sarjim-cabuk-bitiyor-ne-yapmaliyim

Şarjım Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Şarjı çabuk bitenler, telefonu hemen kapanan, telefon ısınma problemi yaşayanlar! Hepiniz bu yazıyı okuyun ve telefon ömrünü uzatın.

İçindekiler

Hayatımızın bir parçası olan ve yanı başımızdan ayırmadığımız, önemli bir iletişim aracı olan cep telefonlarımız çoğu zaman bizi bazı problemlerle karşı karşıya bırakıyor. Çok fazla yararını gördüğümüz doğru fakat karşılaştığımız problemler bazen bizi çileden çıkarabiliyor. Bu problemlerin en başında ise şarjımızın çabuk bitmesi geliyor. Maalesef çoğumuzun ortak problemi olan çabuk şarj bitimi, bizi zor durumlarda bırakabiliyor. Bu yazıda şarjım çabuk bitiyor ne yapmalıyım diyenler için bazı öneriler sunduk.

Şarjım Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Ekran Parlaklığı

Bazen telefonlarımızın ekran parlaklığını ihtiyacımız olmadığı halde bile en yüksek seviyede kullanabiliyoruz. Özellikle yaşı büyük birinin telefonunu elimize aldığımızda parlaklığı gerçekten gözümüzü alabilecek derecede fazla oluyor. Bu hata şarjımızın çabucak bitmesini sağlayan en büyük etkenlerden biri. Bu yüzden ekran parlaklığını elinizden geldiğinizde düşük bir seviyede kullanmanızı tavsiye ediyorum. İhtiyacınız olmadıkça asla çok fazla yükseltmemelisiniz.

Uçak Modu – Şarjım Çabuk Bitiyor Neden

Acilen dışarıya çıkmanız gerek ancak şarjınız çok az ne yapmalısınız ? Tabii ki telefonunuzu hemen uçak moduna almalısınız. Uçak moduna aldığınız zaman bütün bağlantılarınız kapanacaktır ancak acil bir durum olduğunda şarjı bitmemiş bir telefonunuz olacaktır. Sadece uçak yolculuklarında değil, şarjınızı önemli bir iş için saklamak istediğiniz zamanda kullanmanız gereken bir yöntemdir.

İnternet Kullanımı

Çok fazla internet kullanımı şarjımızın hemen azalmasını sağlayacaktır. Bu yüzden internet kullanımını azaltmalı ve sınırlandırmalıyız. İnternet bağımlılığı olan kişiler kesinlikle ilgisini çekecek bir alana yönelmeli ve telefonla aralarına biraz mesafe koymalıdır. Bu yalnızca şarjınız için değil sağlığınız içinde önemli bir adımdır.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Telefon elimizdeyken bilinçsizce sürekli bir uygulamadan diğer uygulamaya geçeriz. Gün sonunda arka planımızda işimize yaramayacak bir dolu uygulama olduğunu görürüz. Bu yüzden işimizin bittiği uygulamadan çıkar çıkmaz arka planımızdan da o uygulamayı kaldırmalıyız.

Cihaz Temizliği – Şarj Çabuk Bitiyorsa Ne Yapılmalı?

Girdiğimiz siteler, uygulamalar ve diğer işlemlerimiz sırasında telefonumuza virüs bulaştırabiliriz. Virüsler telefonlarımıza zarar verdiği gibi şarjımızın da çabuk bitmesine sebep olabilir. Bu yüzden sık sık telefonumuzu temizlemeli, virüs taraması yapmalıyız. Telefon soğutma programı kullanarak da bunu yapabilirsiniz.

Sürekli Açık Özellikler

Gün içinde ihtiyacımız olmasa bile Wifi, Bluetooth, Konum, Mobil Veri, İnternet paylaşımı gibi özellikleri açık tutuyor veya açıp sonradan kapatmayı unutuyoruz. Telefonumuzun bu özellikleri çok işimize yaramasının dışında sürekli açık olduğu taktirde şarjımızı çok çabuk bitiriyor. Bu özellikleri işimiz biter bitmez kapatmalı ve açık bırakmamaya özen göstermeliyiz.

Şarj Etme

Telefonumuzu sürekli şarja takılı bırakmak veya şarja takmak için kapanmasını beklemek başlı başına bir sorundur. Telefonunuzu doğru bir şekilde şarj etmelisiniz. Uyarı verince şarja takmalı ve şarjı dolunca çekmelisiniz.

Bunların yanı sıra telefonumuzun bataryasında problem olabileceğini de aklımızdan çıkarmamalıyız. Bataryasını değiştirmek başka bir çözüm olacaktır. Bu çözümlerin hepsini uygulasak bile işe yaramıyorsa  o zaman yapmanız gereken yeni bir telefon almak olacaktır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir