goz-alti-morluklari

Göz altı ışık dolgusu ile Göz Altlarınızı Parlatın

Çökmüş bir görüntüye sahip olan göz altları yalnızca kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de karşı karşıya kaldıkları büyük sorunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Çünkü mor renkli ve halkalara sahip olan göz altları kişilerin hasta, yaşlı ve yorgun görünmesine neden olmaktadır. Göz altlarında meydana gelmekte olan bu sorunlar yalnızca genetik değil aynı zamanda kötü beslenme, yetersiz uyku ve sigara gibi faktörler sonucunda da ortaya çıkmaktadır. İlk ortaya çıkmaya başladığı dönemlerde çok fazla üzerinde durulmuyor olsa da göz altlarında kendini gösteren morluk estetik anlamda oldukça önemli bir sorundur. Çünkü bilindik tarzdaki kozmetik ürünleri ile yapılacak kapatma işlemi kısa sürelidir ve çok uzun zamanlar boyunca kullanılmasıyla beraber kırışıklık sorunları da ortaya çıkmış olacaktır. Göz altı ışık dolgusu işlemi ile beraber ise meydana gelen olumsuz durumların ortaya çıkması engellenmektedir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Göz bölgesi septum olarak adlandırılan özel yağ dokusu ile çevrili bir yapıya sahiptir. Gözün var olan konumunun korunabilmesi adına kullanılmış olan bu bariyer yaşa bağlı ya da genetik sebeplerden dolayı değişim gösterebilmektedir. Özellikle de göz altı bölgesinde yer alan torbalanmanın temel sebebi ilerleyen dönem ile beraber cildin incelmesi sonrasında yağ dokusunun dışarıya doğru itilmeye başlamasıdır. Öyle ki kimi kişilerde oldukça genç yaşlarda olmalarına rağmen yapısal olarak göz torbalanması sorunu baş gösterebilmektedir. Göz altı ışık dolgusu ise bu konuda devreye giren bir işlemdir.

Aynı zamanda göz altı ışık dolgusu ile beraber bölgenin içeriye doğru çukurlaşması ve çökme konusunda da oldukça etkili sonuçların ortaya çıkması sağlanmaktadır. Çukurlaşma ve çökme sorunlarının baş gösterdiği durumlarda ışık eskiden olduğu gibi yansımamasından ötürü ortaya çok daha koyu ve derin görünüm ortaya çıkmaktadır. Redensity II Göz altı Işık Dolgusu sisteminin ortaya çıktığı ilk günden bu yana ise var olan sorunların başarılı şekilde giderilebilmesi adına gerekli olan adımların atılması son derece etkili şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu dolgu işlemi için kullanılan madde hyalüronik asittir.

Diğer dolgu malzemelerinde olduğundan çok daha farklı olarak göz altı ışık dolgusu için kullanılmakta olan hyalüronik asidin mevcuttaki çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu sayede de dolgu madde etkisini enjekte edileceği yere homojen olarak yayılarak göstermektedir. Genel olarak göz altı bölgesinin yapısı oldukça hassas ve ince olmasından dolayı bu bölgeye yüze yapılan dolgu maddeleri enjekte edilirse ortaya çok ciddi komplikasyonlar çıkabilmektedir. Işık dolgusunun kullanılmaya başlaması ile beraber ise böylesi olumsuz durumların meydana gelmesi durumu ortadan kaldırılmaktadır. Dolgunun formülünün içerisinde yer almakta olan aminoasit, antioksidan, vitamin ve proteinler ile beraber bölgedeki hassas deri güçlendirilmekte, aynı zamanda yaşlanma etkilerine karşı da başarılı şekilde savaşmaktadır.

Bu durumun sonucunda da göz altı ışık dolgusu işlemleri esnasında bir taraftan bölgenin çok daha sağlıklı bir görünüme erişmesi hedeflenirken diğer taraftan da bölgenin yaşlanma etkilerine karşı savaşması sağlanmaktadır. İşlem oldukça iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Her ne kadar www.drmustafakaratas.com bünyesinde yapılan ışık dolgusu içerisinde lokal anestezik madde olsa da aynı zamanda işlem öncesinde de bölge başarılı bir şekilde uyuşturulmaktadır. Böylelikle işlem esnasında herhangi bir acı hissinin ortaya çıkması engellenerek konforlu bir şekilde ışık dolgusunun yapılması sağlanmış olmaktadır. Kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmekte olan işlemler sonrasında ise artık göz altı bölgesi daha öncesinde olmadığı kadar etkileyici, genç, canlı ve sağlıklı bir görünüme erişmiş olacaktır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.