En İyi Mobil Oyunlar (2019)

2019 yılının en iyi mobil oyunlar listesi ve çok daha fazla mobil oyun önerilerini burada bulabilirsiniz.

Herkese merhaba. Uzun zamandır mobil oyun tavsiyeleri vermediğimi fark ettim. Bu yüzden, 2019’un En İyi Mobil Oyunları listesini sizler için oluşturdum. Aralarında Battle Royale’den, RPG oyunlarına kadar farklı türde mobil oyunlar mevcut. Yani tamamen genel bir liste. Aralarından sevdiğinizi deneyebilirsiniz.  Hadi listemize geçelim.

Elder Scrolls Blades

En iyi mobil oyunlar listesinin ilk sırasında, favori oyunlarımdan biri olan Elder Scrolls Blades var. Tabii ki PC versiyonu kadar kapsamlı bir oyun değil ama telefonla oynamak için çok güzel adapte etmişler diyebilirim. Kısaca bahsetmek gerekirse, oyunun başında kasabanıza yapılan saldırı sonucu, kasaba harabeye dönüyor ve siz kasabanızı uyandırıyorsunuz. Görevlere giderek, belli kaynaklar toplayarak, kasabayı tekrar inşa ediyorsunuz. Bunları yaptıkça kasabanız seviye atlıyor. Oyunda hem ana hikaye görevleri, hem de yan görevler mevcut. Bu görevlerden aldığınız kutuları açıp kılıç, kalkan, zırh vs. eşyalar kazanabilirsiniz. Karakterinize seviye atlattıkça yeni özellikler seçebileceğiniz bir özellik ağacı da mevcut. Elder Scrolls Blades oynayacaksanız eğer, size bir öneride bulunacağım.

Bence karakterinizi büyücü ağırlıklı kurmayın. Oyunun savaş mekanikleri biraz farklı. Normal bilgisayarda oynadığımız Elder Scrolls’dan biraz daha farklı. Normalde bilgisayarda ok atarak düşmanla savaşabiliyorsunuz mesela ama bu oyunda düşman ile karşı karşıya gelip o şekilde savaşıyorsunuz. Yani; okçu, büyücü gibi menzilli sınıflar uzaktan vurmuyor. Savaş mekaniği biraz sorunlu olsa da çok zevkli olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak Elder Scrolls Blades, geliştirilmeye ve yeni içerikler eklenmeye devam ediyor. Şiddetle tavsiye edebileceğim bir oyun diyebilirim. Hatta bu oyunu yatay veya dikey tutarak oynayabilirsiniz. Karar sizin. İki modda da rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Bu oyunu hem Android hem IOS cihazınızdan ücretsiz bir şekilde indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Cyber Hunter

2019’un en iyi mobil oyunları listemize devam ediyoruz. İkinci sırada Cyber Hunter var. Bu da neredeyse mobil oyunlarda olmazsa olmazlardan biri haline gelen bir Battle Royale oyunu. Grafik olarak biraz Fortnite’ı andırdığı gerçeğini göz ardı edemem. Ama PUBG’nin, Fortnite’ın karışımı ve ek özellikler eklenmiş bir oyundur kendisi. Oyun içerisinde karakterinizi çok detaylı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Karakteriniz özelleştirirken dikkatli olun. Çünkü bir daha değiştirmek istediğinizde, gerçek parayla değiştirebiliyorsunuz

Oyunun güzel tarafı, parça parça bir takım şeyleri oluşturmak yerine, savaş alanında Kuantum Tüpü toplayarak, tek tuş ile ister Koruma Kalkanı ister Motorsiklet ya da seviye atladıkça bir çok özellikten birini seçip yapabilirsiniz. Savaş alanında bir çok eşya bulunuyor. Ama kendi karakterinizle de motor yapabiliyor olmanız, bu devasa harita için çok iyi olmuş. Oyuna başladığınızda, hepsinde olduğu gibi bir uçaktan atlıyorsunuz. Bir farklı şey var. Paraşütle değil, havada uçan bir sörf tahtasıyla aşağı iniyorsunuz. Bir de, haritada seçtiğiniz yere otomatik olarak gidiyorsunuz. Yani rastgele düşmüyorsunuz. Bence Battle Royale oyunlarına yeni bir soluk getirebilecek potansiyeli var. Bu oyunu oynayabilmek için güçlü bir telefona ihtiyacınız var zira grafikleri çok iyi. Oyunu hem Android hem IOS cihazlarınızdan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.
https://youtu.be/rEcpbkBhMFw

en iyi mobil oyunlar 2019

En iyi mobil oyunlar 2019

Fighting Ex Layer

En iyi mobil oyunlar listesinin Üçüncü sırasında, Fighting Ex Layer var. Bu oyunda görüntülerden anlayacağınız üzere baya bir Street Fighter havası var diyebiliriz. Kontrolleri biraz alışık olduğumuz tarzın dışında ama alışması kolay, emin olun. Oyunun kendisi Google Play’de mevcut ama nedense Optimizasyon sorunu var. Oyunu biraz denedim, beğendim. Ancak normalin çok üzerinde bir cihaz istediği için uzun süre oynatacağını düşünmüyorum. Fighting Ex Layer oyunu, şimdilik sadece Anroid için var. Ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz. IOS için çıkar mı, ne zaman çıkacak gibi sorulara cevap veremeyeceğim zira bir fikrim yok. 🙂

Elchronicle

Listenin dördüncü oyunu ise Elchronicle. Bu oyun bence Anime sevenlerin çok hoşuna gidecektir. Kapsamlı bir mobil RPG oyunu diyebilirim kısaca. Karakteriniz, ve zamanla ekibinize dahil edeceğiniz karakterleriniz mevcut. Savaşlarda bu karakterler arası geçiş yapıp, tüm karakterler üzerinde hâkimiyet kurup onları yönlendirebilirsiniz. Görevlerden ekipmanlar alarak ve seviye atlayarak karakterlerinizi güçlendirebilirsiniz. Yine bu tarz RPG oyunlarını sevenlerin veya Anime hayranlarının denemesini öneririm. Android ve IOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Like a Boss

2019’un en iyi mobil oyunları listemizin son oyununa da geldik. Beşinci ve son oyunumuzun ismi Like a Boss. Bu oyunun da çok kapsamlı olduğunu söyleyebilirim. RPG oyunu ama biraz farklı tarzda bir RPG oyunu. Oyun içerisinde kötü bir canavarı oynuyoruz. Görevlere giderek karakterimize seviye atlatıyoruz ve yeni özellikler öğreniyoruz. Görevlerden bir çok ekipman kazanıyoruz ve ayrıca görevlerden ve kutulardan çıkan eşyalardan Crafting yapabiliyoruz.

Bir de, canlandırdığınız yaratığın yani karakterlerin minyonları bulunuyor. Bunlar için de ayrıca bir oyun modu bulunuyor. Bu oyunda dört farklı minyonu geliştirerek, ve belli sıralarda konumlandırarak, ister Online ister Offline olarak rakip tarafın minyonlarıyla savaşabilirsiniz. Ne yazık ki, bu modda minyonları kontrol edemiyorsunuz, minyonlar kendisi savaşıyor. Genel olarak kapsamlı bir oyun diyebilirim. Bu oyunu ister Android ister IOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Mobil oyun tavsiyeleri listemizi bitirmiş bulunuyoruz. Siz bu listeden hangi mobil oyunu beğendiniz? Daha önce oynadığınız var mıydı? Lütfen en iyi mobil oyunlar başlıklı yazım hakkında ne düşündüğünüzü yorum olarak belirtin. Hemen aşağıdan mobil oyunlar hakkında yazdığım diğer yazıları da inceleyebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. İyi oyunlar. 🙂

2018 Yılı En İyi IOS Oyunları
Mobil MMORPG Tavsiyeleri

Sadece bunlarla da sınırlı kalmayın. 2020 yılında birçok PC ve konsol oyunu mobil platformlara da geliyor. Bu yüzden 2020’de çıkacak Android oyunlar listemizi de sakın kaçırmayın. İlginizi çeken oyunlar mutlaka olacaktır. Hepsi ve daha fazla mobil oyun için beni takip etmeye devam edin.

Güncellenen makalemiz Mobil MMORPG Tavsiyeleri 2020 başlığını okumadan geçmeyin!

Bir Ping

  1. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2020) - MMORPG ve Korku Filmleri

5 Yorum

  1. Onur Cevapla

    mobile legends oynuyorum bu listede görmediğim için üzüldüm, mobil bağlamda beni kendine kitleyen sayılı oyunlardan birisi, lol un telefon versiyonu diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.