vainglory-neden-kapanıyor

Mobil MOBA Oyunu Vainglory Kapanıyor

Bir dönemi kasıp kavuran en iyi mobil MOBA oyunu olan Vainglory kapanıyor. Vainglory hakkında tüm haberler burada!

İçindekiler

Mobil MOBA oyunları arasında en eskilerden birisi olan -hatta belki de en eskisi olan!- Vainglory kapanıyor. Kapanacağı zaten belli olan ve çok uzun bir süredir güncelleme almayan oyun, bunu belli etmişti ancak artık resmileşti.

Yine de, bu kötü haberimle beraber bir de iyi sayılabilecek bir haberim var. Vainglory’nin kapanması ile beraber Vainglory Community Edition adında yeni bir oyun çıkıyor. Oyunun yayımcısı olan Super Evil Mega Corp, sadece bir “anı” olarak yaşatacak bu oyunu. Hadi Vainglory’nin kapanması hakkında tüm detaylara ve yeni Vainglory Community Edition hakkında tüm detaylara bakalım.

Vainglory Neden Kapanıyor?

Vainglory, bana göre mobil MOBA oyunları arasında en kaliteli oyundu. Eminim ki, çoğu MOBA oyuncusu için de böyledir. Sadece mobil değil, aynı zamanda Cross Platform desteği ile beraber PC üzerinden de oynanabiliyordu. Kapanmasının en büyük sebeplerinden biri, oyun topluluğunun göz ardı edilmesi ve oyunu neredeyse baştan yaratmaları diyebiliriz.

Burada ne demek istiyorum? Arena of Valor, Mobile Legends gibi popüler MOBA oyunlarını bilirsiniz. Standart 3 koridor ve 5 kişilik bir MOBA deneyimi sunuyordu hepsi ve bu oyunlar Vainglory’i kolayca sollamıştı.

Vainglory ise modlarını saymazsak tek koridor ve 3 kişilik bir MOBA deneyimi sunuyordu ve zannediyorum ki Super Evil Mega Corp sorunun bu olduğunu zannetti. Bu yüzden, oyunun tarzını değiştirdiler ve 3 koridorlu oyun yaptılar. Elbette, oyunun topluluğu bu durumdan hiç hoşlanmadı.

vainglory-kapanıyor

Vainglory Kapanıyor

Oyun topluluğuna göre, oyunun kapanmasının en büyük sebebi reklam yapılmaması. Önce, hem oyun tarzını değiştirdiler. Hem de oyunun yeni hâlini tanıtmadılar. Oyunu hâli hazırda oynayan insanlarda oyunun yeni oynanışını beğenmediler ve oyunu bıraktılar. Bu noktadan sonra işler değişti ve her geçen zamanda şirket yeni zararlar açıkladı.

Vainglory oyuncuları, şirketin kötü gittiğini gördükçe oyunu tamamen bıraktılar. Şimdilerde bir maça girebilmek için on dakikadan fazla bekleyebilirsiniz.

Vainglory Ne Zaman Kapanacak?

Vainglory oynamak isteseniz bile şu an on dakikadan fazla beklersiniz ve belki de hiç maç bulamazsınız. Google Play Store ve diğer marketlerde sadece göstermelik olarak duruyor oyun. Hatta, sunucuları şimdiden kapatsalar daha iyi ancak yine de bekliyorlar.

Vainglory‘nin kapanış tarihi Netease Games tarafından verilen bilgiye göre 28 Temmuz 2020 olarak belirtildi. Bu tarihe kadar Vainglory oynamaya devam edebilirsiniz. Yine de, bunu önermeyiz. Onun yerine siz de topluluk ile beraber yeni oyunun kurallarını koyabilirsiniz.

Vainglory Community Edition Nedir?

Vainglory Community Edition, adından da anlaşılacağı üzere tamamen oyuncu topluluğunun istekleri doğrultusunda geliştirilen ve düzenlenen yeni Vainglory oyunudur.

Vaktiyle topluluğu dinlemeyen ve görmezden gelen Super Evil Mega Corp, şimdi akıllandı ve sadece oyuncuların dediklerine bakar oldu.

Siz de Vainglory topluluğunun bir parçası olmak istiyorsanız Vainglory internet sitesinde paylaşılan haberlere bakabilir ve Vainglory Discord sunucusuna katılarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Yeni Vainglory oyunu için sık sık anketler yapılıyor ve yarışmalar düzenleniyor. Bu gibi tüm detaylar için yukarıda bağlantısını vermiş olduğum siteye gidebilirsiniz.

vainglory-community-edition

Vainglory Community Edition

Vainglory Community Edition Ne Zaman Çıkacak?

Vainglory Community Edition, Vainglory kapanıyor duyurusunun ardından duyurulan bir oyun. Yani henüz daha çok taze. Hâlen daha Vainglory Discord sunucusunda anketler yapılıyor ve oyun bu anket sonuçlarına göre düzenleniyor.

Buna ve Vainglory’nin 28 Temmuz’da kapatılmasına dayanarak, bu yaz sonuna yetiştirirlerse iyi olur diye düşünüyorum. 2020 yılında çıkarsa çok güzel olur ancak yeni rakipleri de olacak. Öncelikle 2020 yılında çıkacak Android oyunlar yazımı inceleyin. Çok kaliteli mobil oyunlar gelecek. Birine örnek vermem gerekirse, Marvel MOBA oyunu diyebilirim. İşleri biraz zor ancak yine de Vainglory topluluğu kendi düzenledikleri oyunu destekleyeceklerdir.

Her şeye rağmen, Super Evil Mega Corp tarafından oyunun çıkış tarihi hakkında gelen bir haber ne yazık ki yok. Vainglory‘nin kapanması hakkında gelecek olan tüm bilgileri ve yeni Vainglory oyunu hakkında tüm haberleri takipte olacağım. Siz de beni takip ederek en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Vainglory Community Edition hakkında bilgileri birinci kaynaklardan dinlemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyin.

Bir Ping

  1. Pingback: Catalyst Black İncelemesi - MMORPG ve Korku Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir