burun-estetiği

Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

Burun estetiği, çoğunlukla görsel açıdan tatmin olmayanların tercih ettiği bir operasyondur. Görselliğin yanı sıra, sağlık için de tercih edildiği oluyor. Burnun kemerli olması, uzun olması, burun deliklerinin büyüklüğü veya asimetrik durması gibi sebeplerden dolayı da burun estetiği ameliyatı tercih edilebilir.

Yine de insanlar büyük oranda burunlarını beğenmiyorlar ve bu sebeple bu operasyona başvuruyorlar. Operasyon farklı şekillerde gerçekleştirebilir ve yazının devamında size bunlardan da bahsedeceğim.

Burun estetiği operasyonu çocuklarda çok fazla tercih edilen bir operasyon değildir zira kas iskelet sistemi genellikle yeterli bir şekilde gelişmiş olmuyor. Bu yüzden en az 18 yaşındaki bireylere bu operasyonun uygulanması tavsiye edilir. Yaş konusunda bir istisna var, o da kepçe kulak ameliyatı. Bu ameliyat, küçük yaştaki çocuklarda da kolay bir şekilde sorunsuzca uygulanabiliyor. Böylelikle çocuk, psikolojik sorunları yaşamadan bu süreci atlatabiliyor.

Burun estetiği hakkında size diyebilirim ki, iki farklı şekilde bu ameliyat gerçekleştirilebilir. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti. Açık rinoplasti, burun deliklerinin arasının alt kısmından küçük bir kesi ile açılarak gerçekleştirilmektedir. Kapalı rinoplasti ise, kesiler burun deliğinin içinde oluyor.

Açık rinoplasti ile yapılan ameliyatlarda cerrah geniş bir görüş açısıyla ameliyatı kolaylıkla yapabilir. İyileşme süresi uzundur. Kapalı rinoplasti olan ameliyatlarda ise iyileşme süresi daha hızlıdır ve dikiş izi kalma ihtimali bulunmamaktadır. Ama cerrah geniş görüş açısıyla ameliyatı sürdüremez.

Peki burun estetiği fiyatları nasıl oluyor? Burun estetik ameliyatı yaptırmak isteyen herkes genellikle ilk olarak fiyatları merak eder ve bu yönde araştırmalar yapar. Aslında ameliyatın fiyatından çok, cerrahın tecrübesine bakmak daha önemlidir ancak bunu genelde en sona bırakıyorlar.

Burun estetiğinin fiyatları çok değişkendir. Buna doktorun unvanı, bulunduğu hastanenin popülaritesi hatta bulunduğu konum bile etkileyebilir. Her şeye rağmen, eğer burun estetiği yaptırmak istiyorsanız yaptırabilirsiniz. Her bütçeye uygun, her yerde kendiniz için bir cerrah bulabilirsiniz.

Size Real Estetik merkezini önerebilirim. Hizmet anlayışından memnun kalacaksınız çünkü ve %100 müşteri memnuniyeti sunmayı vaad ediyorlar. Aynı zamanda 10 yıldır da bu işi yapıyorlar. Amerikan sağlık standartları olan JCİ ve Türk sağlık standartları İso belgeli A Plus hastane ortamında %100 kaliteli bir hizmet almak isterseniz tercih edeceğiniz yer Real Estetik olsun. Dilerseniz sitelerine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.