mu-archangel-gameplay

Mu Online’a Yeni Mobil MMORPG: Mu Archangel

Mu Online'a yeni bir Mobil MMORPG daha geliyor. Karşınızda Mu Archangel! Yeni mobil MMORPG Mu Archangel hakkında her şey burada!

Mu Archangel, birkaç senede bir çıkan Mu Online mobil MMORPG‘lerinin en yenisi. Webzen’in sahibi olduğu Mu, yeni bir mobil MMORPG ile mobil oyun severlerin karşısına çıkmayı hazırlanıyor ancak bu sefer bir fark var. Mu Online’ın yeni mobil projesi olan Mu Archangel hakkında bilinen tüm detayları burada sizinle paylaşacağım. Hadi başlayalım.

Hâli hazırda Mu Origin ve Mu Origin 2 oyunları zaten Google Play Store’da oynanılabilir durumda. Hiç iki oyunu da oynadınız mı? Ben ikisini de oynadım ve aralarında hiçbir fark olmadığını düşünüyorum. Bakalım Webzen’in biz oyunculara sürprizi ne olacak? Mu Archangel vaad edildiği gibi bir oyun olabilecek mi… Hepsi yazının devamında.

Mu Archangel Hakkında

Mu Archangel hakkında öncelikle şunu söyleyelim. Oyunu Webzen geliştirmiyor. Mu Origin’in birinci ve ikinci oyununu Webzen geliştirmişti ancak şimdi işleri başkasına devretti ve o şirket: 37 Games!

Evet, yanlış duymadınız… Hani şu MMORPG’leri oldukça eğlenceli olan ancak aşırı derecede P2W içeren oyunlara sahip şirket.  Daha öncesinde 37 Games’in mobil MMORPG’lerinden birini oynuyordum. O oyun hakkında da yazdığım bir inceleme yazısı var. Era of Arcania hakkında bilgi almak isterseniz yazıya tıklayabilirsiniz.

Oyunu 37 Games’in geliştiriyor oluşuna sevinmeli miyiz yoksa üzülmeli miyiz bilmiyorum ancak işler biraz karışık.

Webzen’in geliştirdiği Mu Origin ve Mu Origin 2 oyunları birbirlerinin birebir kopyası. Eğer oyunu Webzen geliştirseydi üçüncü oyunda muhtemelen önceki oyunlara benzeyecekti.

Şimdi ipler 37 Games’in elinde ve kendileri P2W olmasına rağmen oldukça güzel oyunlar geliştiriyorlar. Bu mesele hakkında uzun uzun övgüler dizmek isterdim ancak bu yazının sonunda öyle bir oynanış var ki… Mu Origin 3 geliyor diyebiliriz. 🙂 Üzgünüm ancak oyunun ismi Mu Archangel olmamalı. Direkt Mu Origin 3 olmalı.

Mu Archangel ile mobil MMORPG oyuncularıyla dalga geçiyorlar resmen! Webzen’in buna bir dur demesini beklerdim ancak bunu yapmayacak gibi. Webzen’in açıklamalarından arakladığım bazı kısımları sizinle aşağıdaki başlıkta paylaşacağım. Böyle oyunlar gelmeye devam edecek…

Mu Archangel

Mu Archangel

Eğer daha öncesinde Mu’nun mobil oyunlarını oynamadıysanız hemen Mu Origin 2 hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Benim çok sevdiğim bir mobil MMORPG idi kendisi ama artık birbirini tekrar eden oyunlardan sıkıldım. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz onu bilemem.

37 Games’in çok iyi işler çıkarmasını bekliyordum ancak muhtemelen kararları Webzen veriyor. Bu yüzden yukarıda anlattığım gibi bir oyun oynayamayacağız.

Mu Archangel Nasıl Olacak?

Bu kadar eleştirdin eleştirdin de… Bizi neler bekliyor diyebilirsiniz, haklısınız. Mu oyuncuları, Webzen’den yenilikçi bir mobil MMORPG istiyor ancak asla imkansız bir şeyler sunmalarını istemiyor. Webzen ne diyor bu konu hakkında? “Orijinal MMORPG hayranlarını elimizde tutmak için grafikleri yenilemeyeceğiz.”

Yani, Mu Origin’den farklı bir oyun oynamayacağımızı söylüyorlar. Peki buradan soruyorum size! Neden yeni bir mobil MMORPG? İlla yeni bir oyun mu çıkartmak zorundasınız! Hâli hazırda aktif olan oyunlara neden güncelleme getirmiyorsun ey Webzen!

Maalesef bunu zaten cevapladılar. 🙂

Bir de, unutmadan şunu ekleyelim. Bazı mobil oyuncular bana kızacaktır ancak gerçek bu. “Orijinal MMORPG hayranları” maalesef mobil MMORPG oynamıyor. Bunu atlamışlar…

Kısacası, Mu Archangel olabildiğince P2W bir oyun olacak. VIP sisteminin en ağır şekilde ilerleyeceğini bile şimdiden görebiliyorum. Zaten hemen aşağıdaki oynanış videosunu izleyerek siz de oyun hakkında bilgi alabilirsiniz. Ben oyunu yakından izleyecek ve tüm gelişmeleri size aktaracağım. Beni takip etmeye devam edin.

37 Games’in geliştireceği ve Webzen’in yayınlayacağı Mu Archangel hakkında düşündüklerinizi lütfen yorum olarak bizimle paylaşın. Ayrıca, mobil MMORPG tavsiyeleri başlığımı da okuyarak kendinize göre bir oyun bulabilirsiniz! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

3 Ping & Geri Dönüş

  1. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

  2. Pingback: Anonim

  3. Pingback: Anonim

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.