Last Day on Earth İncelemesi

Last Day on Earth: Survival, Kefir! tarafından akıllı telefonlar için yayımlanan bir hayatta kalma oyunudur. Oyunda yalnız başınıza ıssız bir alanda başlayan hayatınızı devam ettirebilmek ele alınıyor. Yeni çıkan Last Day on Earth oyununu bilmeyenler de görüp indirsin diye oyunun inceleme yazısını yazmak istedim.

Last Day on Earth

Oyunu indirirken beklentimi hiç yüksek tutmadım. Daha önce telefonda çok hayatta kalma oyunu oynadığım için Last Day on Earth oyununun da onlar kalitesiz ve basit bir oyun olacağını düşünmüştüm. Ancak oyunu indirdikten sonra anladım ki, oyun hem uzun soluklu, hem eğlenceli hemde grafikleri hiç fena değil. Yani tamamen oynanılabilir bir hayatta kalma oyunu.
Hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız ve telefonunuzda rahatça oynayabileceğiniz  bir oyun arıyorsanız kesinlikle Last Day on Earth oyununu indirmelisiniz.

Öncelikle oyuna başlarken boş bir arazide başlıyorsunuz. Vücudunuzda hiçbir şey yok. Ancak çevrenizde odun, taş gibi şeyler var. Bunları toplayıp craft yapacaksınız. Bu arada unutmadan belirteyim. Oyunda zombilerde var. Zombileri öldürerek farklı materyallerde düşürebilirsiniz.

Last Day on Earth

Diyelim ki çevrenizdeki bütün eşyaları topladınız ve eşya kalmadı. Yada bazı eşyaları toplayabilmeniz için balta, sapan vb. bir şey istiyor. Bunun için ise diğer alanlara ışınlanmanız gerekiyor. Hatta ışınlanmayacaksınız. Ya uzaklığına bağlı olarak uzun süreli bir yürüyüş yapacaksınız. Yada saniyeler içerisinde oraya ulaşacaksınız ama enerji tüketeceksiniz.

LAST DAY ON EARTH İNCELEMESİ

Last Day on Earth oyununda en beğendiğim nokta, daha o kısımlara ulaşamasam da arkadaşlarınızla beraber hareket edebiliyorsunuz. Bir klana katılarak arkadaşlarınızla beraber zombi avlayabiliyorsunuz ve beraber kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Zombilerden korunmak için etrafınızdan topladığınız odunlarla ev yapabilir ve kendinizi korumaya alabilirsiniz. Evinizi ise yine craft yaparak araç gereçlerle donatabilirsiniz.

Last Day on Earth

Blueprints kısmında, craft yapabileceğiniz materyalleri solda görüyorsunuz. Bunların üzerine tıklayarak hangi malzemeleri ve kaç tane istediğini söylüyor. Sizde ona göre o malzemeleri aramak için bölge bölge dolaşıyorsunuz. Bölgeleri keşfettikçe yavaş yavaş her şey rayına oturacaktır. Bu arada oyunda işler yaptıkça ve bir şeylerle uğraştıkça karakteriniz acıkacaktır. Meyve ağaçlarından topladığınız meyvelerle karakterinizin açlığını giderebilirsiniz.

Last Day on Earth

Burada ise gördüğünüz ağaçlık kısımlar bölgeler oluyor. Yani oraya yolculuk ederek yeni malzemeleri topluyorsunuz. Ancak dikkat etmelisiniz ki gittiğiniz alanlarda çok zorlu yaratıklarda olacaktır. Eğer öldürmekte zorlanıyorsanız kaçmanızda fayda var 🙂 Eğer olur da ölürseniz üzerinizdeki her şeyi kaybediyorsunuz ve oyuna sıfırdan başlamış gibi oluyorsunuz. Tabii bütün eşyalarınızı yanınıza alıp keşfe çıkmakta saçma olacaktır. Bu yüzden bir kutu craft yaparak eşyalarınızı orada saklayabilirsiniz. Dikkatli olun bu konuda. Oyunu daha çok keşfettikçe iyi bir şekilde öğrendikçe kesinlikle Last Day on Earth rehberi de hazırlayacağım. Şimdilik oyun hakkında kısmen bilgi sahibi olabilmeniz için inceleme yazısı yazmak istedim. Last Day on Earthoyununu beğendiyseniz ve denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan oyunu indirebilirsiniz. Oyun hakkında takıldığınız noktaları yorum olarak belirtirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
2019’da çıkan mobil hayatta kalma oyunu Lifeafter hakkında yazmış olduğum Lifeafter inceleme yazısını da okuyabilirsiniz. Mobil hayatta kalma oyunları arayanlar ve mobil hayatta kalma oyunu tavsiyesi arayanlar için oldukça idealdir. 

Google Play Store: BURAYA TIKLAYIN
AppStore: BURAYA TIKLAYIN

15 Yorum

 1. cemal altıntaş Cevapla

  Oynadım bunu son derece keyifli mobil olmasına rağmen son derece gelişmiş bir oyun 🙂 Zaman öldürecek harika bir hayatta kalma oyunu 🙂 Uçak enkazı var haritada orada baya bir şey var oraya gidin ihtiyaçlarınız tükenince 🙂

  1. Enes Talha Çalışkan Cevapla

   Uçak enkazı dediğin saatlik etkinliklerden bahsediyorsun sanırım. Kendi bölgemde eşya bitince diğer yerlere gidiyorum. Orada da canavarlar öldürüyor. Ben öyle kaldım ilerleyemiyorum 🙂 Yorumun için teşekkürler

  2. Janset Cevapla

   Hocam bu verici gibi bişey var baz istasyonu oraya giremiyorum aynısı envarterimde var kurulumunu yapamıyorum chat alanına tıklayınca karşıma çıktıda yardım edermisin lütfen

 2. eejodak Cevapla

  Last day on earth oynuyor musunuz? Hayatımda oynadığım en iyi mobil oyun olabilir. Last day on earth rehberi gelir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.