Lifeafter hakkında

Mobil Hayatta Kalma Oyunu: Lifeafter Hakkında

Mobil hayatta kalma oyunu olan Lifeafter nasıl oynanır ve Lifeafter hakkında rehber tadında bir inceleme yazısı!

Herkese merhaba. Yeni bir mobil oyun anlatımıyla karşınızdayım. Bu yazıda sizlere yeni yayınlanan Mobil Hayatta Kalma oyunu Lifeafter hakkında bilgiler vereceğim. Lifeafter; NetEase Games tarafından yayınlanan, Zombi Hayatta Kalma oyunudur. Dilerseniz, Lifeafter inceleme yazımıza geçelim.

Normalde Survival (Hayatta Kalma) oyunlarını hiç sevmem. Hatta Bilgisayar için Hayatta Kalma oyunları da çokça denedim. Ama bir türlü ısınamıyorum. Birkaç gün önce, Lifeafter’ın Google Play Store’da yayınlandığı bildirimini aldım. Daha önce Mobil Hayatta Kalma oyunları oynamıştım, Last Day on Earth. Hatta onun da incelemesini yapmıştık. Last Day on Earth incelemesi adlı yazıyı da okuyabilirsiniz. Pek beğenmemiştim, aslında beni sarmamıştı. Bu yüzden, Lifeafter’ı da indirmeyecektim ama, belki hoş bir oyundur diyerek indirdim. Şimdi ise, iyi ki indirmişim diyorum.

Lifeafter hakkında söylenecek çok şey var zira oyunda çok fazla harita var ve her haritada farklı yapılacak tonlarca şey var. Oyunda biraz daha ilerlediğimde, Lifeafter rehberleri çekmeyi planlıyorum. Bu çektiğim Lifeafter rehber yazılarında, bu gibi detaylardan bahsedeceğim. Hatta belki bir video serisi hâline bile getirebilirim. Lifeafter hakkında yazısında, biraz daha dar bir anlatım yapacağım ve sadece Lifeafter hakkında biraz yorum yapacağım.

Lifeafter, size bir Hayatta Kalma oyununda aradığınız her şeyi sunuyor. Hatta fazlasını sunuyor. Mobil Hayatta Kalma oyunu olarak ise, çok fazlasını sunuyor diyebilirim. Oyuna ilk başladığınızda, hikaye bazlı bir oyunmuş gibi düşünüyorsunuz. Sırf bu yüzden, oyunu ilk on dakikada silmeyi bile düşündüm. Aslında, sadece oyunun hikayesine bir başlangıç yapıyorsunuz. Yani oyunun hikayesini bilmeniz ve neden hayatta kalmaya çalıştığınızı bilmeniz için bu baştaki hikayeleri takip etmeniz şart.
İlk yarım saat kadar standart bir hikayeyi takip ediyorsunuz. Bu esnada, Lifeafter’ı nasıl oynayacağınızı da öğreniyorsunuz biraz. En azından kontrolleri falan. (Yanlış anlamayın. Lifeafter hikayesi bitmiyor, her zaman hikayeye devam ediyorsunuz aslında ama siz bunu pek fark etmiyorsunuz. Zaten detaylıca bahsettim aşağıda.)

Lifeafter incelemesi

Lifeafter İncelemesi

Lifeafter Nasıl Oynanır?

Lifeafter nasıl oynanır diye soru soruyorsanız; zorlanmayacaksınız, merak etmeyin. Lifeafter Tutorial kısmı oldukça profesyonel hazırlanmış. Diğer oynadığınız oyunlarda; Tutorial kısmını geçerken, bu oyunda size gerekli şeyleri öğrettiği için, geçmeyeceksiniz. Yine de, isterseniz geçebilirsiniz tabii. Ama kesinlikle önermiyorum. Sonra en basit şey için dakikalarınızı harcarsınız ve Lifeafter’da, saatler çok hızlı ilerlediği için, dakikaların bile çok önemi var.

Oyunda ilk yalnız kaldığınızda, bir ev yapmanız isteniyor. Ve bu evin içine Crafting yapabilmeniz için birkaç eşya koymanızı istiyor. Etraftan gerekli materyalleri topluyor ve geceyi atlatıp, hayatta kalabilmeniz için gerekli olan temel şeyleri oluşturuyorsunuz. Bir süre sonra, etrafınızdaki materyaller bitecek. Yemek, odun vb. basit şeyleri bile bulamaz olacaksınız. Bu yüzden, farklı haritalara girmeniz gerekecek. 

Lifeafter haritaları, Açık Dünya oluyor ve herkes girebiliyor. Her haritanın farklı avantaj ve dezavantajları var. Mesela bir örnek vereyim. Bir haritaya girdiğinizde, yemek çok oluyor ama dışarısı çok soğuk oluyor. Aynı zamanda kendinizi ısıtmanız gerekiyor. Başka bir harita ise, çok sıcak oluyor ama odun çok fazla oluyor gibi. Bu herkese açık olan haritalara giderken, olabildiğince hızlı işinizi halletmeli ve evinize geri dönmelisiniz. Herkesin girebildiği Açık Dünya haritalar, oyunun ömrünü uzatıyor ve size her zaman yapacak bir şeyler sunuyor.

