dabbe 7

Dabbe 7 Vizyon Tarihi

Dabbe 7 ne zaman çıkacak? Dabbe 7 hakkında ne biliyoruz ve Dabbe 7 vizyon tarihi hakkında tahminde bulunabiliyor muyuz? Kısacası Dabbe 7 hakkında en güncel haberler burada!

Herkese merhabalar. Bugün biraz sizinle Dabbe 7 hakkında konuşmak istedim. Bu yazıyı da bu yüzden yazıyorum. Yoksa Dabbe 7 vizyon tarihi belli olduğundan değil… Bu yazıyla beraber Dabbe 7 filminin neden vizyona girmediği ve ne zaman vizyona gireceği hakkında belki bir tahminlerde bulunabiliriz. Eğer siz de Dabbe 7’nin akıbetini merak ediyorsanız, yazıyı okumaya devam edin.

Daha önce, yani 25 Ağustos 2017 tarihinde “Dabbe 7 ne zaman çıkacak?” başlıklı bir yazı yazmıştım. Şu an o yazıyı okuyorum da, o kadar çok güncellenmesi gereken şey var ki. Güncellemeye kalksam yeni bir Dabbe 7 hakkında yazısı çıkar gibi duruyor. Bu yüzden diğer Dabbe 7 yazısını güncellemek yerine şu an bunu yazıyorum. Tabii ki o yazıyı da okuyabilirsiniz. Tamamen size kalmış. Her neyse, lafı fazla uzatmadan asıl konumuza geçelim.

Dabbe 7 Neden Çıkmadı?

Dabbe 7‘nin yönetmen ve senaristi olan Hasan Karacadağ, acaba neden senelerdir sevenlerini takmıyor veya umursamıyor olabilir? Instagram’dan, oradan, buradan yüzlerce insan sürekli “Dabbe 7 vizyon tarihi ne zaman“, “Dabbe 7 hakkında haber vermeyecek misin” gibi sorular soruyor. Hasan Karacadağ ise bunlara kayıtsız kalarak cevap vermiyor.

Tabii daha öncesinde bazı yorumları beğenmişliği var ve bir gönderisinde “yaklaşıyor, yaklaşmakta olan” gibisinden bir açıklama yapmıştı. Bunun dışında senelerdir hiçbir şey yapılmıyor. Ne TAFF Pictures bir açıklama yapıyor, ne kendisi.

Yanlış hatırlamıyorsam yine Hasan Karacadağ’a ait en son Magi filmi vizyona girdi. Onun da vizyon tarihi Şubat 2015. Yani Hasan Karacadağ neredeyse 5 yıldır ortalıkta yok.

Bundan birkaç sene önce, DABBE=DARBE diye absürt bir şekilde, “Darbeci” suçlaması yapılmıştı. Hasan Karacadağ ise Twitter üzerinden bu konuyla ilgili sinemacı olduğundan bahsetmişti. Belki de yine böyle talihsiz bir olayla karşılaştı ve sırf bu yüzden Dabbe 7 vizyona giremiyor ve Hasan Karacadağ sessiz kalıyor. Kim bilir.

Acaba Dabbe 7 bu yüzden vizyona giremiyor olabilir mi? Yani Hasan Karacadağ’ın önünde bazı politik engeller olabilir mi? Bu konuyu tartışmak lazım bence.

Şimdi 2015 yılından günümüze kadar Dabbe 7 hakkında yazılan, çizilen ve TAFF veya Hasan Karacadağ tarafından aktarılan haberlere bir bakalım. Belki bunlarla beraber Dabbe 7 vizyon tarihi hakkında bir fikrimiz olabilir.

Dabbe 7 El Nazar Ne Zaman Çıkacak?

Dabbe 7 ne zaman çıkacak ile ilgili bazı tahminlerde bulunalım. Öncelikle, Dabbe 7’nin ismi için El Nazar etiketi kullanıyordu. Yani Dabbe 7 El Nazar filmin ismi olabilir. O kadar eskiye dönemiyorum ama bu ismi Hasan Karacadağ mı sosyal medya sitesinden paylaşmıştı yoksa sadece söylenti miydi bilmiyorum. Ama 2017 yılında yazdığım “Dabbe 7 ne zaman çıkacak?” başlıklı yazımda Hasan Karacadağ’ın paylaştığını söylemişim. Bu yüzden böyle kabul edeceğim.

Daha sonrasında; Hasan Karacadağ, Instagram üzerinden bir açıklama yapmıştı. Dabbe 7’nin bir test sahnesini Japonlara izlettiğini ve Çığlık filminden bile çok daha iyi olduğu konusunda yorumlar aldığını belirtmişti.

Şüphesiz Türkiye’nin en iyi korku yönetmeni olan ve Türkiye’ye korku filmini tanıtan insan Hasan Karacadağ, Dabbe 7 ile gişeleri yeniden sallayacaktır ama bunun için çok geç kalmış bile olabilir. 5 sene az bir süre değil. Aslında, sorun 5 sene beklemek değil. 5 sene hiçbir duyuru olmadan habersiz beklemek. Bu yüzden Dabbe 7 sevenleri çok fazla sitem ediyor. Kendimi en başta sayabilirim.

dabbe 7 vizyon tarihi

Dabbe 7 Vizyon Tarihi

Dabbe filminin yokluğunda; hiçbir Türk korku filmi, en çok izlenen korku filmi unvanını Dabbe 4’ün elinden alamadı. Bildiğim kadarıyla sadece Siccin serisi, “yazın en çok izlenen korku filmi” olmayı başarmıştı. Tebrik etmek lazım. Konuyu Siccin’e getirmeyeceğim zira konu dışına çıkmak istemiyorum. Şu an tek odak noktamız Dabbe 7 vizyon tarihi olacak. Tabii ki serinin son filmi olan Siccin 6 hakkında da yazılarım olacak. Takipte kalın! 

Dabbe 8 Çıkacak Mı?

Dabbe 8 çıkacak mı diye de çok merak ediliyor. Elimizde bilgiler gösteriyor ki Dabbe 7, Dabbe serisinin son filmi olacak. Yani şu an için Dabbe 8 gibi bir film mümkün gözükmüyor.

Dabbe 7 filmi çıktıktan sonra, seri tamamen sonlanacak ve Hasan Karacadağ yeni korku filmi serileri çekmeye başlayacak. En son Magi’yi izlemiştik ve bence Magi çok da iyi sayılmayan bir filmdi. Tabii yanlış anlaşılmasın. Türk korku filmleri arasında yine en iyiler arasında kendine yer bulabilir. Ama, Hasan Karacadağ tecrübesine yakışacak bir film değildi. Ben Magi filmini beğenmiştim ancak, yabancı oyuncuların dublajlı olması işi gülünç yapmıştı. Basitçe hazırlanan dublajlar, Magi’nin profesyonelliğini bozmuştu diyebilirim. Tabii bu konu hakkında farklı düşünüyor olabilirsiniz.

Yazıyı daha fazla uzatmayı düşünmüyorum. Umuyorum ki efsanevi korku filmi olan Dabbe 7, bir an önce sevenleriyle buluşur ve Hasan Karacadağ sessizliğini Dabbe 7 vizyon tarihi hakkında bir açıklama yaparak bozar. Dabbe serisinin en büyük hayranlarından biri olarak, Dabbe 7 hakkında haberleri yakından takip ettiğimi söylemek isterim. Yani en güncel haberleri kesinlikle buradan okuyabileceksiniz.

Dabbe 7 Ne Zaman Çıkacak?

Dabbe 7 ne zaman çıkacak? Bunu ne zaman öğreneceğiz? Dabbe 7 hakkında bugüne kadar çok fazla yanlış bilgi yayıldı. Sahte Dabbe 7 afişleri ortaya çıktı, Dabbe 7 hakkında anlamsız konular ortaya atıldı ve dahası, anlamsız bir şekilde Dabbe 7 vizyon tarihi bile açıklandı. Hatta benim de yukarıda paylaştığım görsel fan yapımı. Bunlara ve benim paylaştığım görsele kesinlikle itibar etmemenizi şiddetle tavsiye ederim. 🙂

Sadece heves etmiş ve boşuna beklemiş olursunuz. TAFF Pictures ve Hasan Karacadağ tarafından açıklanan bir haber olmadığı sürece yanlış bilgi ve sadece bir söylentidir. Elbette bu gibi bütün yalan haberleri yine benim Dabbe 7 makalemden öğrenebilirsiniz.

Gerçi, TAFF Pictures diyoruz fakat geçtiğimiz aylarda Cinn@ – Cinnet diye bir film çıkacaktı. TAFF internet sitesinde bu filmin yönetmeni kısmında Hasan Karacadağ yazıyordu. İlk gördüğümde gözlerime inanamamıştım ve hatta bu konu hakkında bir yazı bile yazmıştım. Cinnet filmi hakkında yazdığım yazıyı da okuyabilirsiniz.

Sonradan anlaşılmıştı ki, tamamen bir yanlış anlaşılmaymış. Hasan Karacadağ’ın o filmle hiçbir bağlantısı bile yokmuş. Daha sonrasında TAFF, bu yanlışlığı düzeltmişti. Yani, TAFF Pictures’in ağzına da pek bakmak istemiyorum. Yine de resmi kaynak olduğu için dikkate almak zorundayız.

Siz Dabbe 7 vizyon tarihi hakkında bir şeyler biliyor musunuz? Sizce Dabbe 7 ne zaman çıkacak? Hasan Karacadağ neden yeni filmini duyurmuyor olabilir? Lütfen bu konu hakkında yorumunuzu yapın. Daha öncesinde Dabbe 7 hakkında yazdığım yazıyı da incelemeyi unutmayın. Dabbe filmi imdb sayfasını da belki incelemek istersiniz diye buraya bırakıyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

*25.03.2020 Güncellemesi*

Herkese selamlar. Aradan çok uzun zaman geçti biliyorum. Ama maalesef hâlâ Türk yapımı en iyi korku filmi serisinin son filmi Dabbe 7 hakkında bir bilgi mevcut değil. Hasan Karacadağ ve TAFF Pictures sessizliklerini korumaya devam ediyorlar. Her şeyi yakından takip ediyorum ve ben de sizler gibi dört gözle bu filmi bekliyorum. Dabbe 7 vizyon tarihi ve daha birçok güncel haber için beni takip etmeye devam edin.

17 Yorum

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Ben de sizin gibi düşünüyorum. Dabbe, bence de Türkiye’nin en iyi korku filmi serisi. Türk korku filmleri arasından en iyisi de bence Dabbe 4. Dabbe serisi ve Dabbe 7 hakkında bilgiler geldikçe sizinle buradan paylaşacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim. 🙂

 1. Duo Diyet Cevapla

  Uzun süredir Türk korku filmi izlemiyorum, olumsuz etkiliyor ruh dünyamı. Korku filminde bir şeyin olma ihtimalı yoksa, yaratık vs beni etkilemiyor ama olabilirliği varsa gerçekten korkuyorum.

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Sizin gibi çok sinemasever tanıdım. Korku filmleri izlemekten çok korkuyorlar. Özellikle Türk korku filmleri. Sürekli cin temalı filmler olduğundan dolayı, çabuk etkileniyorlar. Böyle olmanız üzdü. O hâlde, sizi fazla korkutmayacak bir korku filmi tavsiyesi vereyim. The Cleaning Lady. Doğaüstü olaylar burada yok. Bu yüzden korkmazsınız diye düşünüyorum. Daha önce The Cleaning Lady hakkında bir yazı yazmıştım, tıklayarak gidebilirsiniz. Yorumunuz için teşekkür ederim. 🙂

 2. Kenar Yazarı Cevapla

  Dabbe filminin serisini hiç beğenmiyorum. Ama yine de korku filmleri sektöründeki başarımız korku filmi seven arkadaşlarımı söylediklerine göre iyi durumda. Serinin yeni filmi için bekleyen herkesi bilgilendirici bir yazı olmuş.

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Türk korku filmleri arasında en iyi seriler Dabbe ve Siccin serileri. Türk korku filmi sektörünü de bu ikisi sırtlıyor ama Dabbe son birkaç senedir sessiz durumda. Zaten Siccin serisi de bitti. Dabbe 7’nin gelişiyle, umarım Türk korku filmleri hak ettiği değeri görecektir. Yorumunuz için teşekkürler. 🙂

 3. Mustafa Cevapla

  dabbe 7 sabırsızlıkla beklediğim bir film. Ama zaten dabbe nin bütün filmleri güzel bence. Bir an önce dabbe 7 vizyon tarihi belli olsa da izlesek

 4. Anonim Cevapla

  Bekliyorum hala şaka gibi bir şey ya. En son 2015te falan magi izlemiştik gerçekten… gelsin artık şu dabbe yeni filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir