Korku Seansı 2 Hakkında

James Wan'ın en iyi korku filmi serisi Korku Seansı'nın ikinci filmi Korku Seansı 2 hakkında her şey burada!

Korku Seansı 2 hakkında söyleyeceklerime geçmeden önce bir uyarı yapmak istiyorum. Bu yazı kısmi spoiler içerebilir. Korku Seansı serisinin birinci filmini izlediyseniz bilirsiniz. Ed ve Lorraine Warren ikilisinin başından geçen bir vaka anlatılıyordu. Yine aynı şekilde bu filmde de Warren çiftinin başından geçen ve medyaya “Enfield Poltergeist” olarak yansıyan bir olaydan bahsediliyor. Lafı fazla uzatmadan, Korku Seansı 2 hakkında yazımıza geçelim.

Normalde korku filmlerinde klişeler dolu olurken Korku Seansı 2‘de klişeye yer verilmemiş. Evin küçük kızı cinleri, ruhları gördüğünü iddia ettiğinde anne inanıyor mesela. Hayret! Normalde “ne saçmalıyorsun, kötü bir rüya gördün hadi yat” demesi gerekiyordu. Filme başladığınızda yoksulluk içinde yaşayan ancak mutlu olmaya da gayret gösteren bir aileyi göreceksiniz. Evin küçük kızı diye tabir ettiğimiz kişi, arkadaşından Ouija(Cadı Tahtası) almış ve evde onunla oynuyor.

korku-seansı-2-hakkında

Korku Seansı 2 hakkında

Tabii ablasına da hadi gel ruh çağıralım demeyi de ihmal etmiyor. Peki sonra ne oluyor? Tabii ki hiçbir şey. Klişeler yok dediysem de o kadar değil. Tabii ki var. Günlerce evin küçük kızı  yatağından kalkıyor. Alt kata iniyor ve kendini her uyandığında orada buluyor. Bu olayların ardından annesi iyice endişeleniyor tabii ki. Evde birilerinin yürümesini hisseden, sesini duyan anne, polise haber veriyor. Polis eve geliyor inceliyor ancak hiçbir şey bulamıyor. Tam gidecekken kendi kendine kıpırdayan sandalye polisleri korkutuyor ve hiçbir şey söylemeden evden kaçmalarını sağlıyor.

Daha sonra bu olay medyaya yansıyor ve eve her gün farklı bir haberci geliyor. Anne belki televizyondan biri görür yardım eder diye düşünerek birini kabul ediyor ve kızını videoya çekmelerine izin veriyor. Kızın içindeki varlık onlar kayıttayken sorularına cevap veriyor. Büyük yankı uyandıran bu kasetler, Ed ve Lorraine Warren çiftiyle tanışmalarını sağlıyor ve asıl film burada başlıyor.

Ed ve Lorraine Warren çiftinin yavaş yavaş olayları aydınlatmasıyla evin salonundaki koltuğun çok değişik bir hikayesi olduğunu öğreneceksiniz. Sonlara doğru bu olay çok daha farklı bir hâl alacak.

Korku Seansı 2 İzlenir Mi?

Korku Seansı 2 yazımı çok daha fazla uzatmak istemiyorum aslında. Gerçi yazının başında uyarmıştım bunu göze almışsınızdır ancak şu anda bu yazıyı okuyorsanız kesinlikle Korku Seansı 2 filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu arada söylemekte fayda var. Daha üç gün önce yapılan korku ödüllerinde Korku Seansı 2 / The Conjuring 2 filmi tam iki tane ödül aldı, yani boş bir film değil. Korku Seansı 2 hakkında yazımı burada sonlandırıyorum, görüşmek üzere. İyi seyirler!

Korku Seansı serisiyle bağlantısı olan Annabelle serisinin de dördüncü filmi çok yakında geliyor. Annabelle 4 hakkında tüm bilgileri bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bununla beraber, 2020’de vizyona girecek korku filmleri listemizde bulunuyor. Bu yıl vizyonda izleyebileceğiniz filmlerin listesi için yazıyı takip edebilirsiniz.

Korku Seansı 2 Fragman

38 Yorum

 1. my blog Cevapla

  Merhaba. Yazını beğendim. Korku Seansı 3 hakkında gelişme var mı? Korku seansı 3 vizyon tarihi veya ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi falan.

 2. idk Cevapla

  korku seansı 2 oyuncuları kim çok merak ediyorum, nereden bakabilirim? korku seansı 3 çıkacakmış… Sabırsızlıkla bekliyorum da korku seansı 3 vizyon tarihi belli mi?

 3. korku seansı Cevapla

  korku seansı 2 baya iyi filmdi. herkese öneririm. korku seansı devam filmlerini de bekliyorum. galiba korku seansı 3 çıkacak

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Korku Seansı 2 filminin gerçek hikayesini ne yazık ki bilmiyorum. Ancak çoğu korku filminin özellikle doğaüstü korku filmlerinin başında “gerçektir” ibaresi yer alıyor. Bunlara dair kanıt elbette yok. Yine de başka yerlerden araştırın, belki bir şeyler bulabilirsiniz gerçek hikayesi hakkında. 🙂

 4. the conjuring 2 hakkında Cevapla

  Korku seansı 2 beğenerek izlediğim bir film. Hatta ilk filme göre bile daha iyiydi diyebilirim

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Merhaba. Öncelikle yorum yaptığınız için teşekkürler. Yazımı beğenmenize sevindim. Açıkçası oldukça beklentiliyim ancak ben taraflı bir yorum yaparım buna. Zira tam bir The Conjuring evreni hastasıyım. Bence her seferinde olduğu gibi, yine iyi bir film olacak! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.