rise online çıkış tarihi

Rise Online Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

Rise Online'ın ne zaman çıkacağını merak edenler için oyun yönetimi tarafından açıklanan tarihleri ve çok daha fazlasını sizinle paylaştım.

Rise Online, Rokosoft tarafından geliştirilen ve yayımlanacak olan Türk yapımı MMORPG oyunlarından bir tanesidir. 2015 yılında geliştirilmeye başlanmış ve 2020 yılında duyurulmuştur. Rise Online çıkış tarihi hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı baştan sona okumanızı önemle tavsiye ederim.

Ek olarak, Rise Online duyurulduğu günlerde oyun moderatörlerinden biriyle sohbet edip ufak bir soru-cevap yazısı yazmıştım. O yazıyı da buradaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz: https://enestalha.com/turk-yapimi-mmorpg-rise-online-hakkinda-soru-cevap/

Merak ettiğiniz birçok sorunun cevabının yukarıdaki yazıda olduğundan eminim.

Rise Online Çıkış Tarihi

Rise Online çıkış tarihi, oyun duyurulduğundan beri büyük bir merak konusu. Rokosoft yöneticileri net bir tarih vermekten kaçınsalar da, oyunun çıkacağı en geç tarihler belli oldu. İşte Türk yapımı MMORPG oyunu Rise Online’ın Alfa testlerinin başlama tarihi ve Tam Sürüm başlama tarihi aşağıda:

Alfa Başlangıç Tarihi: 2020 Ekim, Kasım, Aralık ayları.

Tam Sürüm Tarihi: 2021 3. Çeyrek (En kötü ihtimâl)

Ne yazık ki, şu an elimizde sadece bu tarihler var. İnternette farklı sitelerde ya da Facebook gruplarında gördüğünüz tarihlere aldanmayın. Yöneticiler tarafından sadece bu tarihler açıklandı ve görüldüğü gibi net bir tarihi yok.

Yakın bir zamanda [CM] Mergen’in Rise Online Discord sunucusu üzerinden bazı sorulara cevap verdiği gönderiyi de inceleyin: https://enestalha.com/rise-online-hakkinda-sik-sorulan-sorular/

Sadece o da değil, Kapalı Beta ve Açık Beta tarihleri de belli değil. Yine de, tahminlere göre konuşalım biraz.

Kasım ya da aralık ayında alfa aşamaları gerçekleşirse (en fazla 1 ay sürecek), 2021 bahar aylarının başında Kapalı Beta süreci olur ve yaza doğru Açık Beta süreci başlar. Elbette bu sadece benim düşüncem. Lütfen bu yazdığımı okuyup da, arkadaşlarınıza böyle olacakmış gibi anlatmayın. 🙂

Rise Online World Oynanır Mı?

Rise Online World, özellikle Knight Online’a benzeyen yapısıyla MMO oyuncuları tarafından büyük eleştiri toplamıştı ancak eleştiri topladığı kadar, destekleyenleri de olmuştu. Eminim ki, Türk MMORPG oyuncularının büyük bir kısmı şu an bu oyunu bekliyor ve beklentiyi karşılamak zorundalar. Yoksa, sonlarının ne olacağını biliyorsunuz.

Benim tahminime göre, beklentileri karşılayacak ve çok büyük bir kitle oluşturacak. Bu kitlenin çoğu da eski Knight Online oyuncuları olacak. Bu sebeple, oyunu kesinlikle P2W yapmamaları gerekiyor. Rise Online p2w mi diye çok fazla soru soruluyor ve oyun yöneticileri oyunun asla Pay to Win olmayacağını söylüyor.

Umarım ki, anlatıldığı gibi bir oyunla karşılaşır ve teknik sorunlarla boğuşmayız.

Rise Online sistem gereksinimleri hakkında bir bilgimiz bulunmuyor ancak özellikle düşük sistem isterse bu büyük bir artı olacak.

Rise Online Forum Ne Zaman Açılacak?

Oyunun forumu açıldı. https://forum.riseonlineworld.com/ buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Rise Online forum sayfası da şu an çok büyük bir merak konusu. İnsanlar foruma kaydolarak sosyalleşmek, kendine ekip bulmak ya da oyun hakkında sohbet etmek istiyor. Bunu da en iyi karşılayabilecek yer Rise Online’ın açılması planlanan forumu.

Oyun yönetimi tarafından açıklanan bilgilere göre, oyunun alfa testleriyle beraber forum sayfasının da açılması planlanmaktadır. Rise Online çıkış tarihi ve oyun hakkında açıklanan diğer duyuruları buradan ve oyunun internet sitesi olan https://www.riseonlineworld.com/ adresinden takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir Ping

  1. Pingback: Rise Online Hakkında Sık Sorulan Sorular - Enes Talha

4 Yorum

  1. BrK Cevapla

    İnanılmaz grafikler. Gerçekten büyüleyici.. Şuan kapalı beta beklediğimiz KayraONLİNE keşke Unreal ile yapılsaydı demeden edemiyorum. Çünkü kalite grafik farkı dağlar kadar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.