Terminatör 2 3D Hakkında

Ömrün boyunca unutamayacağın filmler var mı diye sorsanız, kuşkusuz Terminatör 2 bu sıranın başını çekecektir. James Cameron’un yönettiği ve 1991 yılında gösterime giren Terminatör serisinin ikinci filmi olan Terminatör 2: Judgment Day üç boyutlu olarak 25 Ağustos 2017’de yeniden gösterime girmeye hazırlanıyor.
Terminatör 2 3D
Terminatör 2 3D

Terminatör serisinin en sevilen filmi olan Terminatör 2‘nin vizyona gireceğini duyanlar eminim çok sevinmiştir. Yani sonuç olarak Terminatör 2 sinemanın dönüm noktası olarak kabul edilir. O zamana kadar kullanılmamış teknikler ilk olarak Terminatör 2 filminde kullanılmıştı. Çıktığı yılı fazlasıyla aşan ve herkesin aklına kazınmayı başarmış bir filmdir kısaca.

Böylesine başarılı bir filmin günümüz teknolojisiyle görüntülerinin yenilenmesi ve 3D olarak vizyona girmesi çok büyük bir olay. İnanıyorum ki Terminatör 2 3D gişe rekoru bile kırmayı başaracaktır. Bu arada aklınızda soru işareti kalmaması için belirteyim. Film orjinal 1991 yapımı olanla aynı. Sadece görüntüleri yenilendi ve 3D olarak yeniden tasarlandı. Bunların haricinde farklı hiçbir şey yok. 1991 yılında sinemada izleyenler için çok güzel nostalji olacaktır. 1991 yılında var olmayanlar veya sinemaya gidememiş olanlar için ise devrim niteliğinde bir olay olacaktır 🙂
Filmi hatırlamayanlar için; T-800 model Terminatör‘ü Arnold Schwarzenegger ve T-1000 model Terminatör‘ü ise Robert Patrick canlandırmıştı. Ve söylemeliyim ki Robert Patrick’in tek başarılı filmiydi 🙂 Yenilenmiş haliyle yayınlanan Terminatör 2 3D fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz. Unutmayın film 25 Ağustos 2017’de vizyona girecek. Türkiye’de çok fazla bir sinemada yayınlanacağını zannetmiyorum ama yinede takip etmekte yarar var. Terminatör 2 3D hakkında ayrıntılı yazıyı filmi izledikten sonra yazmayı düşünüyorum 🙂 Film hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak belirtirseniz çok sevinirim.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.