Aslan Kral (2019) Yorumları

Değerli takipçiler, yeni yazıma hepiniz hoş geldiniz. Bir animasyon furyası aldı başını gitti. Dün Oyuncak Hikayesi 4 yorumları, bugün ise Aslan Kral yorumları ile karşınızdayım.

Orta yaşlıların dönemine denk gelen, 1995 yapımı Aslan Kral, bildiğiniz üzere yeni versiyonuyla vizyona girmeye hazırlanıyor. Aslan Kral vizyon tarihi ise 19 Temmuz 2019.
Hazır Aslan Kral’ın yeni versiyonu vizyona girmeye yaklaşmışken, sinemada izleyip izlemeyeceğinize karar vermeniz açısından Aslan Kral yorumları başlıklı bir yazı yazmaya karar verdim. Her zaman olduğu gibi yine bu yorumları popüler sinema sitelerinden derledim elbette.

Biliyorum, bir çoğunuzun aklında Aslan Kral 2019 konusu farklı mı olacak, yoksa 1995 yapımı Aslan Kral ile aynı film mi olacak diye sorular var. Cevabını vereyim: Film aynı arkadaşlar. Belki eklenen sahneler olur ama yeni bir film olmayacak kesinlikle. Aslan Kral 2019, sadece günümüz teknolojisiyle yeniden düzenlenmiş bir film. Hatırlarsanız birkaç sene önce Terminatör için de aynı şeyi yapmışlardı ve 3D olarak çıkarmışlardı. Bu da aynı hesap. Hatta Terminatör 3D hakkında da bir yazı yazmıştık. Buraya tıklayarak Terminatör hakkında yazdığım yazıya gidebilirsiniz. 🙂

Şimdi, eğer hazırsanız Aslan Kral yorumlarına geçebiliriz.

Aslan Kral 2019 Yorumları

 • Film yapımcıları; en unutulmaz anları, en orijinal anları alır ve hepsini yerle bir eder. Onlara hayat veren her şeyin içini boşaltırlar. 
 • Alaaddin versiyonundan daha iyi gözüküyor, siz ne dersiniz? Aynı şeyi izlemek için sinemaya gitmeye değer mi? Belki çocuklarımızın beğeneceği bir animasyon olur.
 • Disney, bize öncekiler kadar eğlenceli olmayan fakat çok daha iyi gözüken bir yapım getiriyor: Aslan Kral yeni versiyonu.
 • Yönetmen, ne yaparsa yapsın Aslan Kral ruhunu yakalayamaz. Daha canlı gözükebilir ama asla daha canlı olmayacak.
 • Aslan Kral hâlâ hüküm sürüyor mu? Kesinlikle evet! Sırtlanlar korkutucuydu, animasyonlar kusursuzdu. MÜKEMMEL!
 • Aslan Kral Remake versiyonu güzel gözüküyor olabilir. Ama sadece anılarımıza saygısızlık ediyorlar…
 • Animasyon teknolojisinde harika bir sıçrama. Sizi Güney Afrika safarisine götüreceğinden hiç şüphem yok. Disney, harikasın.
 • Aslan Kral yeni versiyonu bizim için güzel bir nostalji olacak. Çocuklarımın da beğeneceğinden eminim.
 • Daha az büyüleyici olacak. Yeni versiyonlar hakkında hiç iyi şeyler düşünmedim. Aslan Kral’da da durum değişmeyecek. Amacınız para mı? Eminim ki daha yaratıcı fikirleriniz vardır. Eğer Disney’in de yaratıcı fikirleri yoksa ne yapacağız? 
 • Aslan Kral 2019’da yeniden vizyona gireceği haberini duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Güzel bir nostalji olacak hepimiz için. Aslan Kral müziklerini sinema atmosferinde dinlemek beni duygulandıracak.

İşte Aslan Kral 2019 için yapılan yorumlar böyle. Daha fazla yoruma ihtiyacınız olursa IMDB veya Rotten Tomatoes sinema sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Siz Aslan Kral yeni versiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Aslan Kral 2019 Türkiye’de izlenir mi? Aslan Kral yorumları nasıl olur?

Açıkçası ben Türkiye’de hatrı sayılır bir izleyici sayısına ulaşacağını düşünüyorum. Çünkü, film duyurulduğundan beri heyecanla bekleyen muazzam büyük bir kesim var. Kaldı ki, bu animasyon çok eski. Yani yetişkinlerin daha çok izleyeceği bir film olacaktır. Eh, sadece yetişkinler mi izler, hayır. Çocuklar böylesine eğlenceli ve böylesine kaliteli bir animasyonu izlemeden bırakılmalı mı? Tabii ki hayır. Yani; Aslan Kral izleyerek büyüyen nesiller, Aslan kral vizyona girdiğinde çocuklarıyla beraber izleyecektir diye düşünüyorum. Tabii siz aksini düşünebilirsiniz. Peki ya siz Aslan Kral 2019 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce beklediğimize değecek mi? Sizce tanıtım videolarında gösterildiği gibi midir? 

Yabancı izleyicilerin yaptığı yorumlar ortada. Onlar filmi beğenmişler. Animasyonlar hakkında hiç olumsuz bir yoruma rastlamadım ben. Bu sebeple animasyon yönünden bir sıkıntı olmayacaktır. Belki sizi farklı bir şeyler tatmin etmez, hadi bunları yorumlarda tartışalım. Lütfen Aslan Kral hakkında ne düşündüğünüzü yorum olarak herkesle paylaşın.

Hemen aşağıdan Aslan Kral 2019 fragman videosunu izleyebilirsiniz. Yani eğer izlemediyseniz, günümüz teknolojisiyle yeniden düzenlenmiş olan fragmandan bahsediyorum. İşte sizi Aslan Kral fragmanıyla baş başa bırakayım:

1 Yorum

 1. telefon Cevapla

  Çocukluk zamanımızın efsanelerinden biridir aslan kral. 3D çekiminin hazırlanması sanıyorum ki benim gibi bir çok yaşı geçmiş arkadaşı sevindirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir