mobil-mmorpg-tavsiyeleri-2020

Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2023)

En iyi Mobil MMORPG tavsiyeleri listesi ve Mobil MMORPG oyunlar hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar!

İçindekiler

Mobil oyun piyasası son yıllarda oldukça canlı ve sürekli yeni Mobil MMORPG oyunları çıkıyor. Yeni çıkan bütün Mobil MMORPG oyunlarını deneyimlemiş biri olarak Mobil MMORPG Tavsiyeleri başlığına bir yenisini daha ekleyebileceğimi düşünüyorum.

Aşağıdaki listede en güncel ve yüksek oyunculu oyunları bulabilirsiniz.

Mobil MMORPG Oyunları (2023)

Mobil MMORPG oyunları isimlerini yazıp, arkasından uzun uzun açıklamalar yapmayacağım. Yani, şu an hangi Mobil MMORPG oyunu farklı bir şeyler sunuyor ki? Hepsi aynı, tek düze şekilde ilerliyor. Bu yüzden; şu oyunda bu özellik var, bu oyunda şu var demeyeceğim.

Her oyunda VIP sistemi var, her oyunda günlük görevler var, her oyunda Dungeon sistemi var ve hiçbir oyunda Ticaret sistemi yok. Elbette, bu söylediklerimin aksi olan bir Mobil MMORPG varsa lütfen aşağıdan yorum olarak belirtin.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri vermeye başladığımda, daha çok 2023 yılında çıkan Mobil MMORPG‘leri önereceğim. Bu yıl çıkan Mobil MMORPG oyunları biraz daha oynanılabilir benim gözümde. Tabii, ara ara kalitesiz oyunlarda çıkmadı değil. Onları elimden geldiğince eleyeceğim.

Bu arada, burada önereceğim bazı oyunların ben incelemelerini yazmıştım. Oyunların ismine tıklayarak o incelemeleri de okuyabilirsiniz. Hadi 2023 Mobil MMORPG Tavsiyeleri başlığına geçelim.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri

2023 Mobil MMORPG oyunları arasında size önerebileceklerim bu kadar. Bu zamanlarda oynayabileceğiniz tek kaliteli oyunlar bunlar. Aralarında beğenmediğim oyunlar da var ancak Google Play Store’a yapılmış olan yorumları da göz önünde bulundurarak bu listeyi hazırladım. Siz bu oyunlardan hangilerini oynuyorsunuz? Ayrıca ilginizi çekerse Browser strateji oyunları yazımı da inceleyebilirsiniz.

Ben yeni Mobil MMORPG beklerim diyorsanız, size bu yazının sonunda çıkacak olan oyunların listesini de paylaşacağım. İsterseniz direkt yazının sonuna da atlayabilirsiniz.

P2W Olmayan Mobil MMORPG Var Mı?

P2w olmayan mobil MMORPG oynamanın her oyuncunun hayali olduğunu biliyorum. Öyle bir oyun olacak ki, hem ücretsiz olacak hem de p2w olmayacak. Hem de PvP yaparken en iyisi siz olacaksınız. Maalesef, böyle bir dünya yok. Özellikle mobil oyun sektörü gibi oyuncuların çok paralar döktüğü bir sektördeyseniz, bunu yapmak resmen kendi ayağınıza sıkmak olur. Bu yüzden, p2w olmayan mobil MMORPG arıyorsanız, aramayı bırakın ve yukarıdaki tavsiye ettiğim oyunlara bir şans verin. Zira, böyle bir oyun bulabileceğinizi maalesef düşünmüyorum.

Pay to Win mobil oyunlar hakkında yazdığım yazıyı okuyarak beni daha iyi anlayabilirsiniz. Buraya tıklayarak okuyun ve yorumunuzu paylaşın: https://enestalha.com/p2w-olmayan-mobil-oyunlar-var-mi/

Bu arada yukarıdaki oyunların da tamamı p2w MMORPG kategorisine girer. Dediğim gibi, zevk almak için oynuyorsanız her birine şans verebilirsiniz.

Yeni Çıkacak Mobil MMORPG Oyunlar

Yeni çıkacak Mobil MMORPG oyunlar bölümüne geçmeden önce şunu belirtelim. MMORPG oyunlar dahil olmak üzere, genel bir çıkacak mobil oyunlar listemiz var. 2020’de çıkacak mobil oyunlar bağlantısına tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz. Diğer yazıları da aşağıdaki bağlantılara tıklayarak okuyabilirsiniz.

4 Story Mobile Geliyor
Project Odin Geliyor
Forsaken World Mobile Geliyor
Bless Mobile Hakkında Bilgiler
Yeni Mobil MMORPG: Summoners War Chronicle
Mia Online
BONUS: 2019’un en iyi mobil oyunları

Türk oyuncular tarafından daha çok Türkçe dil desteği olan Mobil MMORPG oyunları tercih ediliyor. Yukarıda önermiş olduğum bazı mobil MMORPG oyunları da Türkçe dil desteği sunuyor.

Mobil MMORPG tavsiyeleri 2023 başlığımız bu kadardı. Yakında daha geniş bir yazıyla karşınızda olmayı hedefliyorum. 2023 yılında çıkan Mobil MMORPG oyunlar hakkında siz neler biliyorsunuz? Lütfen hemen aşağıdaki yorum bölümünden ne düşündüğünüzü herkesle paylaşın. Özellikle sizin önereceğiniz oyunları çok merak ediyorum.

Bu tavsiye ettiğim oyunların yanı sıra, aşağıdaki videodaki MMORPG oyunlara da göz atabilirsiniz. Oldukça kaliteli oyunlar mevcut.

7 Ping & Geri Dönüş

 1. Pingback: İnceleme | Dragon Storm Fantasy - Cenk Baytınaz

 2. Pingback: P2W Olmayan Mobil Oyunlar Var Mı? - Enes Talha

 3. Pingback: Bless Mobile İncelemesi - Oynanır Mı? - MMORPG ve Korku Filmleri

 4. Pingback: Cabal Mobile İncelemesi - MMORPG ve Korku Filmleri

 5. Pingback: Blade & Soul Revolution Açılıyor! (Netmarble Röportajı)

 6. Pingback: MMORPG Oyunlar Listesi (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

 7. Pingback: Old School Mobil MMORPG Oyunlar - MMORPG ve Korku Filmleri

22 Yorum

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Oyunun kapalı beta sürecine dahil oldum biraz oynayabildim. Bence fena değil ama bana pay to win olacak izlenimi verdi. Zaten 2 gün sonra oyun açık betaya giriyor. Oyunun ismine tıklarsan oyunu anlattığım inceleme yazısına ulaşabilirsin. Yorum için teşekkürler. 🙂

  1. Xnxx Cevapla

   Emeğin için teşekkürler ancak listede sadece benim bildiğim 3 oyunda ticaret sistemi var. Hiç birinde yok diye bilgi vermişsin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir