tera-battle-arena-geliyor

TERA Battle Arena Geliyor (MOBA Oyunu)

TERA Battle Arena, TERA hikayesinin devamı niteliğinde olan yeni MOBA oyunu. TERA Battle Arena hakkında tüm detaylar burada.

TERA Battle Arena, TERA evreniyle doğrudan ilişkili yepyeni bir oyun. MMORPG oyunların Battle Royale ve MOBA oyunlarının da çıkmasına oldukça aşinayız artık hepimiz. İşte bu furyaya bir yenisi daha katılıyor: TERA’nın MOBA oyunu.

Oyunun adına ilk baktığınız zaman Battle Royale oyunu olacakmış gibi durduğunu biliyorum, bu yüzden en önemli şeyi ilk paragrafta söylemek istedim. TERA oyuncularını oldukça sevindiren bu haber, bakalım yeni oyuna yeni oyuncular getirebilecek mi?

TERA Battle Arena Hakkında

EN Masse Entertainment tarafından TERA evreninin hikayesini devam ettiren bir açıklama yayınlandı. Bu açıklama şöyle;

After the defeat of Shandra Manaya, strange portals appeared across the world, offering glimpses of other realms where dead heroes lived on, live heroes fell into darkness, and heroes that never were stepped up to save the world.

Battle Arena oyunu için bir MOBA oyunu diyorum ancak bu sadece tahminler üzerine, yine de güçlü tahminler. Oyunun tanıtım videosu size basit bir PvP moduymuş gibi de gelebilir ancak hikayeyi bile böyle devam ettirdiklerine göre gayet detaylı bir oyun olacak. Ayrıca elimizde yine EN Masse Entertainment’in açıkladığı şu bilgi de var;

The heroes you’ll control in Battle Arena each have their own skill sets and abilities, drawn from those TERA players have spent years mastering. Players will also be able to customize their heroes with runes and cosmetic items.

Uzun süredir oyunlarla haşır neşir olan birileri bu açıklamanın bir MOBA oyununun getireceğini bilir herhalde, öyle değil mi?

Hatta sadece bunlar değil, açıklanan bir diğer bilgiye göre TERA evrenindeki karakterleri oynayacağız ve her karakterin kendine özgü beceri setleri ve yetenekleri olacak. Buna ek olarak, karakterleri rünik ve kozmetik ürünlerle şekillendirebileceğiz. TERA Battle Arena, TERA istemcisine sahip olan herkes için ÜCRETSİZ olarak yayımlanacak.

tera-battle-arena

Battle Arena Gameplay

TERA Oynanır Mı?

Battle Arena için değil bu açıklamalarım, lütfen yanlış anlaşılma olmasın. TERA’nın hâli hazırdaki MMORPG oyunu için. TERA Online, oldukça potansiyeli olan bir MMORPG oyunu. Devasa bir haritaya ve birçok özelliğe sahip bir oyun. Ancak, gelin görün ki Gameforge isimli gerçekten adi ve paragöz şirketin içinde kalarak kendini hiç etmiş ve artık oyuncu sayısı bile ciddi anlamda düşmüş bir oyun.

2017 yılında yazdığım En İyi 4 Ücretsiz MMORPG listemin en başında duran bir oyundur TERA. Tabii 2017’den bu yana çok şey değişti. Hatta 2017 yılının en iyilerini okumak isterseniz de bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Facebook grubunda okuduğum bir yoruma göre, artık Raid bile bulunamaz bir hâle gelmiş. TERA’nın müthiş potansiyeline resmen ihanet ediyorlar. Ancak suç kesinlikle oyuncuların kendisinde değil.

Battle Arena’yı yayınladıkları zaman umalım ki bu hatalara düşmüş olmasınlar ve karşımızda iyi bir yönetim ekibi olsun. Yeni gelecek olan MOBA oyununun eski ve sadık oyuncuları mutlu ettiğini düşünüyorum ancak yine de kötü bir yönetim ekibi oyunu hiç etmeye yeter de artar bile.

TERA Battle Arena Nasıl İndirilecek?

TERA Battle Arena, yine TERA’yı oynadığınız istemci üzerinden indirilebilir olacak. Bu ne anlama geliyor? TERA’dan bağımsız bir oyun yapmak istemiyorlar. İndirmeler veya oyun şu an için aktif değil, benden gelecek olan duyuruları takip edebilir veya TERA Battle Arena haberleri sayfasına gidebilirsiniz.

TERA Battle Arena Ne Zaman Açılacak?

TERA Battle Arena‘nın ne zaman açılacağı şimdilik merak konusu. Bu yaz sonuna kadar yeni MOBA oyunu hakkında daha fazla bilginin bizimle buluşmasını bekliyoruz ve 2020 yılı içerisinde açılacağını biliyoruz.

TERA Battle Arena hakkında daha fazla bilgi için beni takip etmeye devam edin. Ayrıca oyunun tanıtımını da hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Oyun hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümüne de yazmayı unutmayın.

Bir Ping

  1. Pingback: TERA'nın Mobil Oyunu Endless War Hakkında - Enes Talha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.