valorant-fps-yükseltme

Valorant FPS Yükseltme – FPS Nasıl Arttırılır?

Valorant FPS sorunu yaşayanlar için FPS yükseltme taktikleri ve Valorant kapalı beta sürecindeki bazı detaylar!

Valorant FPS sorunu, kapalı betaya katılan çoğu oyuncunun yaşadığı bir sorun. Bunu gözlemledim ve bu yazıyla beraber Valorant FPS arttırma yollarından bahsedeceğim. Dilerseniz yazımıza başlamadan önce Valorant Drop meselesine tekrardan değinelim ve Valorant FPS nasıl arttırılır, bundan bahsedelim.

Valorant Drop Düşürme

Valorant Drop düşürme nedir diye soranlar oluyor. Daha önce Twitch’te Drop düşürmeyenlerin bunu sorması gayet normal. Kısacası bahsedelim. Siz “Droplar Etkin” yazan Valorant yayıncılarını izliyorsunuz ve tamamen rastgele bir şekilde size Drop düşüyor. Drop düştüğünü nasıl anlarım diye merak ediyorsanız da, Twitch Bildirimler kısmını veya Envanter kısmına göz atabilirsiniz.

Valorant Drop düşürmekte zorlananlar Valorant Drop satın al gibi ilanlar arıyorlar ve ücret karşılığında hesap ediniyorlar. Bunu yapmanızı KESİNLİKLE önermiyorum zira Riot Games, bu hesapları iyi bir şekilde incelediğini ve hesapların engelleneceğini bildirdi. Bu yüzden, aşağıdaki Valorant Drop düşürme taktiği ve diğer detaylar hakkında bahsettiğim yazıyı okuyarak siz de Drop düşmesini bekleyebilirsiniz. Alttaki yazı Valorant Drop hakkında merak ettiğiniz her şeye cevap olacaktır.

Valorant Drop Nasıl Düşer?

Valorant FPS Yükseltme Ayarları

Valorant FPS yükseltme meselesine de geldik. Aşağıdaki FPS arttırma önerilerini uyguladığınız veya bilgisayarınız bunu karşıladığı takdirde Valorant FPS sorunu gibi şeyler yaşamazsınız. Merak ettiğiniz her şeyi veya sormak istediklerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından da sorabilirsiniz.

  1. Windows 10 Oyun Modunu Açın – FPS arttırmanın en iyi yollarından biri Windows 10 işletim sistemiyle beraber gelen bu özelliktir. Windows 10 oyun modunu çalıştırmak için bilgisayar ayarlarına gidip Oyun kısmından açabilirsiniz ancak Valorant’a girdikten sonra da Windows+G tuşlarına basarak Oyun Modu ayarlarına erişebilirsiniz. Valorant FPS arttırmak istiyorsanız bunu kesinlikle uygulayın.
  2. Geforce Experince ile Valorant Optimize Edin – Bu tavsiyem NVIDIA kullananlara elbette. Geforce Experince uygulamasını indirin, oyunları tarayın ve Valorant’ı seçerek bütün ayarlarını optimize edin.
  3. Minimum Sistem Gereksinimlerini Karşılayın – Tabii ki en önemli etken bu. En azından oyunun istediği minimum donanımlara sahip olun. Minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor olsanız bile, FPS düşük olabilir. Bu sebeple bu makalede önerdiklerimi deneyin.
  4. Game Booster programları kullanın – Bu gibi programlar, siz oyuna girdiğiniz zaman arkaplandaki çoğu işlemi kısıtlar ve size daha rahat bir oyun ortamı sağlar. Bunu en başta önerdiğim Windows 10 Oyun Modu yapıyor ancak ek olarak bir Game Booster programı indirip deneyebilirsiniz.
  5. Kenar Yumuşatma gibi detayları ayarları kapatın – Eğer Valorant FPS yükseltme yöntemleri arıyorsanız, birisi de detaylı grafik ayarlarını kapatmaktır. Siz de bu özelliği kapatarak en az 5 – 10 FPS fark ettirebilirsiniz.
  6. En düşük ayarlarda oynayın – Yüksek grafiklerin hayaliniz olduğunu biliyorum ancak eğer düşük FPS sorunu yaşıyorsanız, bunu yapmak zorundasınız gibi gözüküyor. Oyunun grafiklerini kısarak ciddi anlamda fark atabilirsiniz.
  7. Tam Ekran olarak oynayın – Evet, oyunu Tam Ekran modunda oynayın. Valorant dahil olmak üzere tüm oyunlar, pencere modundayken daha düşük FPS’te oynamanıza sebebiyet verir. Sürekli Alt+TAB yapmanız gerekmiyorsa, oyunu tam ekrandayken oynayın. Etkisini fazlasıyla göreceksiniz.

FPS arttırma yolları şimdilik bu kadar. Yeni yöntemler deneyip, sonuç aldıktan sonra bu listeyi uzatacağım. Değinmem gereken bir nokta var. Yukarıdaki Valorant FPS yükseltme yollarını deneyin ancak aşağıda yazacağım şeyi de göz önünde bulundurun.

Valorant FPS Sorunu Neden Olur? (Çözümü)

Valorant FPS sorunu neden olur? Bunun çok basit bir açıklaması var. Oyun henüz Kapalı Beta aşamasında. Her Kapalı Beta sürecindeki oyun illa ki optimizasyon sorunları bulundurur ve Açık Beta süreci başlamadan önce bu sorunlar halledilir. Yeni çıkmış bir oyunda böyle şeylerin olması gayet normal.

Yani; maksimum sistem gereksinimlerini karşılıyor olsanız bile, FPS sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu gayet normal bir şey. Bu sebeple bunu dert etmeyin. İlla bir şeyler denemek istiyorsanız, yukarıdaki tavsiyelerime uyun. Her birine uymanız, sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlayabilir. Bunun haricinde; gerçekten hâlâ sorun yaşamaya devam ediyorsanız, bu yaz çıkması beklenen Valorant Açık Beta sürecini bekleyin. Muhtemelen optimizasyon sorunu çözülmüş olacak.

Valorant FPS yükseltme meselesini burada sonlandırıyorum. Siz Valorant FPS sorunu yaşıyor musunuz? FPS yükseltme hakkında merak ettiklerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz. Valorant Drop hakkında merak ettiklerinizi yukarıdaki bağlantıdan okumayı da unutmayın. Bir sonraki görüşmek üzere.

Ayrıca, bu yazıyı yazdığım sıralarda aşağıdaki videoyu keşfettim. Oyunda FPS arttırmak için birkaç güzel taktikten bahsetmiş. Hemen aşağıdaki videoyu da izleyerek biraz FPS arttırmanız mümkün gibi gözüküyor.

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.