Mobil MMORPG Tavsiyeleri

Mobil MMORPG arayanlar için özel olarak hazırlanan Mobil MMORPG Tavsiyeleri başlığını bütün mobil oyun severler okumalı diye düşünüyorum.

Mobil oyunların tavan yaptığı bir dönemdeyiz ve hatta vakti geldiğinde PC oyunlarından daha fazla ilgi göreceğini düşünenler bile oluyor forumlarda. Bu yüzden Mobil MMORPG tavsiyeleri vermemiz gerekiyordu. Günümüzde oyun pazarının neredeyse tamamını ele geçirmiş bir oyun tarzı var. MOBA! Ancak ben MOBA oyunlarının bu kadar tercih edilmesini, her yaştan insanın zorlanmadan oynayabilmesine ve basit olmasına bağlıyorum. Sonuç hep aynıdır. Yapacağınız şeyler hep aynıdır. 5v5 veya 3v3 (oyun tarzına göre değişiklik gösterir) takım halinde karşı takımın kulesini yıkmak ve maçı kazanmak! Ancak her şeyin ötesinde unutulmaya yüz tutmuş(sadece Türkiye’de), belli kitleye hitap eden ve düşünceye dayalı bir oyun tarzı var. MMORPG oyunları! Konuyu MOBA oyunlarına falan getirmeden, direkt Mobil MMORPG tavsiyeleri yazısına geçmeyi düşünüyorum.
Bu yazının en güncel hâline Mobil MMORPG Tavsiyeleri 2020 bağlantısına tıklayarak okuyabilirsiniz. Bu yazıda yer alan oyunların bir kısmı kapalı ve oldukça eski. Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak 2020 yılının en iyi oyunlarına göz atabilirsiniz.
MMORPG oyunları daima çok fonksiyonludur. Yapacağınız şeyler asla bitmez, sınırlı değildir ve en önemlisi herkes oynayamaz. MMORPG oyunlarında yer edinebilmek için vakte ve en önemlisi düşünceye ihtiyaç vardır. Karakterinizi onlarca farklı şekilde geliştirebilirsiniz. Seviye atlamak için birbirinden farklı yerlere gidebilirsiniz. İşte bende mobil oyunların gözde olduğu bu dönemde; işte, okulda, otobüste, evde yani kısacası cep telefonunuzun yanınızda bulunduğu her an oynayabilmeniz için sevdiğim mobil MMORPG oyunlarını “EN İYİ 5” şeklinde anlatacağım. Hadi Mobil MMORPG Tavsiyeleri yazımıza geçelim.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri

5) Adventure Quest 3D

MMORPG oyunlarıyla içli dışlı olanlarınız bilir Adventure Quest’i. Grafikleriyle göz doldurmasa da oynanış bakımından çok oyuncuya sahipti. Mobil oyunların ileride piyasada çok iş yapacağını düşünen yönetim Adventure Quest’i mobile uyarlamış ve ortaya sağlam bir MMORPG çıkmış. Grafikleri orta denebilecek düzeyde. Ancak oynanışını pek beğendiğim söylenemez. İyi bir telefonunuz varsa ve eliniz yorulmayacaksa deneyebilirsiniz tabii J Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz. Bu arada belirtmeliyim ki İngilizcesi olmayanlar için tavsiye etmiyorum çünkü oyun iyi derecede İngilizce istiyor.

ANDROID: İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

IOS: İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Mobil MMORPG Tavsiyeleri
4) Darkness Reborn 
Oyunun en büyük eksikliği açık bir dünya sunmaması. Yani diğer oyuncularla buluştuğunuz tek bir nokta var o da oyunun şehri. Buna aslında ham MMORPG’de diyebiliriz. Yalnızca grafikleri ve skill efektleri tatmin etti açıkçası. Eğer ben zindandan zindana gider seviye atlarım, karakterimi geliştiririm diyorsanız oyunu deneyebilirsiniz. Ancak bu tarzda bir oyunu ne kadar uzun süre oynayabilirsiniz orası muamma. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri

Mobil MMORPG Tavsiyeleri 

3) Avabel Online
Mobil MMORPG Tavsiyeleri listemizin 3. sırasında Avabel var. Olur ya, oyuna girersin, bu oyunun neresini beğenip oynuyorlar? Diye bir sorarsın kendine. İşte o oyun bu oyun. Giriş ekranından girene kadar kalitesiz bir ekran bizleri karşılıyor. Yükleme ekranı, tıklama efekti, yazı stili kalitesiz bir oyun olduğunu gösteriyor. Oyuna giriyoruz ve rezaletin biraz üstünde grafikler karşılıyor bizi. Kamera açısını ben mi beceremedim bilmiyorum ama tek tıklamayla °360 derece dönüyor resmen. Bu eksilere rağmen oyunda biraz ilerledikçe eğlenceli hale geliyor. Vuruş efekti olsun, skilleri olsun, bu grafiklere rağmen çok çok güzel. Açık dünya mobil MMORPG oynayanlara kesinlikle tavsiyemdir. En kötü indirip denemenizi tavsiye ederim. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.
Mobil MMORPG Tavsiyeleri

2) HIT
Akıllı telefonunuz iyi değilse oyunu indirmenizi tavsiye etmiyorum. Mobil oyun olmasına rağmen telefonunuzun sistemi çok iyi olmalı çünkü sistem gereksinimleri bir hayli yüksek. Oyunun ilk dikkat çeken özellikleri grafikleri. Oyunu 30 FPS’de oynayabiliyorsanız ne mutlu size. Şöyle güzel oyunlar neden açık dünya olmaz ki. Bir MMORPG’de en önemli etken bence açık dünyasıdır ama mobil oyunların bir çoğu açık dünya olmuyor. Diyeceğim o dur ki HIT, akıllı telefonlarınızı zorlayacak türden bir MMORPG oyunu. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.

ANDROID: OYUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
IOS: OYUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Mobil MMORPG Tavsiyeleri

Mobil MMORPG Tavsiyeleri

1) Mu:Origin
Mobil MMORPG Tavsiyeleri listemizin zirvesine de nihâyet geldik! MMORPG severlerin yakından tanıyacağı bir oyun aslında MU Online. Ancak grafikleri sebebiyle ve eski yapısıyla şu anda bilgisayar üzerinden tercih edileceğini zannetmiyorum. Zannediyorum ki yönetim ekibi de böyle düşündü ve Mu Online’yi Mu Origin adında mobil versiyonunu çıkarttı! Saatlik etkinlikler, açık dünya, zindan partileri, item düşürme çabaları… Bunların hepsi gerçek MMORPG’yi anımsatıyor öyle değil mi? İşte bu söylediklerim ve çok daha fazlasını Mu Origin’de bulacaksınız. Oyun içinde takas sistemi dahi var! Onlarca farklı etkinlik var.
Her saat başı etkinliklere katılıp çok daha hızlı gelişebilirsiniz. Bu oyunun kapalı betasında bile bulunmuştum. Defalarca mail atmama rağmen Türkçe dil desteği getirmediler. Bu sebeple Türk oyuncu fazla bulunmuyor ancak her sunucuda Türk klanına rastlamanız mümkün. Oyun kısmen görev üzerine kurulu. Görevlerle ilerliyorsunuz ancak belli noktadan sonra görevlerin şartları oluyor ve o şartları yerine getirmeden göreve devam edemiyorsunuz. Bu noktada ise ister zindandan ister haritadaki yaratıklardan yararlanarak şartları yerine getireceksiniz. Mobil MMORPG tavsiyesi arayanların KESİNLİKLE indirmesini ve denemesini tavsiye ediyorum. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.
Mobil MMORPG Tavsiyeleri
***2019 Güncellemesi***
Bütün MMORPG seven herkese selamlar! Bu yazıyı 2017 yılında yazmışım. O günden bugünlere kadar neler neler değişti. Benim sitem değişti, hitap şeklim değişti ve oldukça geliştirdiğimi düşünüyorum bu konuda kendimi. Mobil MMORPG tavsiyeleri gibi çoğu yazımın en baştan bir düzenlemeye ihtiyaç var. Ama, en baştan düzenlemek yerine; yenilerini yazmaya karar verdim. Bu gibi oyun tavsiyeleri listeleri elbette duracak yerinde. Ama yeni yazılar, ayrıca güncel oyunları kapsayacak ve daha geniş bir anlatımı olacak. Mesela bu listedeki oyunların 1-2 tanesi şu an kapalı. Tutmayan oyunlar. E sen gidip mobil oyun diye Unreal Engine 4 ile oyun yaparsan olacağı bu.
Lafı fazla uzatmayacağım. Bu sayfaya Google’dan ulaştıysan, lütfen https://enestalha.com sitemin anasayfasına gidip, yeni yazılarımı da incelemeni rica edeceğim. Mobil MMORPG Tavsiyeleri gibi yeni yazılarda görüşmek üzere! Esen kalın. (Bu arada, mobil MMORPG tavsiyeleri gibi güncellenmesi gereken yazıları da duyuracağım.)
2019’un en iyi mobil oyunları yazımı da okumak ister misin? O zaman seni En İyi Mobil Oyunlar 2019 listesine alalım! 🙂

Bir Ping

  1. Pingback: Bless Mobile Hakkında Bilgiler - Enes Talha - Kült İçerik Üreticisi

14 Yorum

  1. mmorpg sever Cevapla

    Listedeki çoğu mobil mmorpg eski sizin de söylediğiniz gibi. Güncellemiş olduğunuz yazıyı da inceleyeceğim, sizin sitenizi fark etmem iyi oldu. Lütfen daha fazla mobil mmorpg hakkında yazı yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.