Era of Arcania Hakkında

Era of Arcania nasıl bir oyun diye merak edenler için Era of Arcania incelemesi hazırladık!

Hazır mobil oyunlar popüler iken 37 GAMES’de mobil MMORPG kervanına katıldı ve geçtiğimiz hafta Era of Arcania adında destansı bir MMORPG oyununu Android kullanıcıları için Google Play Store’da yayınladı.

Era of Arcania
Era of Arcania Hakkında
Era of Arcania Hakkında söyleyebileceğimiz çok şey var ancak en baştan bilmeniz gereken şey, oyun şuan Kapalı Beta aşamasında ve yalnızca Android kullanıcıları oyunu oynayabiliyor.
Era of Arcania‘da oyun zevkinize göre ayarlayabileceğiniz 2.5D ve 3D seçenekleri var. Tabii aynı zamanda 2.5D seçeneğinden telefonunda rahat bir şekilde Era of Arcania‘ı oynayamayanlar faydalanabilir. Oyunda diğer mobil MMORPG oyunlarına nazaran daha açık ve karmaşık olmayan bir arayüz sunuyor. Bu şekilde oyunu kısa sürede zorlanmadan öğrenebiliyorsunuz.
Her ne kadar bir mobil MMORPG oyununda haritaların büyüklüğünü gereksiz bulsam da Era of Arcania‘nın haritaları devasa büyüklükte. Ayrıca kapalı beta aşamasında olmasına rağmen haritalarda dolu dolu oyuncular var.
Era of Arcania
Era of Arcania Hakkında
Era of Arcania‘nın en sevdiğim kısımları ise çok kişili zindanlar, Dünya Boss’u, 3v3 gerçek zamanlı savaşlar yapmamıza olanak tanıması. Bu esnada takım arkadaşlarınızla da sesli sohbet edebiliyorsunuz. Oyunda isterseniz yaratık keserek isterseniz de görevleri tamamlayarak ilerleyebilirsiniz. Oyundaki görevlerde sıkıcı değil bu arada. Hatta çoğu görev parti halinde yapılıyor. Genellikle zindan görevi veriyor veya Boss kesmemizi istiyor. Bu durumlarda da bir partiye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Era of Arcania Hakkında

Era of Arcania Hakkında söyleyebileceklerimiz bunlarla da sınırlı değil. Oyunda ilerledikçe artık her şey zorlaşacak. Tabii bu zorlaşma oyun zevkinizi ikiye katlayacak. Oyunda Guild savaşları var ve 1000 kişi ile anlık savaşlara girebiliyorsunuz. Oyunda sizin ve takımınızın adının duyulmasını istiyorsanız bu savaşlara mutlaka katılın ve bir başarı elde edin. Guildiniz savaşı kazandığında yada dereceye girdiğinde bir çok hediyeye sahip oluyorsunuz.
Mobil MMORPG oyunlarında pek alışık olmadığımız bir durum daha var. Oyunda kısaca evlenebiliyorsunuz. Era of Arcania‘da lüks düğünler yaparak evlenebiliyorsunuz ve evlendiğiniz oyuncuyla ayrıcalıklı paylaşımlar yapabiliyorsunuz.
Era of Arcania
Mobil MMORPG
Şuan oyunda çok fazla sınıf bulunmasa da zaman geçtikçe yeni sınıflar eklenecektir. Dediğim gibi oyun zaten Kapalı Beta sürecinde. Şuan yaptıklarınız kayıt altına bile alınmayacak. Oyunun Açık Beta süreci hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Oyunu şuan yalnızca Android kullanıcıları oynayabilir. Ancak Açık Beta’da IOS kullanıcıları içinde sunulacağını düşünüyorum. Google Play Store’dan oyunu indirmek için alttaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Era of Arcania Hakkında çok yakında yeni rehberler ekleyeceğiz. Oyun hakkında her türlü sorunuzu yorum olarak belirtebilirsiniz. İyi oyunlar 🙂
GOOGLE PLAY STORE: BURAYA TIKLAYIN

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.