Mu Origin 2 Hakkında

Mu Origin 2 incelemesi ve rehberi ile Webzen'in mobil MMORPG'si Mu Origin hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Merhaba sevgili dostlar. Finaller, projeler falan derken burayı biraz boşladığımı farkındayım, kusura bakmayın. Şimdi sizlere Mu Origin 2 hakkında ilk izlenimlerimi paylaşacağım.

İlk izlenim dediğime de bakmayın, oyunu birkaç gündür oynuyorum ve iyice deneyimleyebildiğimi düşünüyorum. Hatta şu an bu yazıyı yazarken bir yandan EXP zindanına giriyorum. 🙂

Mu Origin 2 bana uzak bir oyun değil. Ben zaten 2 sene öncesinden Mu Origin oynuyordum. Yani bu oyunun ilk versiyonu. Yine bir mobil MMORPG idi kendisi. Hatta alfa testlerine falan da katılmıştım. Oyun tamamen çıktığında birkaç hafta daha oynamıştım ve bir anda oyunun geliştiricisi Webzen, Türkiye’ye IP ban getirmişti. Bu sebeple Mu Origin’i bırakmak zorunda kalmıştım. Yoksa çok çok iyi bir mobil MMORPG oyunu kendisi.

Aslında Mu Origin oyununu VPN ile oynayabilirdim ama ona da çok üşendiğim için uğraşmadım. Her neyse, sonuç olarak Mu Origin 2 uzun bekleyişimin ardından çıktı ve ben çok mutluyum! 🙂

Mu Origin 2 Hakkında

Öncelikle Mu Origin 2 hakkında söyleyeceğim ilk şey, oyunun tamamen paraya odaklı olması. Yani elbette oyunda parayla satın alınanları siz kendi emeğinizle yapabilirsiniz ama aranızda muazzam farklar oluyor. Fakat, hangi mobil MMORPG oyununda bu böyle değil ki? Benim bildiğim tüm mobil MMORPG oyunları P2W sisteme dayalı. Bu yüzden buna fazla takılmıyorum. Bence siz de takılmayın. Zaten hırs yaptığım bir oyun değil. Sadece vakit geçiriyorum. Bu yüzden beni çok üzen bir durum değil bu.

Oyunun böylesine paraya dayalı bir yapıda olması, eğer para yatırmayacaksanız PVP yapmanıza neredeyse tamamen engel oluyor. Yani asla önemli bir derece elde edemezsiniz çünkü para yatıranlar sizden on kat daha ileride. Üstelik en ucuz paket 20 TL yapıyor. Mâlumunuz Türk Lirasının muazzam değer kaybı.

Eğer benim gibi PVE seviyorsanız ve ben görevimi yaparım, zindanıma girerim diyorsanız, Mu Origin 2 tam sizlik bir oyun. Tek bir kötü yanı var, oyun tamamen otomatik. Yani siz sadece parmağınızla onay veriyorsunuz, gerisini oyun kendi kendine yapıyor. Tamam, evet. Mobil MMORPG oyunlar hep otomatik oluyor ama bu sanki çok fazla abartmış gibi. Aynı şey Mu Origin için de geçerli. O da aynı böyleydi.

Mu Origin 2’de sık sık zindan yapacaksınız. Bu bazen tek başınıza, bazen parti halinde olacak. Önemli eşyaların düşeceği zindanlarda oyun size vakti yaklaştığında uyarıyor fakat isterseniz saatlerine bakarak oyunda aktif olabilirsiniz. Yine tek başınıza zindanlarda da önemli eşyalar düşürebilirsiniz. Günde 2 defa EXP ve Zen (yani oyun içi nakit) zindanlarına girebilirsiniz. İlerleyen seviyelerde gerçekten çok işinize yarayacak bu zindanlar. Oyunda o kadar çok zindan var ki, aynı anda birkaç zindan etkinliği başlıyor.

Bunların haricinde, oyunda olmadığınız süre boyunca karakteriniz meditasyon halinde olacak. Siz oyun başında değilken, hatta oyun kapalıyken bile EXP, Zen ve eşya kazanmaya devam edeceksiniz. Tabii bunlar gerçekten çok az olacak. Gerçi, ilk başlarda işinize yarayabilir fakat ilerleyen seviyelerde hiçbir işinize yaramayacak. Yani olmasa da olur diyeceksiniz.

Mu Origin 2 Rehberi

Bazı zamanlarda ana görev duracak ve belli bir seviyeye gelmenizi isteyecek. Ve ana görev olmadan da ilerlemek gerçekten zor ve can sıkıcı. Bu zamanlarda günlük görev yapacaksınız, klanınız varsa klanınızla beraber EXP kasacaksınız veya zindanlara gireceksiniz.

Bence Mu Origin 2 oyununda en göz alıcı şey, oyundaki kanat sistemi. Gerçekten kanatlar çok hoşuma gidiyor. Neredeyse oyuna yeni başladığında bir kanat veriyor. Önemli olan, bu kanatı güçlendirmek. Kanatın seviyesini yükseltmek; hem görünüşünü daha şatafatlı yapacak, hem de ana puanınızı yükseltecek. Kanatları ve diğer eşyalarınızı ise oyunun vereceği ödüllerden, zindan ödüllerinden ve başarılardan elde edebilirsiniz.

Mu Origin 2 hakkında size anlatacaklarım bu kadar. Gerçekten oyunda yok yok. Çok fazla detay var. Oyunu oynamaya devam edersem ve talep olursa Mu Origin 2 rehber yazısı da hazırlayabilirim.

Eğer mobil MMORPG oyunu arıyorsanız mutlaka Mu Origin 2 oyununu indirip deneyin. Oyuna başladığınızda, bu ne ya saniyesinde seviye alıyorum çok sıkıcı falan diyebilirsiniz ama emin olun 150. seviyeden sonra oyun zorlaşmaya başlayacak.

Eğer oyunu indirmeyi düşünüyorsanız, Server 2’de oynuyorum. Nickim LiveStorm. Beni oyundan eklerseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Siz Mu Origin 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle yorum olarak paylaşın. Hemen aşağıdan da oyun hakkında bir video izleyebilirsiniz. İyi oyunlar. 🙂

2 Ping & Geri Dönüş

  1. Pingback: Mu Online'a Yeni Mobil MMORPG: Mu Archangel

  2. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

3 Yorum

  1. İlhan Cevapla

    Bakıyorum da internette oynayan pek yok forum sitesi falan yok insanlar soru sorsa aradigini bulamayacak ben server eu20 deyim nick AZUMİ elimden feldiince yardım ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.