La Casa De Papel Hakkında

La Casa De Papel, İspanya’da Antena 3 kanalında yayınlanmaktadır. Daha sonra Netflix’in satın aldığı La Casa De Papel, bazı düzenlemelerle beraber yeniden yayınlandı.
Bu yazıda ise İspanyol yapımı olan La Casa De Papel hakkında biraz bilgi vereceğim.

La Casa De Papel Hakkında
La Casa De Papel Hakkında

La Casa De Papel Konusu
Profesör olarak tanınan bir adam, tüm zamanların en büyük soygunu yapma hayaliyle işe koyulur. Her türlü şeyi düşünen Profesör, ülkenin dört bir yanından kendi uzmanlık alanlarında isim yapmış kişileri  bir araya getirip bir ekip oluşturur. Planın tamamen kusursuz olabilmesi için tam 5 ay boyunca bu soyguna hazırlanılır. 5 ayın sonunda ellerinde kusursuz bir plan vardır. Ancak soygunun başarılı geçmesi için plan kadar ekibin de kusursuz olması gerekmektedir.

La Casa De Papel Hakkında
Bu yazıyı nasıl yazacağımı, nereden başlayacağımı gerçekten bilmiyorum. La Casa De Papel bu zamana kadar izlediğim en kaliteli, en sürükleyici dizi oldu. Uzun zamandır böyle kaliteli bir yapım izlememiştim. Kurgusu, oyunculukları, müzikleri her şeyiyle tam bir başyapıt!
Hani bazı diziler vardır. Sanki o bir dizi değil de her şey gerçekmiş, o karakterlerin hepsi gerçekmiş gibi izlersin. Onların duygularına ortak olursun. Sevdiğin kişi üzülünce sende üzülür, sevinince sende sevinirsin. İşte bu o dizilerden biri. La Casa De Papel, izleyebileceğiniz en iyi soygun/hırsızlık dizisidir. Senaryosu, oyunculukları, kurgusu her şeyi en iyi şekilde ayarlanmış.
Çok hırsızlık temalı film izledim fakat hiçbirinde bu kadar ince detaylı bir plan yoktu. Zaman zaman ağzınız açık bir şekilde izleyeceksiniz. Dizi sadece soygundan da ibaret değil. İşin içine birde aşk girince işler iyice zorlaşıyor.

Bana en saçma gelen kısmı, 2. Sezonun hemen bitmesi. Bence bu dizi en az 1-2 bölüm daha uzatılabilirdi. Hemen sonuca varmak istemişler belli. Ben soygunda ki mahkumların sonraki hayatlarından kesitleri falan hep izlemek istiyordum. Her şeye rağmen La Casa De Papel dört dörtlük bir Netflix dizisi. İzlemeyi düşünenler düşünmeden bu diziye başlasınlar. 1 bölüm izlemek için oturacak, neredeyse sezonu bitireceksiniz. Diziye kendinizi kaptıracak, zaman zaman duygulanacaksınız.

La Casa De Papel 3. sezon ne zaman çıkacak diye soranlar oluyor. Şuan için La Casa De Papel 3. sezon çıkmayacak gibi görünüyor. İspanya’da 2 sezon yayınlandı ama Netflix’te sadece birinci sezon yer alıyor. Bu sebeple bazıları La Casa De Papel 2. sezonu Netflix çekecek diyor. Bazıları da Netflix 3. sezonu bile çeker diyor. Bekleyip göreceğiz.

La Casa De Papel Profesör
La Casa De Papel Hakkında

La Casa De Papel‘in soygun ekibinde yer alanlar, Profesor, Tokio, Berlin, Nairobi, Moscow, Rio, Denver, Helsinki ve Oslo. Herkesin elbet bir favorisi vardır. Benim ise favorim Profesör oldu. Profesör, planın başı. Planı hazırlayan ve diğerlerini bu soyguna hazırlayan kişi. Aynı zamanda dışarıyla ilişkisi olan tek kişi. Darphane ile sürekli irtibatta ve onlara neleri yapmalarını, neleri yapmamaları gerektiğini söylüyor.

Dizide mantık hataları da yok değil. En büyük mantık hatası da Darphane’nin elektriklerinin kesilmemesi. Yani polisler içeride para bastıklarını biliyorlar. E o kadar uzun süre bu makinalar para basıyor. Dışarıdan elektrikleri kesilebilirdi. En büyük hata budur. Başka mantık hataları da var fakat Spoiler vermek istemediğimden yazmayacağım. Zaten La Casa De Papel‘i izlediğinizde sizde hemen anlayacaksınız.

La Casa De Papel hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Umarım ki La Casa De Papel 3. sezon yakın zamanda duyurulur. Çünkü yukarıda da dediğim gibi sonuca çok hızlı varılmış. Belki Netflix diziyi devam ettirir. Eğer La Casa De Papel 3. sezon hakkında yeni bir haber, duyuru vs. gelirse blogumuzdan yayınlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Peki siz La Casa De Papel hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu arada dizinin tanıtımını ise aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Lütfen dizi hakkında ne düşündüğünüzü bizimle yorum olarak paylaşın 🙂

27 Yorum

  1. Unknown Cevapla

   SPOİLER TEHLİKESİ:::::Kardeş oldukları mesajı açık bir şekilde verilmeye çalışılmış. Hasta çocuğa baktı diyor babası , berlin hastaydı. Profesör berlinle sürekli oturuyor ve sarılıyordu. Berlin profesörü çok düşünüyordu ben başaramazsam kaç kendini kurtar diyordu.Profesör bir tek berlin öldüğünde hüngür hüngür ağladı ve dönmek istedi.

  2. Sezen Uygur Cevapla

   Dikkat spoiler içerir!!! Berlin ile Profesör kardeş… Oyuncuların verdiği ispanyolca röportajlar var Google translate ile de çevirip bakabilirsiniz. Ayrıca dizide final bölümünde Berlin Profesör'e "küçük kardeşim" diye hitap edyor zaten.

 1. Unknown Cevapla

  Nasıl net birşey söylenmiyor ben ilk o şarkıyı söyledikleri vakit şüphelendim kardeşlermi diye ve oylede çıktı, benim küçük ksrdesjm dedi Berlin profesör e

 2. investigator Cevapla

  Dizide bir sürü mantık hatası olduğu doğru. Fakat, polisin elektriği kes(e)memesi bir mantık hatası değildir. Hırsızlar, elektriği açana kadar her saat başı bir rehineyi öldürecez deseler polis mecbur elektriği açmak zorunda kalır. Bunu bildikleri için de hiç böyle bir şeye yeltenmiyorlar bence. Ayrıca kesseler bile koca darphanede mutlaka bi jeneratör vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.