Lifeafter Rehberi

Lifeafter Rehberi

Lifeafter Hakkında

Lifeafter hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, diğer oyuncularla da iş birliği içerisinde çalışabiliyorsunuz. Lifeafter’da olan bu özellik, çoğu Hayatta Kalma oyununda yok mesela. Özellikle, Mobil Hayatta Kalma oyunlarında hiç yok diye biliyorum. Bu durumda, Lifeafter hakkında şunu söyleyebiliriz. Türünün tek örneği.

Bu arada, oyunun ekran görüntülerini sizinle paylaşıyorum. Oyunun grafikleri ne kadar kötü demeyin, çünkü Lifeafter’ın en cezbedici yerlerinden birisi de oyunun grafikleri. Ben, fazla şarj yemesin ve daha iyi bir performans alayım diye oyunun grafiklerini en düşüğe aldım. Lifeafter ekran görüntülerinde gördükleriniz, oyunun en düşük ayarları yani. Dilerseniz, Lifeafter grafikleri Ultra ayarlara alabilirsiniz. Lifeafter inceleme yazımızın sonundaki Lifeafter oynanış videosunda, Ultra ayarlarda oynanıyor. Oyunun asıl grafiklerini oradan görebilirsiniz.

Lifeafter hakkında bilmeniz gereken bir şey daha var. Lifeafter’da, tıkanmıyorsunuz. Yani, “yapmam gerekenleri yaptım, her şey bitti. Şimdi ne yapacağım?” diye söylenmiyorsunuz. Çünkü, Lifeafter’da görev sistemi mevcut ve sürekli yeni görevler karşınıza çıkıyor. Alacağınız görevler; sizin daha büyük evlerde yaşamanız ve daha kolay bir şekilde hayatta kalabilmeniz için gerekli olan şeyler. Bu detaylara Lifeafter rehber yazısında değineceğim.

Lifeafter, Hayatta Kalma oyunlarına göre fazla sosyal bir oyun. Mesela, bir ev arkadaşına sahip olabilirsiniz. Veya bir Guild’e katılabilirsiniz ve takım arkadaşlarınızla beraber yaşayabilirsiniz. Ekip çalışmasını ısrarla vurguluyor size Lifeafter. Bazı görevlerde zorlandığınızda, herhangi birilerinden yardım isteyebilirsiniz. Veya direkt arkadaşınızı da çağırabilirsiniz. Lifeafter’da yalnız başınıza hayatta kalmak zorunda değilsiniz.

Lifeafter hakkında yazımı sonlandırırken, Mobil Hayatta Kalma Oyunu Lifeafter hakkında düşündüklerimi söyleyeyim. Şahsen, beni uzun süre götüreceğini düşünüyorum. Özellikle son zamanlarda mobil oyun arıyor olmam da buna sebep olmuş olabilir ancak ben Lifeafter oyununu çok beğendim. Özellikle, Lifeafter Türkçe bir oyun. Oyunun en cezbedici yanlarından biri yani. Bu yüzden, her haritada bolca Türk görmeniz mümkün. Oyunda bir sürü Lifeafter Türkiye toplulukları bile var. Mobil oyun tavsiyesi arıyorsanız veya Mobil Hayatta Kalma oyunları oynamayı seviyorsanız, şiddetle tavsiye ettiğim bir oyun.

Hayatta Kalma oyunu oynamayı seviyorsanız, Mobil Hayatta Kalma oyunu Lifeafter’ı mutlaka deneyin derim. Lifeafter hakkında bir sorunuz olursa hemen aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Lifeafter oynanış videosunu ise yine aşağıdan izleyebilirsiniz. Lifeafter rehber videolarında görüşmek üzere! 🙂

Lifeafter Android İndir
Lifeafter IOS İndir

Bir Ping

 1. Pingback: Mobil Açık Dünya Oyunları (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

15 Yorum

  1. Cemaytekn Cevapla

   Ev arkadası olmak istedigin kişiyi evine cagır denetleyiciden davet bölümünden arkadasını sec yüksek olan evi sectik den sonra evin önün de sarıl emojesi ile foto cekin daha sonra zarf imzalayın

   1. Ömer Eren Şentürk Cevapla

    Abi şimdi ben tedarik nakliyesine girdim bir zombi bana vurdu sonra bir öksürük başladı her öksürdüğümde 15 canım gidiyor bunu nasıl geçirebilirim ve bu geçirecek aleti nerede bulabilirim

  1. Kerem Yinaç Cevapla

   Merhaba, Büyük İhtimalle O Formülü Açmamılsınızdır. Kabiliyetlerden Toplanına Girin Oradan İlk Sütunun İlk Satırındaki Özelliği Yükseltmelisiniz.Bu Yükseltme Sizin Baltayı Yapabilmenizi Sağlar.Ardından İkinci Sütun İlk Satırdaki Ögeyide Yükselttikten Sonra Kazmayıda Yapabileceksiniz.
   Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.