diablo-immortal-kasma-sorunu-cozumu

Diablo Immortal Kasma Sorunu Çözümü

Diablo Immortal, geçtiğimiz günlerde cihazlarda çıkışını yaptı ancak birçok mobil cihazda kasma sorunu yaşandığı görüldü. Diablo Immortal gibi Action RPG oyunları, akıcı olmadığı sürece eğlenceli bir oyun olmaktan da çıkıyor ve işkenceye dönüşüyor. Bu sebeple, Diablo Immortal kasma sorunu çözümü için size birkaç öneride bulunacağım.

Diablo Immortal Kasma Sorunu

Diablo Immortal kasma sorunu, henüz optimize edilmemiş cihazlarda yaşanan bir durumdur. Cihazınızın, oyun için optimize edilip edilmediğini oyuna girdiğiniz anda öğrenebilirsiniz.

Karşınıza şöyle bir uyarı çıkacak;

“Diablo Immortal has not been optimized for your device. You may experince lower performance and higher battery consumption while playing.”

Diablo Immortal kasma sorunu, yalnızca performans problemi yaratmakla kalmayıp; aynı zamanda telefon bataryanızın çok hızlı bir  şekilde tüketilmesine ve batarya ömrünün kısalmasına da sebep olur.

Teknik olarak, optimize edilmemiş ya da sistem gereksinimlerini karşılamayan bir cihazda oynadığınızdan dolayı batarya problemi için yapacak bir şey yok ancak oyun içerisindeki FPS’yi arttırmaya yönelik deneyebileceğiniz bazı çözümler mevcut. İşte sizin için Diablo Immortal kasma sorunu çözümü:

Diablo Immortal Kasma Sorunu Çözümü

  • Telefonunuzun oyun modunu aktifleştirin
    Birçok marka telefonda, oyun modu bulunur. Oyun modunu aktifleştirerek, arkaplanda çalışan gereksiz uygulamaları durdurabilir ve telefonun tüm performansını oyun için harcamasını sağlayabilirsiniz.
  • Telefonunuzun hafızasını boşaltın
    Telefon hafızası sonuna kadar dolu olan bir cihazda oyun oynarsanız, performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Telefonunuzda en az birkaç GB’lık boş alan bulundurun.
  • Telefon soğutma programı kullanın
    Cooler Master gibi programlar, arkaplanda çalışan birçok işlemi sınırlandırır ve telefonunuzun işlemcisinin soğumasını sağlar. Diablo Immortal kasma sorunu çözümü için az da olsa bir artış görebilirsiniz.

Diablo Immortal Sistem Gereksinimleri (Mobil)

Diablo Immortal kasma sorunu çözümü için yukarıdaki tüm yöntemleri denediyseniz ve performans artışı gözle görülür bir şekilde fark etmediyse telefonunuzun sistem gereksinimleri karşılamıyordur. Telefonunuzun sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını aşağıdaki bilgilerden kontrol edebilirsiniz.

Diablo Immortal Android Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Android 5.0 veya üstü
İşlemci: Snapdragon 660 / Exynos 9611 veya üstü
Video: Adreno 512 / Mali-G62 MP3 veya üstü
RAM: 2GB

Diablo Immortal iOS Sistem Gereksinimleri

Cihaz: iPhone 6 veya üstü
İşletim Sistemi: iOS 11 veya üstü

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.