mobil-acik-dunya-oyunlar

Mobil Açık Dünya Oyunları (2022)

Mobil MMORPG ve Açık Dünya oyunlar oynamayı sevenler için hazırlanan en iyi Açık Dünya Oyunlar listesini hemen okuyun!

Açık Dünya Oyunları (Open World) hakkında konuşulduğunda World of Warcraft, Guild Wars 2, Final Fantasy XIV ya da Red Dead Redemption 2 gibi devasa haritalara sahip MMORPG ya da RPG’ler akla geliyor. Dünyanın en popüler oyun tarzından biri olan Açık Dünya Oyunlar, mobil cihazlar arasında da oldukça popülerleşti ve on binlerce oyun piyasaya sürüldü. Peki Mobil Açık Dünya Oyunları arasında hangisi en iyi? İşte sizin için hazırladığım açık dünya oyun önerileri!

Açık Dünya oyunlarının çoğu genellikle konsollarda veya PC’de bulunabilse de , mobil cihazlarda keşfedilecek çok sayıda büyüleyici ve devasa haritalara sahip oyunlar var. Mobil oyun pazarında, her tür oyuncu için binlerce farklı oyun mevcuttur. Ayrıca, mobil cihazlarda diğer platformlarda bulunmayan birçok Açık Dünya Oyunu vardır.

Aşağıda listelenen hiçbir oyun, Pay to Win (P2W) durumuna göre sıralanmamıştır. Mobil oyunların çoğu, ücretsiz olarak yayınlandıkları için öde-kazan sistemine sahip olmaları oldukça normaldir. P2W olmayan mobil oyunlar var mı? Mutlaka okuyun.

En İyi Mobil Açık Dünya Oyunları

2022 yılında en çok oynanan ve en yüksek puana sahip olan Mobil Açık Dünya Oyunları şunlardır;

LifeAfter

lifeafter-acik-dunya-oyunlar

LifeAfter

[Android/IOS] LifeAfter , kıyamet sonrası bir dünyada açık dünya hayatta kalma oyunudur. Oyuncular dünyanın her bölgesini keşfederken insanlık için bir sığınak inşa etmek zorunda kalacaklar. Oyuncular kaynak ararken virüslü şehirler, donmuş ormanlar ve terk edilmiş harabelerle karşılaşacaklar. Oyuncular, ayrıca yolculuklarında ticaret yapabilecekleri diğer hayatta kalanlarla da karşılaşacaklar. Ancak tüm karşılaşmalar dostça olmayacak.

Oyuncular ayrıca oyunun üçüncü sezonunda kara, hava ve deniz savaşlarında ustalaşmak zorunda kalacaklar. LifeAfter , Android ve IOS’ta kullanılabilir. Daha önce yazdığım Lifeafter inceleme yazısını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Land of Doran

land-of-doran

Land of Doran

[Android/IOS] Land of Doran , fantastik bir açık dünyada geçen bir MMORPG‘dir . Oyuncular üç sınıf arasından seçim yapabilirler: Mage, Warrior ve Archer. Her sınıfın kendine özgü beceri ve yetenekleri vardır. Land of Doran , sunucular arası savaşlar ve dünya çapında birçok BOSS savaşı sunuyor.

Karakter özelleştirmesi, yüzlerce öğe ve ekipmanla oyunun odak noktasıdır. Land of Doran ayrıca gerçek zamanlı PvP savaşlarının yanı sıra PvE savaşları ve BOSS’ları da içeriyor. Land of Doran , Android ve IOS’ta mevcuttur ve en iyi mobil Açık Dünya Oyunları arasında üst sıralardadır.

Evil Lands

evil-lands

Evil Lands

[Android/IOS] Fantezi RPG Evil Lands, gerçek zamanlı çok oyunculu oyun ve keşfedilecek çeşitli haritalar ve tamamlanacak yüzlerce görev içerir. Oyuncular çeşitli sınıflar, yükseltmeler, beceriler ve öğeler arasından seçim yapabilir . Evil Lands ayrıca Co-op ve PvP modlarına sahiptir. İşbirliği modu, oyuncuların baskınlar ve destansı savaşlar için ekip oluşturmasına olanak tanır. PvP modunda oyuncular , arazide kimin en güçlü olduğunu görmek için takım kurabilir veya birbirlerine karşı savaşabilir. Evil Lands , Android ve IOS’ta kullanılabilir.

Forsaken World Gods And Demons

forsaken-world-gods-and-demons

Forsaken World Mobile

[Android/IOS] PC oyunundan pek de yabancı olmayan MMORPG hayranları , mobil cihazlarda Forsaken World: Gods and Demons’a mutlaka bir göz atmak isteyecektir . Oyun , muhteşem manzaralarla ve birçok sırla dolu canlı bir dünyaya sahiptir .

Oyuncular, arkadaşlarıyla strateji oluşturmak için loncalar oluşturabilir ve loncalara katılabilir ve lonca kaleleri inşa edebilir. Forsaken World, oyuncuların herhangi bir noktada kontrolü ele geçirmelerine ve sınıflarını değiştirmelerine ve ayrıca oyuncuların istedikleri becerilerde uzmanlaşmalarına olanak tanır. Oyunun dinamik oyun oyuncuları yeni maceralara onlar ejderha cinayetle sürünerek zindandan giriş her zaman devam etmesini sağlıyor. Forsaken World: Gods and Demons , Android ve IOS’ta mevcut.

Dawn of Isles

dawn-of-isles

Dawn of Isles

[Android/IOS) Dawn of Isles , oyuncuların sıfırdan bir ada cenneti inşa edebilecekleri canlı bir dünyaya sahiptir. Oyuncular, malları üretmek, işlemek ve satmak için atölyeler ve iskeleler geliştirirken kaynak toplamak zorunda kalacaklar. Oyuncular toplama ve inşa etmenin yanı sıra egzotik evcil hayvanları evcilleştirebilir ve rahatlatıcı mini balık avlama oyunlarının keyfini çıkarabilirler .

Evcil hayvanların, dünyayı keşfederken birçok yeni özellikleri açığa çıkaran kendi benzersiz beceri ağaçları da vardır. Oyuncular da kendi dövüş stilleri kurmak için silah ve becerilerin çeşitleri arasından seçim yapabilir. Dawn of Isles şu anda hem Android hem de IOS’ta mevcut. Mobil açık dünya oyunlar arasında en çok oynanan oyunlardan biridir.

Stormfall Saga of Survival

stormfall-saga-of-survival

Stormfall

[Android/IOS]Survival MMORPG oyunu Stormfall, oyuncuların yiyecek aramasını, su ve kaynak aramasını gerektirecek. Oyuncular, kamp alanlarını geliştirmek için ihtiyaç duydukları her şeyi yapacaklar. Oyun, ayrıca düşmanlara karşı savunmak ve araç ve gereçleri geliştirmek için rünler aracılığıyla güçlü sihir öğrenmenin yollarını da içeriyor. Stormfall: Saga of Survival şu anda Android ve IOS’ta mevcut.

The Legend of Neverland

the-legend-of-neverland

The Legend of Neverland

[Android/IOS] JRPG hayranları The Legend of Neverland’e göz atmak isteyecektir . Oyun , benzersiz karakterler ve maceralarla dolu büyük bir dünyaya sahiptir . Legend of Neverland , oyuncuların aralarında geçiş yapabileceği dört sınıfa sahiptir. Sınıfların her birinin, her sınıf arasında daha fazla kişiselleştirmeye izin veren kendi yetenek ağacı vardır.

Oyuncular ayrıca kendi benzersiz görünümlerini yaratmak için oyunda kıyafetleri boyayabilirler. Balık tutmaktan yemek pişirmeye ve hatta madenciliğe kadar rahatlamanın birçok yolu vardır. The Legend of Neverland, IOS ve Android’de mevcuttur.

En İyi Mobile Açık Dünya Oyunlar

Yukarıdaki listede yer alan hiçbir oyun, puanlanma ya da oynanma sırasına göre sıralanmamıştır. 2022 yılında oynanan onlarca Açık Dünya oyun mevcuttur.

Siz Mobil Açık Dünya Oyunları hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu listenin dışında oynadığınız oyunlar var mı? Hemen aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.