American Horror Story: Coven Hakkında

Bu anlatım kısmi spoiler içerebilir. FX tarafından yayınlanan American Horror Story dizisinin 3. sezonu yani Coven adlı sezonu bana göre Asylum‘dan sonraki en iyi sezon. Ancak nedense AHS sevenleri tarafından rezalet olarak nitelendirilen bir sezon Coven. Dizide cadıların yaşaması ve yetiştirilmesi için kurulan Cadılar Meclisinde ve çevresinde yaşanan olaylar ele alınıyor.

Anlatımdan önce dizinin konusunu okumanızı tavsiye ediyorum.
American Horror Story Coven Konusu:
Üçüncü sezonda New Orleans’ın cadılık tarihi açısından geçmişiyle bugünkü durumunu konu alır. Cadı yetiştiren bir okulun ayakta kalması üzerine hikaye kurulmuştur. Meclisin yücesi Fiona Goode (Jessica Lange) yeteneklerini arayan genç cadıları meclise alarak cadılık güçlerini korumayı amaçlar.

American Horror Story: Coven

Dizide Cadılar ve Voodo(Vudu) büyücüleri arasında amansız bir düşmanlık vardır. Önce dizide bu düşmanlığın nereden ve neden geldiğini öğreniyoruz.
Cadıların her birinin doğuştan gelen bir yetenekleri oluyor. Daha sonra yaşadıkça ve deneyimledikçe yeni yetenekler kazanıyorlar. Cadılar arasında Yüce adı verilen üstün yetenekli cadılar oluyor ve Yüce denilen kişi diğer Cadıları yönetiyor. Dizide erkek görme olasılığınız çok düşük. Birkaç bölümün haricinde sonradan diriltilen Kyle karakteri var sadece. Onunda varlığıyla yokluğuyla belli olmuyor zaten.

American Horror Story Coven Hakkında

American Horror Story‘nin her sezonunda yer alan Evan Peters‘i sanki zorla oynatmışlar bu sezonda 🙂 Aynı zamanda dizide eski tarihlere de gidiyoruz ve Madam Delphine LaLaurie‘nin hayatını ve siyahilere karşı yaptıklarını öğreniyoruz. Kendisi çok acımasız bir ırkçıdır ve Vuducular tarafından cezalandırılmıştır. Cezası ise ölümsüz olmaktır. Dizi boyunca parçalara ayrılsa bile hiçbir zaman ölmüyor ve her zaman cadılar birleştiriyor. 150 sene önce gömülen Madam Delphine LaLaurie‘yi Cadılar toprağın altından çıkarıyor ve Cadılar Meclisine hizmetçilik ediyor. Genel itibariyle sezonun sonu iyi bitmese de izleyecekler için sizi güzel bir dizi bekliyor diyebilirim.

Diziden her bölüm şaşırtıcı olaylar ve beklemediğiniz şeylerle karşılaşacaksınız. Dizinin başında seveceğiniz karakterlerden dizinin sonunda nefret edeceksiniz mesela. American Horror Story Coven‘i izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler. Bu arada uyarmadan edemeyeceğim, American Horror Story: Coven sezonu fazlasıyla cinsellik içeriyor. American Horror Story Coven hakkında yazımı da burada bitiriyorum. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

American Horror Story: Asylum sezonunun anlatımını okumak için BURAYA tıklayınız.
American Horror Story: Roanoke sezonunun anlatımını okumak için BURAYA tıklayınız.
American Horror Story: Cult hakkında güncel bilgiler için BURAYA tıklayınız.
American Horror Story 8. sezon hakkındaki yazıyı okumak için BURAYA tıklayınız.

American Horror Story: Coven‘i izlemeden önce tanıtımı buradan izleyebilirsiniz.

Bir Ping

  1. Pingback: American Horror Story Asylum Hakkında - MMORPG ve Korku Filmleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.