LYS Sonuçları Açıklandı

Günlerdir milyonlarca öğrencinin gözüne uyku girmiyordu ve nihayet ÖSYM’den beklenen mesaj geldi. Milyonlarca öğrencinin uzun çalışmalarının neticesi olacak olan LYS(Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçları an itibariyle açıklandı. Yazının devamında LYS sonuçları sayfasına ulaşabilirsiniz.

LYS Sonuçları

10 Haziran 2017 itibariyle başlayan LYS sınavları, 18 Haziran 2017’de sona ermişti ve 26 Temmuz 2017’de ise başvuru süreci sona ermişti. ÖSYM ise bu sabah LYS sonuçlarının saat 17.00’de açıklanacağını sosyal medya hesaplarından bildirmişti.

Sınav sonuçlarından sonra üniversiteye başvurabilmek için iki seçenek bulunuyor. Ya internet üzerinden başvuracaksınız. Yada direkt üniversiteye giderek başvuruda bulunacaksınız. İnternet üzerinden başvurmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Kayıtlar 14 Ağustos 2017’de başlayacak ve 18 Ağustos 2017’de sona erecek. Yani başvurmak için yalnızca 4 gün bulunuyor.
Peki ya ek yerleştirmeler ne zaman yapılacak?
Üniversite kayıt tarihlerinden hemen sonra ÖSYM tarafından kontenjanlar açıklanacak ve ek yerleştirme süreci başlayacak.
Bundan sonraki süreçte merak ettiğiniz soruları yorum olarak belirtebilirsiniz.

LYS sonuçlarının bulunduğu sayfaya BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. Yusufcan Cevapla

    Açıklandı fakat ÖSYM'nin klasik hareketi aşırı yavaş açıklaması ve ard arda 2 hata ile binlerce kişinin hayalini yerle bir ettiler. Bu kurumun acilen yapılandırılmaya gidilmesi gerek. Umarım önümüzdeki yıllarda bu sorun düzeltilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.