kamera-filmi

Netflix Korku Filmleri: Kamera Filmi Hakkında

Netflix korku filmi olan Kamera nasıl bir film? Kamera filmi hakkında bilmeniz gerekenler burada!

Herkese selamlar. Yeni bir korku filmi anlatımıyla beraberiz. Bugün size Netflix‘in son zamanlarda popüler olan ancak 2018 yılında vizyona giren bir psikolojik gerilim filminden bahsedeceğim. Filmimizin orijinal adı Cam ve yönetmenliğini Daniel Goldhaber yapıyor. Dilerseniz Kamera filmi hakkında detaylara bakalım.

Kamera Filmi Konusu

Kamera Filmi, Alice adındaki şovmen bir kızın hikayesini anlatıyor. Alice, bir internet sitesinde canlı yayın yaparak para kazanmaktadır. Popüler olup en çok izlenenler arasına girdikçe daha fazla para kazanmaktadır. Bunun için hırs yapan Alice, bir gün hesabına girmeye çalıştığında giremez ve hesabının çalındığını anlar. İşin garip yanı, Alice’in profili o an canlı yayın yapmaktadır. Canlı yayında ise Alice’in tıpatıp aynısı, kopyası yayındadır. Yüzünün çalınmasıyla yıkılan Alice, taklitçisini alt ederek eski hayatına kavuşmak zorundadır. (Kamera filmi imdb sayfası)

Kamera Filmi Hakkında

Her Netflix korku filminde olduğu gibi yine abartılan bir filmle karşı karşıyayız. Normalde Netflix’e ait korku filmi izlemeyi sevmediğimi her zaman vurguluyorum ancak bu filmi Netflix yapmamış.

Birçok popüler korku filminin de yapımcısı olan Blumhouse Productions tarafından hazırlanan Cam filmi, sırf bu yüzden bende ciddi bir merak uyandırdı. Gerçi, Stephen King’in de övgüler dizdiği bir film olduğu için tercih ettim ve hemen izlemeye koyuldum. Harcadığım vakte değdi mi? Hayır. Çok mu kötüydü? Yine hayır. Size biraz filmden bahsedeyim.

Filmimiz çoğunlukla sanal ortamda geçiyor. Çoğunluğunun erotik yayınlar yaptığı bir canlı yayın uygulamasında, herkes ilginç şeyler deneyerek en çok izlenen ve en çok para toplayan insan olmak istiyor. Bu yüzden herkes en absürt şeyleri yapıyor. Bizim başrol oyuncumuz da burada iyi bir sıralamaya yerleşiyor ve bunun mutluluğunu yaşıyor.

Ta ki, hesabına giremeyene kadar. Evet, hesabı çalınıyor ve asla bu hesabı geri alamıyor. Keşke sadece tek derdi hesabı çalınması olsa ama öyle de değil. Bir de, kızın kendi hesabında onun birebir aynısı olan biri yayın yapıyor.

Bunu öğrendikten sonra filmin gidişatı birden değişiyor. Tabii kızın hayatı da değişiyor. Onun kopyası olan kızdan kurtulmanın yollarını aramanın yanı sıra, gerçek hayatta onu tanıyan insanlara da o kişinin kendisi olmadığını inandırmak zorunda ama kim inanır ki…

Netflix korku filmi olan Kamera filmi işte böyle. Psikolojik Gerilim diyebileceğimiz bu film, aynı zamanda sosyal bir mesaj niteliği taşıyan film, herkese örnek olsun. Bir gün siz de hesabınız çalındığı zaman buna benzer sorunlar yaşayabilirsiniz.

Netflix korku filmi Kamera filmini boş vaktiniz varsa izleyin derim ancak buna benzer çok daha iyi filmler yok değil. Ayrıca kötü sonlu filmleri de beğenmiyorsanız uzak durun.

Kamera filmi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Netflix’in korku filmlerini beğeniyor musunuz? Kamera filmi hakkında düşüncelerinizi lütfen aşağıdaki yorum kısmına bırakın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 🙂 Aşağıdaki yazılar ilginizi çekebilir, incelemeyi unutmayın.

Netflix En İyi Korku Filmleri
2020’de Vizyona Girecek Korku Filmleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.