valorant-drop

Valorant Drop Nasıl Düşer?

Valorant Drop nasıl düşer ve hangi Twitch yayıncılarından Drop düşer? Valorant Drop düşürme taktiği var mı? Hepsi ve çok daha fazlası!

Valorant Kapalı Beta süreci bildiğiniz gibi bugün yani 7 Nisan 2020 itibariyle başladı ve kapalı betada oyunu oynayabilmek için Valorant Drop düşürmeniz gerekiyor. Bu yazıda Valorant Drop nasıl düşer ve Valorant drop düşürme taktiği hakkında bazı şeylerden bahsedeceğim. Öncelikle hangi yayıncılardan Drop düşüyor, ona bir bakalım. Ardından yazının asıl konusuna geçeceğiz.

Valorant Drop Düşen Yayıncılar

Valorant drop düşen yayıncılar herkesin merak ettiği ilk şey ve şimdi cevap buna cevap bulabileceksiniz. Valorant‘ı kapalı betada oynayabilmek için Twitch üzerinden yayın yapan bazı yayıncıları izleyerek Drop düşürmemiz gerekiyor. Droplar tamamen rastgele bir şekilde düşüyor ve Drop düştüğünü Twitch’in bildirimler kısmından anlayabilirsiniz. Veya Valorant internet sitesinden DURUMU KONTROL ET tuşuna tıklayıp görebilirsiniz.

Valorant Drop düşürmek için aşağıdaki yayıncılardan istediğinizi izleyebilirsiniz:

 • 10000days
 • alptv
 • alperbicen
 • berkriptepe
 • feitv
 • gandhitw
 • jahrein
 • leylunehar
 • mithrain
 • pankylol
 • patcutez
 • rootthegamer
 • tecone
 • thaldrinlol
 • unlostv
 • videoyun
 • wtcn

Bu Türk Twitch yayıncılarını seyrederek Valorant Drop düşürmeniz mümkün. Ayrıca yabancı yayıncıları da isterseniz izleyebilirsiniz. “Droplar Etkin” yazan tüm yayıncılardan düşme şansı vardır. Yayıncıların birbirlerine karşı Drop düşme şansı yoktur. Yani, her birinden aynı anda Drop düşmektedir.

Valorant Drop Düşürme Taktiği

Drop düşürme taktiği vb. bir şeyler arayarak buraya geldiyseniz, böyle bir şey yok. Ancak Drop düşsün istiyorsanız şimdi bahsedeceğim şeylere KESİNLİKLE dikkat etmeniz gerekiyor.

Öncelikle, birden fazla yayıncıyı açıp da arkaplanda oynatmanız Valorant Drop düşürme şansınızı arttırmaz. Bu sadece Valorant Drop düşürmek için değil, herhangi bir Drop düşürmek için de şansınızı arttırmaz. Yani arkaplanda 10 farklı Dropları etkin olan yayıncıyı açıp bekliyorsanız, şansınızı arttırmamak yanı sıra, belki de tamamen şansınızı kaybediyorsunuz.

Valorant Drop düşürmek için bir de şuna dikkat edin. Yayıncıyı açtığınız zaman, yayının sesini tamamen kısmamanız gerekiyor. Yayının sesini kapatmak, Valorant Drop düşürme ihtimalinizi elinizden alır ve boşuna yayını açık tutmuş olursunuz.

Valorant Drop nasıl düşer hakkında size bahsedeceklerim bu kadar. Çok yakında Valorant inceleme ve Valorant rehber yazımız da sizinle olacak. Valorant oyununu oynayabilmeniz için gereken Drop hakkında merak ettikleriniz varsa hemen aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Valorant Drop Düşmüyor

Valorant drop düşmüyor diyenler için anlatmam gereken önemli bir detay var. 7 Nisan’dan beri ben de çoğu insan gibi bilgisayarı hiç kapatmadan Twitch yayınları izliyordum ancak Valorant Drop’u bir türlü düşürememiştim. Ancak yayınları izlerken yaptığımız BÜYÜK BİR HATA varmış, bunu dün gece fark ettim. Hatamı fark ettikten sadece 2 saat sonra Valorant Drop düştü.

Valorant Drop düşmüyor diyenler ve nasıl düşüreceğini merak edenler için açıklıyorum. Herkes öncelikle bir Valorant yayınını açıyor, ardından başka oyunları oynayan başka yayıncılara gidiyor. Twitch, ikinci olarak açtığınız yayıncıyı izlediğinizi varsayıyor. Bunu “Aktivitemi Paylaş” bölümünden takip edebilirsiniz. Yani siz aslında o an Valorant yayınını izliyor olarak gözükmüyorsunuz. Bu sebeple günlerce beklediğiniz hâlde istediğiniz şey düşmüyor.

Bir de, şunu fark ettim. Siz yayını seyrederken, çok uzun süre AFK bıraktığınızda yine aynı kısımda yayın izlediğiniz gözükmemeye başlıyor ve Valorant yayını izliyor olarak gözükmüyorsunuz. Bu sebeple 1-2 saatte bir sekmeyi yeniler ve tek bir Valorant Drop düşen yayın izlerseniz size de çok kısa bir sürede düşecektir. Size tek tavsiyem, tek bir yayın açın ve 1-2 saatte bir sayfayı yenileyin. Aktivitemi Paylaş bölümünde Valorant yayını izlediğinizin gözüktüğünden KESİNLİKLE emin olun. Bazen kafasına göre göstermiyor.

Valorant Kapalı Beta Nasıl Oynanır?

Diyelim ki, yukarıdaki yayıncıları izlediniz ve Drop düşürdünüz. Peki Valorant Drop düştüğünü nasıl anlarız?

Öncelikle Valorant internet sitesi bağlantısına tıklayarak siteye gidin ve Riot Games hesabınızla Oturum Aç kısmından siteye giriş yapın.

Siteye giriş yaptığınızda, sağ tarafta Betada Mıyım? yazısını göreceksiniz. Hemen altındaki DURUMU KONTROL ET butonuna tıklayın.

Eğer Drop düşürdüyseniz burada betada olduğunuzu söyleyecek ve oyunu indirmenizi isteyecek. Oyunu indirip Valorant Kapalı Beta sürecini siz de deneyimleyebilirsiniz. Valorant kapalı beta nasıl oynanır hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.

Valorant Türkiye Discord

Valorant oyunu hakkında sorular sorabileceğiniz, Drop konusu hakkında yardımlaşabileceğiniz ve yeni takım arkadaşları edinebileceğiniz Discord sunucusuna katılabilirsiniz. Ben de oradayım ve size yardımcı olmak için bekliyorum. Sunucuya katılmak için bağlantıya tıklayın: Valorant Türkiye Discord

Valorant Drop Düşme Süresi Uzatıldı

Valorant Drop düşme süresi uzatıldı haberi az önce Riot Games tarafından verildi. Oyuna çok fazla talep olduğunu biliyoruz ve bunu Riot Games’te farkında. Normalde belli saatler arasında Drop düşüyorken, şimdi 7/24 Drop düşürme şansınız bulunuyor. Bununla da kalmadılar, yoğun talep üzerine sunucularını %25 oranında genişlettiler ve bu çok iyi. Hâlâ Twitch’te bildirim alamayanlar üzülmesin.

Valorant FPS Sorunu

Valorant FPS sorunu, maalesef Drop düşürenler arasında çok yaygın. Bu sebeple, işinize yarayacağını düşündüğüm bir makale yazdım. Valorant FPS düşük diye şikayet ediyor ve FPS yükseltme yolları arıyorsanız Valorant FPS yükseltme bağlantısına tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz. Tüm detayları orada paylaştık. Yine de merak ettiklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz. Her birine cevap vermekteyim.

Valorant Ping Sorunu

Valorant Ping sorunu yaşıyorsanız, bu sorunu ortadan kaldırabilmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Ping problemini en alt seviyeye indirmek istiyorsanız Valorant Ping Sorunu başlığına tıklayarak en etkili yöntemleri öğrenebilirsiniz. Buradaki önerilere uyuyor ve hâlâ sorun yaşıyorsanız, sanırım beklemekten başka çareniz yok.

Bir Ping

 1. Pingback: Rogue Company İncelemesi (MARS Benzeri Yeni MMOFPS) - Enes Talha

45 Yorum

 1. Ahmed Cevapla

  Enes abi bişey sorucam. Dediğin gibi sadece “1” Twitch yayını açıp sesi açsak ama Windows’un ses karıştırıcısından tarayıcının sesini kapatsak olur mu?

 2. Mert Cevapla

  Bugün de drop düşmezse bırakacağım beklemeyi, senin söylediğin drop düşürme taktiği den başka çarem kalmadı.

   1. Poyraz Cevapla

    Sekmeyi Alta Alınca Kısa Süre Sonra Twitch Kendini Afkya Alıyor (Turuncu Oluyor) Online Gözükmüyoruz O Sürede de Drop Düşmüyor Diye Biliyorum

 3. Alper Cevapla

  Enes abi yayini 1-2 saat de yeniliyom saatim gidiyor galiba Bide abi valorantın sitesinde hesaplari bagala butonu hala duruyor (yani kararmıyor) bunca zamandir bosunami izliyim?

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Merhaba kardeşim. Twitch’te Bağlantılar kısmında Riot Games ile bağladığını söylüyorsa, bağlamışsındır. O yazının gitmesi gerekmiyor. Merak etme, boşuna izlemiyorsun. Aktivitemi paylaş bölümünde Valorant izlediğin gözüküyorsa sorun yok, beklemeye devam et.

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Merhaba. “Valorant Kapalı Beta Nasıl Oynanır?” başlığında bundan bahsettim. Twitch Bildirimler kısmında Valorant Drop düştüğünü fark ettiysen, oyunun sitesine giderek oyunu direkt indirebilirsin. Veya Twitch Envanter bölümüne gidersen de yine Drop düştüğünü görürsün. İkisin de yapmak istemezsen, Valorant sitesine giriş yapıp DURUMU KONTROL ET butonuna tıklayabilirsin.

 4. Emin Cevapla

  10 dakikada bir yeniliyorum çünkü 30 dk da bir yenileyince profilimde sarı nokta çıkıyo o ne anlama geliyo bide 10 dakka da bir yapsak düşmez mi ?

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Merhaba. Twitch’i sürekli yenilersen izleme süren düşmez. Sayfayı yenileyebilirsin ancak bunu yapmana bence gerek yok. Sadece 2-3 saatte bir yeniliyordum ben. Umarım beklediğin Valorant Drop düşer. Bol şans!

 5. arkın Cevapla

  ben tarayıcım olarak opera gx kullanıyorum oradan sekmenin sesini kısıyorum acaba onun dropun düşmesine bi etkisi olur mu ve düşmesini engeller mi ?

 6. hasan Cevapla

  twich durumum sadece çevrim içi , izlediğim yayıncıyı ne yaparsam yapayım profilimde görüntüleyelemedim. aktivitemi paylaşamıyorum ne yapmam lazım

 7. Arda Cevapla

  twich durumum sadece çevrim içi , izlediğim yayıncıyı ne yaparsam yapayım profilimde görüntüleyelemedim. aktivitemi paylaşamıyorum ne yapmam lazım ama aktivitemi paylaş açık + yenileyincede gözükmüyor napabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.