Mobil MMORPG Tavsiyeleri

mobil mmorpg
Mobil oyunların tavan yaptığı bir dönemdeyiz ve hatta vakti geldiğinde PC oyunlarından daha fazla ilgi göreceğini düşünenler bile oluyor forumlarda. Günümüzde oyun pazarının neredeyse tamamını ele geçirmiş bir oyuntarzı var. MOBA! Ancak ben MOBA oyunlarının bu kadar tercih edilmesini, heryaştan insanın zorlanmadan oynayabilmesine ve basit olmasına bağlıyorum. Sonuç hep aynıdır. Yapacağınız şeyler hep aynıdır. 5v5 veya 3v3 (oyun tarzına göre değişiklik gösterir) takım halinde karşı takımın kulesini yıkmak ve maçı kazanmak! Ancak her şeyin ötesinde unutulmaya yüz tutmuş(sadece Türkiye’de), belli kitleye hitap eden ve düşünceye dayalı bir oyun tarzı var. MMORPG oyunları! MMORPG oyunları daima çok fonksiyonludur. Yapacağınız şeyler asla bitmez, sınırlı değildir ve en önemlisi herkes oynayamaz. MMORPG oyunlarında yer edinebilmek için vakte ve en önemlisi düşünceye ihtiyaç vardır. Karakterinizi onlarca farklı şekilde geliştirebilirsiniz. Seviye atlamak için birbirinden farklı yerlere gidebilirsiniz. İşte bende mobil oyunların gözde olduğu bu dönemde; işte, okulda, otobüste, evde yani kısacası cep telefonunuzun yanınızda bulunduğu her an oynayabilmeniz için sevdiğim mobil MMORPG oyunlarını “EN İYİ 5” şeklinde anlatacağım.
5) Adventure Quest 3D

MMORPG oyunlarıyla içli dışlı olanlarınız bilir Adventure Quest’i. Grafikleriyle göz doldurmasa da oynanış bakımından çok oyuncuya sahipti. Mobil oyunların ileride piyasada çok iş yapacağını düşünen yönetim Adventure Quest’i mobile uyarlamış ve ortaya sağlam bir MMORPG çıkmış. Grafikleri orta denebilecek düzeyde. Ancak oynanışını pek beğendiğim söylenemez. İyi bir telefonunuz varsa ve eliniz yorulmayacaksa deneyebilirsiniz tabii J Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz. Bu arada belirtmeliyim ki İngilizcesi olmayanlar için tavsiye etmiyorum çünkü oyun iyi derecede İngilizce istiyor.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri
4) Darkness Reborn 
Oyunun en büyük eksikliği açık bir dünya sunmaması. Yani diğer oyuncularla buluştuğunuz tek bir nokta var o da oyunun şehri. Buna aslında ham MMORPG’de diyebiliriz. Yalnızca grafikleri ve skill efektleri tatmin etti açıkçası. Eğer ben zindandan zindana gider seviye atlarım, karakterimi geliştiririm diyorsanız oyunu deneyebilirsiniz. Ancak bu tarzda bir oyunu ne kadar uzun süre oynayabilirsiniz orası muamma. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.

Mobil MMORPG Tavsiyeleri
3) Avabel Online
Olur ya, oyuna girersin, bu oyunun neresini beğenip oynuyorlar? Diye bir sorarsın kendine. İşte o oyun bu oyun. Giriş ekranından girene kadar kalitesiz bir ekran bizleri karşılıyor. Yükleme ekranı, tıklama efekti, yazı stili kalitesiz bir oyun olduğunu gösteriyor. Oyuna giriyoruz ve rezalatin biraz üstünde grafikler karşılıyor bizi. Kamera açısını ben mi beceremedim bilmiyorum ama tek tıklamayla °360 derece dönüyor resmen. Bu eksilere rağmen oyunda biraz ilerledikçe eğlenceli hale geliyor. Vuruş efekti olsun, skilleri olsun, bu grafiklere rağmen çok çok güzel. Açık dünya mobil MMORPG oynayanlara kesinlikle tavsiyemdir. En kötü indirip denemenizi tavsiye ederim. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.
Mobil MMORPG Tavsiyeleri

2) HIT
Akıllı telefonunuz iyi değilse oyunu indirmenizi tavsiye etmiyorum. Mobil oyun olmasına rağmen telefonunuzun sistemi çok iyi olmalı çünkü sistem gereksinimleri bir hayli yüksek. Oyunun ilk dikkat çeken özellikleri grafikleri. Oyunu 30 FPS’de oynayabiliyorsanız ne mutlu size. Şöyle güzel oyunlar neden açık dünya olmaz ki. Bir MMORPG’de en önemli etken bence açık dünyasıdır ama mobil oyunların bir çoğu açık dünya olmuyor. Diyeceğim o dur ki HIT, akıllı telefonlarınızı zorlayacak türden bir MMORPG oyunu. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Rogue Life: Squad Goals

ANDROID: OYUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
IOS: OYUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Mobil MMORPG Tavsiyeleri
1) Mu:Origin
Listenin zirvesine de geldik! MMORPG severlerin yakından tanıyacağı bir oyun aslında MU Online. Ancak grafikleri sebebiyle ve eski yapısıyla şu anda bilgisayar üzerinden tercih edileceğini zannetmiyorum. Zannediyorum ki yönetim ekibi de böyle düşündü ve Mu Online’yi Mu Origin adında mobil versiyonunu çıkarttı! Saatlik etkinlikler, açık dünya, zindan partileri, item düşürme çabaları… Bunların hepsi gerçek MMORPG’yi anımsatıyor öyle değil mi? İşte bu söylediklerim ve çok daha fazlasını Mu Origin’de bulacaksınız. Oyun içinde takas sistemi dahi var! Onlarca farklı etkinlik var. Her saat başı etkinliklere katılıp çok daha hızlı gelişebilirsiniz. Bu oyunun kapalı betasında bile bulunmuştum. Defalarca mail atmama rağmen Türkçe dil desteği getirmediler. Bu sebeple Türk oyuncu fazla bulunmuyor ancak her sunucuda Türk klanına rastlamanız mümkün. Oyun kısmen görev üzerine kurulu. Görevlerle ilerliyorsunuz ancak belli noktadan sonra görevlerin şartları oluyor ve o şartları yerine getirmeden göreve devam edemiyorsunuz. Bu noktada ise ister zindandan ister haritadaki yaratıklardan yararlanarak şartları yerine getireceksiniz. Mobil MMORPG arayanların KESİNLİKLE indirmesini ve denemesini tavsiye ediyorum. Oyunu indirmek için alttaki linkleri kullanabilirsiniz.
Mobil MMORPG Tavsiyeleri

  1. Bir türlü oyun bulamadım kendime gör knigh online tarzı olucak karakteri kastıktan sonra açık bir pvp yani pk atacak yer olucak clash for dawn gibi pk yeri olacak bir turlu bulamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir