En İyi 4 Ücretsiz MMORPG

PC için oynanacak MMORPG tavsiyeleri isteyenler için en iyi ücretsiz MMORPG oyunları listesi burada yer alıyor.

Ücretsiz MMORPG arayanlar için hazırlanan en iyi MMORPG liste, 2020 yılı için güncelliğini yitirmiştir ve yoklukta gidecek MMORPG oyunlar hâlini almıştır. Çok yakında yeni ücretsiz MMORPG tavsiyeleriyle karşınızda olacağım!

En İyi 4 Ücretsiz MMORPG

TERA Online

Gameforge ve Bluhole Stüdyoları tarafından hazırlanan TERA Online, 13 sınıf içeren geniş çaplı bir ücretsiz MMORPG oyunudur. Oyunda tek başınıza BOSS’lar ile mücadele edebiliyorsunuz. Aynı zamanda takımınız ile daha güçlü BOSS’ların yer aldığı zorlu zindanlara katılabiliyorsunuz. Tera Online‘da kombo yapabileceğiniz geniş bir yetenek yelpazesi var. Oyunda belirli savaş alanlarında rakiplerinizle PVP yapabileceğiniz haritalar mevcut ve gelişmiş bir crafting sistemi mevcut. Tera‘da PVE ve PVP diye adlandırılan iki farklı sunucu şekli var. Zoru seven oyunlar mutlaka Tera Online‘ı denemeli. 2020 yılında TERA Battle Arena adında yeni bir oyunu çıkıyor, detaylar için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tera Online

Tera Online

Skyforge

Skyforge, My.ru tarafından yayımlanan uzay temalı ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Oyuna ilk başladığınızda yalnızca 5 sınıf seçebiliyorsunuz. Ancak ilerleyen zamanlarda “Yükseliş Atlası” adı verilen sistem ile 13 sınıfın tamamına erişebiliyorsunuz. Skyforge‘un en güzel özelliklerinden biri, istediğiniz zaman bu 13 sınıf arasında gidip gelebiliyorsunuz. Oyunda Raid’ler, Dungeonlar, uzaylılarla savaştığınız sistemler mevcut. Yani kısaca oyunda yok yok. Oyuncu kitlesi de bir hayli yüksek. Oyunun tek eksiği Açık Dünya‘da PVP yapamıyorsunuz. Yani PVP yapabilmeniz için özel haritaları mevcut.

Skyforge

Skyforge

En İyi Ücretsiz MMORPG Oyunları

Blade&Soul

En İyi 4 Ücretsiz MMORPG listemizde sıra, Blade and Soul oyununda. NC Soft tarafından geliştirilen fantazi türünde ücretsiz MMORPG oyunudur. Blade And Soul‘da seçebileceğiniz 4 ırk ve 9 sınıf mevcut. Belli bir seviyeden sonra iki taraftan birini seçmeniz gerekiyor. Oyunun PVP sistemi bu sisteme dayanıyor. 1vs1 3vs3 ve 6vs6 PVP yapabileceğiniz alanlar mevcut. Blade And Soul‘da sürekli yetenekleri değiştirebiliyor ve komboları kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. MMORPG dünyasında görüp görebileceğiniz en abartılı kostüm sistemi bu oyunda mevcut. Oyunda suda yüzme, duvarda yürüme, yüksek zıplama gibi yeteneklerde mevcut. Blade and Soul grafik anlamında da tatmin edici bir MMORPG oyunu.

Blade&Soul

Blade & Soul

ArcheAge

ArcheAge, Trion World tarafından geliştirilen ücretsiz MMORPG oyunudur. ArcheAge‘de 2 farklı kıtada yaşayan, 6 ırk ve kullanabileceğiniz 10 adet farklı yetenek ağacı mevcut. ArcheAge‘i diğer MMORPG oyunlarından ayıran en büyük özellik, karakterinizi sınıfına göre değilde kullandığınız yetenek ağacına göre karakterinizi geliştiriyorsunuz. PVE sevenleri çok zorlayacak bu MMORPG oyununda, belirli saatlerde çıkan BOSS’ları keserken çok zorlanacaksınız fakat sonucunda değerli eşyalar elde edeceksiniz. Oldukça detaylı sistemler mevcut ArcheAge‘de. Ev inşası, gemi inşası, ekin ekme gibi özellikleri bulunuyor. Tabi bunları yaparken takım halinde yapmanız gerekiyor.

Archeage

Archeage

 

***2019 Güncellemesi***
Görüyorum ki, En İyi Ücretsiz MMORPG listesinin mutlaka güncellenmeye ihtiyacı var. Hatta büyük bir güncellemeye. Bu yüzden, yakında yeni bir Ücretsiz MMORPG Tavsiyeleri yazısıyla karşılaşabilirsiniz. 2017’den 2019’a hatta 2019’un sonlarına çok şey değişti. Ben de bu değişikliklerin bazılarını sitemde sizlere anlattım. Sitemde biraz dolaşarak, onlarca MMORPG tavsiyeleri yazısına veya MMORPG oyunları hakkında herhangi bir şeylere rastlayabilirsiniz. Bu listeyle beraber, bir çok listeyi yenileyeceğim. Beni takipte kalın. Şimdilik şu yazıları takip edebilirsiniz:

En İyi Mobil Oyunlar 2019
Mobil MMORPG Tavsiyeleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.