American Horror Story: Cult sezonu hakkında güncel bilgiler için BURAYA tıklayınız.
American Horror Story 8. sezon hakkındaki yazıyı okumak için BURAYA tıklayınız.

11 Yorum

  1. Avatarmerve Cevapla

    bu dizi konusunu beğendim gerçekten güzel şeyler anlatıyor bunu tv vermiyor sanırım her daim internet bulamıyorum nasıl izleyebilir var mı bir kanal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir