telefon-sogutma-programi

Telefon Soğutma Programı: Cooler Master

Telefon çok ısınıyor ne yapmalıyım gibi soruları soruyorsanız sizin için önereceğim telefon soğutma programını hemen şimdi indirin ve telefonunuzu soğutun!

Telefonların artık çok güçlü donanımlara sahip olması ve gerçekten yüksek sistem gereksinimleri olan mobil oyunların sayısının artması sebebiyle, telefonlarda ısınma problemi çok sık yaşanmaya başladı. Bu yazıda size telefon soğutma programı Cooler Master’ı tanıtacağım.

Siz de ısınan telefonunuzu soğutmak için bu programı kullanabilir ve birkaç dakika içerisinde sanki hiç ısınmamış gibi telefonunuzu elinize alabilirsiniz. Ayrıca size anlatacağım program telefon hızlandırma programları arasında da en iyisidir.

Telefon Çok Isınıyor – Telefon Isınırsa Ne Olur?

Telefonda saatlerce oyun oynayanların sıkça kurduğu bir cümle olan telefon çok ısınıyor ne yapmalıyım sorusu artık çok daha büyük bir sorun haline geldi çünkü havalar ısınmaya başladı.

Havaların da ısınmasıyla beraber, telefonlar artık ele değmeyecek kadar ısınabilir ve hatta çok ısındığı için kapanabilir. Peki telefon ısınırsa ne olur? Sıcak telefonun bir zararı var mı?

Evet, kesinlikle telefonların çok ısınması uzun vadede büyük sorunlara yol açabilir. Peki ne gibi sorunlar olabilir?

Telefon Isınması Zararları

 1. Telefonunuz ısındığı için donmaya ve takılmaya başlar.
 2. Şarjı çok hızlı tükenir.
 3. Batarya ömrü kısalır.
 4. Bir süre sonra çok ısındığı zaman kendi kendine kapanmaya başlar.
 5. Donanımlar bozulabilir, hasar görebilir.
 6. Uzun vadede telefonunuz ağır çalışmaya başlar.
 7. Uzun vadede telefonunuz kullanılmaz hâle gelebilir.

Peki telefon ısındığı zaman ne yapacaksınız? Telefon ısınması nasıl önlenir? Tabii ki kaliteli bir telefon soğutma programı kullanarak. Nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki başlığı takip edin.

Telefon Soğutma Programı – Cooler Master

En iyi telefon soğutma programı olan Cooler Master ile hem telefonunuzun sıcaklık durumunu öğrenebilir hem de soğutma işlemi yapabilirsiniz.

Google Play Store’daki en profesyonel CPU soğutucu Cooler Master programı, telefonunuzda ısınma problemi yaşatan programları tarayarak bulur ve kapatır. Böylelikle telefonunuzda ciddi bir soğuma görebilirsiniz.

Telefon hızlandırmak için de birebir olan telefon soğutma programı, önbelleği temizler, RAM’i boşaltır, gerçek zamanlı olarak telefon sıcaklığını görebilmenizi sağlar. Böylelikle pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Siz de oyun oynarken telefon ısınma sorunu yaşıyorsanız Cooler Master programını indirin ve telefonunuzu soğutun. Buradaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alc.coolermaster&hl=tr&gl=US

Batarya dostu olan bu program, oldukça hafif çalışır ve telefonunuza asla zarar vermez.  Kullanması oldukça kolay olan Cooler Master’ı indirin ve tek bir tuşla hem telefonunuzu soğutun hem de hızlandırın.

Bu programı kullanarak telefonunuzun ömrünü uzatabilirsiniz.

Telefon Soğutma Programı Önerileri

En iyi telefon soğutma programını kullanmak istemiyorsanız, aşağıdaki alternatif programları deneyebilirsiniz. Hepsi %100 güvenlidir ve Google Play Store’da yayınlanmaktadır.

 • KeepClean
 • Phone Master
 • Cool Down Phone
 • Phone Cooler
 • Auto Phone Cooling Master
 • Battery Temperature
 • CPU Soğutucu – Temizleyici, Yükseltici, Hızlı Şarj
 • Soğutma Ustası – Telefon Soğutucu (CPU Soğutucu)

Diğer Telefon Soğutma Yöntemleri

Telefon soğutmak için program kullanmak istemiyorsanız doğal yöntemlerle telefonunuzu soğutabilirsiniz. Aşağıdaki listede doğal bir şekilde telefon soğutma yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Oyun Oynarken Telefon Kabı Kullanmayın

Telefon kabı/kılıfı kullanmak, telefonunuzun çok hızlı bir şekilde ısınmasını sağlayacaktır. Hava almakta zorlanan telefon, 1 saat oyun oynasanız bile ele değmeyecek kadar ısınacak ve uzun vadede sorunlar çıkaracaktır.

Güneş İle Temas Etmemesini Sağlayın

Güneş ışınları doğrudan telefona yansıdığı zaman, telefonu kullanmasanız bile ısınacaktır. Güneş olmayan yerde telefonunuzu kullanmaya özen gösterin. Telefonu güneşte unuttuysanız, hemen serin ve güneş olmayan bir yere koyun ve soğuyana kadar kullanmayın.

Oyun Saatlerinizi Sınırlayın

Yüksek donanım isteyen mobil oyunlar, telefonun kısa sürede ısınmasına sebep olur. Uzun süren oyunları oynamayarak telefonunuzun ısınmamasını sağlayabilirsiniz.

2 Ping & Geri Dönüş

 1. Pingback: Şarjım Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım? - MMORPG ve Korku Filmleri

 2. Pingback: Diablo Immortal Kasma Sorunu Çözümü - MMORPG ve Korku Filmleri

4 Yorum

 1. Yusufcan Cevapla

  Android tabanlı akıllı telefonlar cidden ram kullanımı azaltan bir uygulama. IOS işletim sisteminin yapısı gereğiyle geleceğini sanmıyorum. Her Android kullanıcısının telefonunda bulunması gereken bir uygulama bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.