rise online alfa 2

Rise Online Alfa 2 İncelemesi

Alfa 2 sürecini 23 Nisan 2021 tarihinde başlatan Rise Online nasıl gidiyor? Oyunda yaşanılan hatalar, çözümleri kısacası Rise Online Alfa 2 incelemesi burada!

Türk yapımı MMORPG oyunu olan Rise Online’ın Alfa 2 süreci geçtiğimiz hafta başladı. Alfa 2 sürecinde biz oyuncuları neler bekliyor? Alfa 2 sonrası hesaplar silinecek mi? Ne kadar sürecek? Rise Online oynanır mı? Kısacası Rise Online Alfa 2 hakkında merak edebileceğiniz her şey bu yazıda olacak.

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeceğim, bir oyunun alfasında hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Yeni nesil oyun motoruyla geliştirilen ancak eski nesle gerçekten hitap eden bu oyunda görevleri tamamlamak, takıldığınız görev noktalarında birilerinin gelmesini beklemek, parti kurmak, görev itemi takası yapmak ve aklınıza gelebilecek her şey. Bunlar hep özlediğimiz şeyler. İşte Rise Online bize bunları vermeye hazır.

Rise Online rehberi, incelemeleri ve haberleri hakkında en güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: https://enestalha.com/kategori/rise-online/

Rise Online

Rise Online Alfa 2 süreci kesinlikle sorunlarla dolu. Bunu zaten geliştirici şirket inkâr etmiyor ve gün içerisinde bile güncelleme gönderiyorlar oyuna.

Bu kadar soruna rağmen, oyuna girdiğiniz andan itibaren gerçekten zevk alıyorsunuz. Özellikle Alfa 1 sürecinde bildirilen sorunların büyük bir kısmını çözmüşler ve oynanışı çok ciddi anlamda geliştirmişler.

Şu an oyunun en büyük problemi sınıflar arasında dengesizlik ve sınıfların yeteneklerinin özelliklerinin birbirlerine çok yakın oluşu.

Rise Online sınıfları şu şekilde: Rogue, Warrior, Priest, Mage.

Biz yeni nesil MMORPG oyunları oynarken bu kadar az sınıfa alışkın değiliz. Eğer siz de çok çeşitli sınıfları olan MMORPG’leri seviyorsanız Rise Online oynamak sizi pek de eğlendirmeyecektir.

Knight Online benzeri oyunlar arayanları özellikle sevindirecek ve oynatacak bu oyun, eski KO oyuncuları için birebir.

Rise Online Rehberleri

Rise Online ekibinin hazırladığı ve Youtube üzerinden yayınladığı rehberlere aşağıdaki oynatma listesinden ulaşabilirsiniz.

Rise Online Alfa 2

Yukarıda da dediğim gibi kesinlikle birçok problem var ve oyun içerisindeki destek sistemi üzerinden sorunlarınızı bildirdiğiniz zaman teknik ekip size geri dönüş yapıyor. Çok ciddi olan sorunları biraz göz ardı edin zira oyun henüz geliştirilme aşamasında ve hiçbir şey nihâi değil. Adı üstünde, Alfa/Alpha süreci.

Oyunu oynarken aniden sizi oyundan atabilir ve oyun 5 dakika öncesinden devam edebilir. Ya da Offline pazar kurduğunuz zaman eşyalarınızı bir daha geri alamayabilirsiniz. Bu gibi çok ciddi sorunlarını saymazsak, oyun şu an nispeten oynanılabilir durumda. Peki şu an içinde bulunduğumuz Alpha süreci ne anlama geliyor?

Oyunlarda Alpha Ne Demek?

Bu terimleri çok sık duymuşsunuzdur. Pre Alpha, Alpha,  Kapalı Beta, Açık Beta… Peki bunlar ne anlama geliyor? Rise Online Alfa ne demek?

Alpha/Alfa süreci, oyunun ilk geliştirilme aşamasıdır. Bu süreçte oyunun test edilmesi için oyuncuların teknik ekibe oyunun sorunları, eksikleri, hataları, olması gereken özellikleri gibi şeyleri geri bildirimde bulunmaları/Feedback için yapılan bir süreçtir.

Genellikle Alfa sürecine ilk olarak ufak bir kesim davet edilir ve her geçen zaman içeriye girebilecek oyuncu sayısını arttırırlar. Böylelikle sunucuların yoğunluğunu da ölçmüş olurlar.

Şu an Rise Online Alpha 2 sürecinde ve önümüzdeki süreçte Kapalı Beta başlayacak. Tabii şu an çok yolu var. Siz de oyun içine fark ettiğiniz hataları oyun içerisindeki destek panelinden ya da resmi Discord kanalları üzerinden yöneticilere bildirebilirsiniz.

Rise Online İşlemci Sorunu

Öncelikle Rise Online sistem gereksinimleri çok yüksek ancak sorun yüksek olması değil, optimizasyonu. Oyunun grafiklerini en düşüğe aldığınız zaman, Knight Online benzeri grafikleri oluyor ancak sistemi ciddi anlamda yormaya devam ediyor. İşlemcilerinizin 90 derecenin üzerine çıkmasına alışkın değilseniz, Rise Online sizi sinir kübü yapacaktır zira oyuna girdiğiniz andan itibaren işlemciniz sürekli ısınacak.

Alfa 1 sürecinde optimizasyonu büyük oranda düzelttiklerini söylemişlerdi ancak Alfa 2 sürecinde görüyoruz ki bu konuda hiçbir şey yapılmamış. Bu işi iyi yapan yabancı oyun şirketlerinden destek almaları gerektiğini düşünüyorum optimizasyon konusunda.

Rise Online geliştirici ekibi, oyunun çok yüksek sistem gereksinimi istemesi sebebiyle oyuna bir Lite versiyon getireceklerini duyurmuşlardı. Peki Rise Online Lite versiyon ne demek ve nasıl bir şey olacak?

Rise Online Lite Versiyon

Rise Online Lite versiyon, düşük donanımlara sahip olan bilgisayarlar için geliştirilen versiyondur. Bu versiyonda, grafiği önemsemeyen oyuncular rahatlıkla oyunu oynayabilecekler.

Şu an Lite versiyondaki grafiklerin nasıl olacağı, nelerin eksik olacağını bilmiyoruz ancak asıl oyunun minimal versiyonu olacağını biliyoruz. Peki Lite versiyon ne zaman çıkacak?

Rise Online Lite Versiyon Ne Zaman Çıkacak?

Lite versiyonun Açık Beta ya da Tam Sürüm ile beraber çıkması planlanmaktadır. Şu an Alfa 2 sürecinde olduğumuza göre, önümüzde bir de Kapalı Beta süreci var. Detaylar geldikçe sizinle paylaşacağım.

Umutlandıran Yeni MMORPG: Rise Online!

Rise Online Alfa 2 sürecinde ve gerçekten çok eğlenceli! Normalde Alfa ve kapalı beta süreçlerindeki oyunlarda fazla vakit geçirmem ancak bu oyun kendine bağlıyor ve sürekli görevler tamamlamak, son seviyeye ulaşmak istiyorsunuz. Ayrıca, oyun kapalı beta sürecine geçene kadar bir daha kapanmayacak.

Oyun şu an test aşamasında olduğu için görevlerin 600 kat fazla EXP verdiğini söylediler ancak bu bile oldukça zorluyor herkesi. Yani oyun çıktığı zaman gerçekten bizi seviye almak konusunda zorlayacaklar. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir