valorant ping

Valorant Ping Sorunu – Ping Nasıl Düşürülür?

Valorant Ping sorunu yaşayanlar için mutlaka denenmesi gereken Ping düşürme yolları ve Valorant sorunları hakkında önemli bilgiler!

Valorant kapalı beta sürecine başladığından bu yana, bir takım sorunlar konuşuldu. Bunlardan birisi de Valorant Ping problemi. Valorant oyuncuları sürekli bir Ping sorunundan bahsediyor ve bu soruna bir çözüm arıyorlar. Birkaç gündür bu problem üzerine araştırmalar yapıyorum ve size Valorant ping problemini nasıl düşürebileceğiniz hakkında birkaç öneride bulunacağım.

İnternetinizin gerçekten iyi olduğunu düşünüyor ve burada vereceğim tüyolara uyuyorsanız, ve hâlâ Ping sorunu yaşıyorsanız; tek yapmanız gereken beklemek. Sadece beklemek. Oyunumuzun henüz kapalı beta sürecinde olduğunu varsayarak, bunu söyleyebilirim.

Valorant oynarken Ping problemi yaşanmaması için geçtiğimiz günlerde Türkiye sunucusunu getirdiler. Oyunun başlarında çoğunlukla yabancı oyuncularla eşleşiyorduk. Yani, Ping olması gayet olağandı. Ancak şimdi sadece Türk oyuncularla eşleşiyoruz. Yine de, oyuncular bundan memnun olmadılar.

Valorant internet sitesine gittiğinizde, şöyle bir başlık okuyacaksınız. “35 ping ya da altında oynayacağımın garantisini verebiliyor musunuz?” Hatta bağlantıya tıklayarak siz de bakabilirsiniz.

Bu sorunun cevabına göre, dünyanın her yerinde veri merkezleri kurduklarını ve yine de uzak kalan bölgelerde Ping sorunu yaşanabileceği söyleniyor. Yani, oyunumuz kapalı betada olduğu için Ping problemi yok bence.

Oyun tamamen açıldığında da, şu an ki Ping ile oynamaya devam edeceksiniz muhtemelen. Elbette güçlendirmeler yapılır mı, orasını bilmiyorum.

Valorant Ping düşürme yollarına geçelim isterseniz. Buradaki yolları deneyerek daha rahat bir oyun oynayabilirsiniz.

Valorant Ping Düşürme Yolları

  1. Diğer cihazlardan interneti kapatın – Size ilk önerim bu olacak. Şahsen ben bunu denedim ve etkisini fazlasıyla gördüm. Örnek vermek gerekirse, ben oyuna girerken telefonumun ve diğer bilgisayarımın internet bağlantısını kesiyorum. Böylelikle ağ bağlantımızın diğer cihazlarla olan veri akışını kesiyoruz. Bunun mutlaka faydasını göreceğinize garanti verebilirim.
  2. VPN vb. şeyleri kontrol edin – O sırada VPN gibi internetinizi ağırlaştıracak ve Ping’in çıkmasını sağlayacak uygulamaları kontrol edin ve eğer açıksa kapatın. Sadece VPN ile bile müthiş bir Ping problemi yaşamanız mümkün.
  3. Arkaplandaki her şeyi kapatın – Valorant oynarken ciddi bir Ping sorunu yaşıyorsanız, tarayıcınız dahil olmak üzere arkaplandaki HER ŞEYİ kapatın. Özellikle Youtube’da, Spotify vb. yerlerde müzik dinliyorsanız bunu yapın. İnternetinizin sadece Valorant ile meşgul olmasını istiyorsanız bunu yapmalısınız. Ayrıca, bu yöntemle beraber sadece Ping sorununu ortadan kaldırmakla kalmayıp, FPS sorunu yaşıyorsanız; onu da düzeltmiş olursunuz. Valorant FPS sorunu yaşıyorsanız hemen bağlantıya tıklayarak sizin için deneyip, önerdiğim taktikleri okuyabilirsiniz.
  4. İndirmelerinizi kontrol edin – Arkaplandaki her şeyi kapatın önerisi bunu destekliyor ancak siz yine de arkaplanda çalışması muhtemel olan şeyleri kontrol edin. Örneğin, o sırada Windows Update bir şeyler indiriyor olabilir. Veya, Antivirüs programınız kendini güncelliyor olabilir. Görev Yöneticisine girerek bunu kontrol edebilirsiniz.
  5. Modeme reset atınValorant Ping problemi çözümü arasında bunu da saymazsak olmaz. Modeminiz çok uzun zamandır çalışıyor olabilir ve basit bir şekilde resetleyerek Ping problemini TAMAMEN ortadan kaldırabilirsiniz.
  6. Modeminizin çok ısınmadığından emin olun – Havalar ısınıyor, önümüz yaz. Modemler ne kadar çok ısınırsa, o kadar çok Ping olacaktır. Modeminizi ısınmayacak bir yere koymayı deneyin. Özellikle yere koyabiliyorsanız koyun.

Valorant Sorunları ve Çözümleri

Valorant sorunları hakkında sizin için yazmış olduğum makaleler mevcut. Valorant Drop düşmüyor gibi şikayetleriniz varsa Valorant Drop Nasıl Düşer? makalemi önerebilirim size. Makale içerisinde anlattıklarımı kontrol etmenizi şiddetle öneririm.

Aynı zamanda, yukarıda da bahsettiğim gibi Ping sorunu gibi FPS sorunu da bir hayli can sıkıyor. Bunun için de oldukça sağlam önerilerim var. Valorant FPS yükseltme bağlantısına tıklayarak okuyabilirsiniz.

Valorant bakım çalışması yapılacağı zaman size bunu duyurduğum bir başlığım var. Valorant Bakım Çalışması bağlantısını yer imlerinize kaydederek, Valorant açılmıyor gibi şikayetlerinizde burayı kontrol edebilirsiniz.

Valorant Ping sorunu ve nasıl Ping düşüreceğiniz hakkında bazı önerilerde bulundum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Merak ettiklerinizi ve/veya Valorant hakkında yaşadığınız problemleri hemen aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.