rise online oynanır mı

Rise Online Oynanır Mı?

Roko Games'in geliştirdiği ve yayımcılığını yaptığı Rise Online'ın Alpha testleri başladı. Oyun nasıl gidiyor? Rise Online'ın bir geleceği var mı? Merak ettiğiniz her şey burada.

İçindekiler

Rise Online, Roko Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Türk yapımı MMORPG oyunudur. Aralık 2020 itibariyle Alpha 1 sürecine başlayan oyunun tam sürümü, 2021’in 3. çeyreğinde çıkması planlanıyor. Bu yazıda Rise Online Alpha testleri süreci boyunca dikkatimi çeken iyi ve kötü yanları paylaşacak, oyunun geleceği hakkında fikirlerimi anlatarak Rise Online oynanır mı konusuna değineceğim.

Siz de bu oyun tutar mı, güzel mi gibi sorular soruyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

Rise Online Alpha Hakkında

Şimdi oyunun öncelikle çok gereksiz bir şekilde eleştirildiğini söylemem gerekiyor. Ancak bunun sebebi açık. Muhtemelen birçok oyuncu -ağır eleştirenlerden bahsediyorum- bir oyunun Alpha testlerine ilk defa katılıyor. Alpha 3-4-5-6 olsa bile anlayacağım ancak henüz Alpha 1.0 testlerine yeni başlamış bir oyun için, gereksiz ve neredeyse hakarete varacak eleştirilerde bulunuyorlar ve sonucunda bu oyun oynanmaz diyorlar.

Rise Online‘ın eksikleri var, hataları var. Bunu kimse inkâr etmiyor zaten. Ancak ilk defa görücüye çıkan bir oyunda böyle şeylerin olması çok normal. Her şeye rağmen oyun birçok eksikliğe sahip bile olsa, gayet oynanılabilir.

Oyunun Alpha testlerine henüz katılmayanlar için şu an oyunda neler yapabildiğinizden bahsedeyim.

Sadece Death Valley haritası açık. Büyük bir PvP haritası. Etrafta sadece BOSS gibi birkaç yaratık var, o kadar. Son seviye olarak başlıyorsunuz ve yüksek seviye eşyalarınız envanterde bulunuyor.

Oyun sizden sadece PvP yapmanızı istiyor şu etapta ancak Alpha’nın ilerleyen zamanlarında tüm haritaları da açacaklarını belirttiler.

Oyun şu hâliyle bile gayet eğlenceli ve çok aktif bir şekilde PvP dönüyor. Bu oyuna ciddi anlamda önem verir ve üzerine düşerlerse tutabileceğini düşünüyorum.

Rise Online Kasma Sorunu

Rise Online kasma sorunu, şu an birçok oyuncunun yaşadığı bir sorun. Alpha testlerini sürdüren oyun, çok fazla CPU ve RAM tüketiyor. Bu da, kasmalara sebep olabiliyor. Yapabileceğimiz tek şey, oyunun geliştiricisi ekibine bunları bildirmek. Umalım ki bu durumu düzeltsinler.

Eğer bilgisayarınız sistem gereksinimlerini karşılayamıyor ve en düşük ayarlarda bile zorlukla oynuyorsanız, Rise Online Lite versiyonunun da tam sürüme yakın bir zamanda çıkacağını belirtelim. Yani bu adamlar herkesin oyunu oynayabilmesini istiyor.

Rise Online’ın kasma sorunu için şu an yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Foruma giderek konu açabilir ya da Discord üzerinden bildirebilirsiniz.

Ek olarak, sadece PvP haritası olduğu için aynı anda çok fazla oyuncu mevcut. Bu da kasmaya sebep oluyor olabilir.

Rise Online Oynanır Mı? (2021)

Oyun gelişmeye çok açık ve gerçekten oynanılabilir. Hatalar çok canınızı sıkıyorsa, oynamayabilirsiniz. Alpha süreci, oyunun geliştirilme dönemidir ve burada oyuncular hataları, eksiklikleri ya da talepleri bildirir. Siz bu aşamada oyunu oynamak zorunda değilsiniz.

“Mage çok vuruyor, okçulara yetişene kadar ölüyoruz bu oyun oynanmaz” gibi absürt cümleler kurmayın. Bu gibi durumları tespit etmek için oyun bu süreçlerden geçiyor.

Peki gelelim sonuca. Rise Online oynanır mı? Elbette açık beta döneminde bunları söylemek gerekiyor ancak oyunun bir geleceği olduğunu düşünüyorum. Her şey gayet iyi gidiyor. Alpha olmasına rağmen aktif binlerce oyuncu var.

Siz de yeni MMORPG oyunları arıyorsanız bu oyuna bir şans vermenizi öneririm. Rise Online hakkında merak ettiğiniz her şeyi yorum olarak sorabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir