The Cleaning Lady Hakkında

Temizlikçi Kadın yani The Cleaning Lady filmi izlenir mi? The Cleaning Lady hakkında yorum ve diğer detaylar.

İçindekiler

Merhabalar, yeni bir korku filmi anlatımıyla daha beraberiz. Size bugün 2019 yılında çıkan yepyeni bir filmden bahsedeceğim. İsmi The Cleaning Lady. Yani Temizlikçi Kadın. Dilerseniz The Cleaning Lady hakkında yazımıza başlayalım!

The Cleaning Lady, 2018 yılının sonlarında çıkan bir korku-dram filmidir. Film, Türkiye’de ise 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin yönetmeni ise pek de ismini duymadığım Jon Knautz’dır. Filmin IMDB puanı ise 5.6’dır. Son zamanlarda çıkan çoğu korku filminin 5 ortalamayı yakalayamamasını düşünürsek, idare eder.

Evet, biliyorum. İsmi pek cazip değil sanırım. Yine de The Cleaning Lady yorumları okurken pek de kötü bir film olmadığını ve gayet izlenilebilir bir film olduğunu okudum. Bu yüzden filmi izledim ve The Cleaning Lady hakkında bir yazı yazmak için kolları sıvadım. Film anlatımı kısmına geçmeden önce, The Cleaning Lady filminin konusundan biraz bahsetmek isterim.

The Cleaning Lady Konusu

Alice adında bir kadının, pek de iyi gitmeyen bir ilişkisi vardır. İlişkisiyle alakalı oldukça zor zamanlar geçiren Alice’in evine ise Shelly adında bir temizlikçi gelmektedir. Yüzünde yanıklar olan Shelly ile arkadaşlık kurmaya başlayan Alice, onunla çok daha yakın bir arkadaşlık kurar. Çok geçmeden Alice, Shelly adındaki temizlikçi kadının ardındaki gerçekleri öğrenecektir. Öğrendiğinde ise, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

İşte, The Cleaning Lady konusu bu şekilde. Gizemli insanların olduğu filmleri sevenler şimdiden merak etmişlerdir bile ama ben yine de The Cleaning Lady hakkında yorumumu paylaşacağım.

the cleaning lady hakkında

The Cleaning Lady Hakkında

Filme ilk başladığınızda, Alice’in her geçen gün kötüye giden ilişkisine tanıklık edeceğiz. Alice, sevgilisinden ayrılmak istiyor ama bunu yapmakta oldukça zorlanıyor. Daha sonra, Alice’in evine bir temizlikçi kadın geliyor. Temizlikçi kadın dediğime de bakmayın, daha genç bir kız. Çocuk belki. Alice ise bu kızla sohbet ede ede yakınlaşıyor. Bir de, bu temizlikçi kadın dediğimiz kişi de; ne konuşur, ne doğru düzgün tepkiler verir. Ne sıradan herhangi bir insanın yaptığı şeyleri yapar. Çok değişik bir kız. Eğer filmi kötü bir Türkçe Altyazı ile izlerseniz, kızın sürekli şöyle dediğini anlayacaksınız: “Mmmm”. 🙂 Çevirmen, hiç üşenmemiş kızın her ağzından çıkana “mmmm” diye çeviri yapmış. Ama galiba yine de ona benzer bir tıpkı veriyor. Sanki sürekli “hıhı” der gibi. Neyse, onu geçelim. Sadece gözüme takılmıştı biraz.

Ayrıca bu temizlikçi kadının yüzü de yanmış. Zaten fragmandan da bunu kolayca anlayabilirsiniz. Yani, tabii ilk başta neden böyle acaba falan anlamıyorsunuz ama, daha sonra film sizi bu kızın geçmişine götürüyor. Çocukluğuna gidiyoruz. O zaman işte neden böyle bir psikopat manyak olduğunu ve yüzünün neden yanık olduğunu anlıyoruz. İyiliksever Alice’imiz ise, bir güzellik uzmanı. O temizlikçi kadına makyaj yapıp, giydiriyor bile! Ahhh, iyilik yap denize at işte! Kesinlikle bu temizlikçi kadına fazlasıyla uyuz olacaksınız. Aslında, bazılarınız belki kızın geçmişini izledikten sonra yumuşar. Ama kesinlikle iyi niyetle yaklaşılmayı hak etmeyen bir kız. Filmin sonuna ayrıca uyuz olacağınızın garantisini verebilirim.

Yer yer midemi bulandıran ve sinir krizleri geçirmemi sağlayan bu filmi beğendiğimi söyleyebilirim. Bana göre, film çok yavaş ilerliyor. Hatta ilk yarısında neredeyse hiçbir şey olmuyor bile. Bir ara kapatmayı bile düşündüm ama tam bunu düşünürken asıl heyecanlı olaylar başladı. 🙂 Her neyse, The Cleaning Lady harika ötesi bir film değil. Yine de izlenecekler listesine ekleyebilirsiniz. Benim The Cleaning Lady hakkında size aktaracaklarım bu kadar, bundan sonrası sizin kararınıza bağlı. 

The Cleaning Lady filmini izleyecek olursanız, lütfen aşağıdan yorum olarak The Cleaning Lady hakkında yorumunuzu yapın. Sizce o temizlikçi kadın hakkında yanılıyor muyum? The Cleaning Lady fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz, yorum yapmayı unutmayın. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

2 Yorum

  1. Deniz Cevapla

    The Cleaning Lady filmi için yaptığınız yoruma aynen katılıyorum. Aynı hisleri bıraktı bende de. Yer yer acıma ama genellikle sinir bozucu anlar, hisler… Adamın karısına yazık oldu ama 🙁 Neyse çok spoiler vermeyeyim, belki hala izlemeyen vardır. Dediğiniz gibi harika bir film olmasa da fena değil, izlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir