Cinn@ Filmi Hakkında

Cinn@ adında bir film vizyona girecekmiş. 14 Haziran 2019 tarihinde. Buraya kadar her şey normal. Filmin yönetmeni ise şaşıracağınız bir isim, Hasan Karacadağ. Biz Hasan Karacadağ’ın Dabbe 7 filmini beklerken bir anda TAFF’ın Cinn@ isimli filmi duyurması ani bir şok yarattı bende. Hadi hep beraber şu Cinn@ hakkında çıkan haberlere bakalım.

Cinn@ Hakkında
Cinn@ Hakkında

Cinn@ ne yahu? Direkt Cinnet olsa sizce de daha iyi olmaz mıydı? Google’da Cinn@ diye mi arayacağız yoksa Cinnet diye mi? 🙂  Her neyse, bu filmin adını ilk gördüğümde hemen Box Office sitesine girdim ve doğruluğunu araştırdım. Hasan Karacadağ’ın neredeyse tüm filmlerini çıkardığı TAFF’ın yeni filmi olduğu ve ayrıca yönetmeninin Hasan Karacadağ olduğu yazıyordu.

Normalde Hasan Karacadağ şahsi Instagram hesabından filmlerini duyururdu ama Cinn@ filmini nedense Instagram hesabından paylaşmadı. Asparagas olduğunu düşüneceğim fakat Box Office sayfasında da film hakkında ufak tefek detaylar var. Belirtmeliyim ki, TAFF’ın resmi sitesinde de Cinn@ hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Umuyorum ki Hasan Karacadağ -eğer doğruysa- yakın zamanda Instagram’dan duyuracaktır.

Eğer haberler doğruysa ve gerçekten 14 Haziran 2019 tarihinde Cinn@ isimli bir Türk korku filmi vizyona girerse buna sevinmeli miyiz, üzülmeli miyiz bilemiyorum.
Şimdi şöyle bir düşünelim. Herkes Hasan Karacadağ’ın Dabbe 7’yi çıkarmasını bekliyordu. Dabbe 7 yerine Cinn@ filminin vizyona girmesi hayranlarını üzebilir. Öte yandan Türkiye’de korku filmleri denince akla ilk olarak Hasan Karacadağ geliyor ve bu da demek oluyor ki kaliteli bir korku filmi izleyeceğiz.

Ben ise iyi tarafından bakıp şöyle düşüneceğim: Dabbe 7’nin Dabbe serisinin son filmi olduğunu biliyoruz. Hasan Karacadağ, bu sebeple son Dabbe’nin kusursuz olmasını istiyor ve bu yüzden filme daha çok özen gösteriyor. Biz ise Dabbe 7’yi bu yüzden bekliyoruz. Beklemekten sıkılan hayranları için ise çerezlik bir film de çekmiş: Cinn@! Daha önce bu kadar rezil bir film ismi görmemiştim, umarım film “Cinnet” olarak vizyona girer. 🙁

Kısaca, bildiğiniz üzere Cinn@ hakkında hiçbir detay yok. Hasan Karacadağ hayranı olarak, Cinn@ filmini ve Dabbe hakkında gelişmeleri yakından takip edeceğime emin olabilirsiniz. Eğer yeni bir haber gelirse, mutlaka buradan duyuracağıma emin olabilirsiniz. Siz Cinn@ filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Box Office’de yazdığı gibi gerçekten Hasan Karacadağ’ın yeni filmi mi olacak? Yoksa tamamen asparagas bir haber mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

*Güncelleme*
Cinn@ hakkında yeni bir bilgi edindim arkadaşlar. Filmin yönetmeni Hasan Karacadağ değil. Hatta kendisiyle alakası bile bulunmuyor. Cinn@ filminin yönetmeni, Dabbe, El-Cin, Dabbe: Bir Cin Vakası, Dabbe: Cin Çarpması, Dab6e” gibi filmlerin kurgularını üstlenen Aytekin Birkon olacak.
Film hakkında yeni bilgiler geldiğinde konuyu tekrar güncelleyeceğim.

Cinn@ Konusu
Bir sabah kendisini kocasını öldürmüş şekilde bulan fakat olanlara dair hiçbir şey hatırlamayan Nida’nın bu cinayetin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarma çabası oluşturuyor. Huzurlu bir aile hayatı ve küçük bir kızı olan Nida, bir gece cinnet geçirerek çok sevdiği kocasını vahşi bir şekilde öldürür. Sabah olduğunda, kocasının cesediyle karşılaşan ve önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamayan Nida; cinayet videosunun internette dağıldığını öğrenince kendini temize çıkartmak için kaçar. Problemi kendi zihninin derinliklerinde ararken aslında bütün işaretler, ona musallat olan korkunç bir cini göstermektedir.

Daha önce, Dabbe 7 ne zaman çıkacak? başlıklı bir yazı yazmıştım. Dabbe 7 hakkında yazdığım yazıma da BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir