world war doh türkçe

Yeni Mobil Oyun: World War Doh Hakkında

Clash Royale benzeri oyun mu arıyorsunuz? İşte size World War Doh!

İçindekiler

Herkese selamlar. Bugün size Android mağazasında geçtiğimiz gün yayınlanan gerçek zamanlı strateji oyunu olarak geçen World War Doh hakkında bir şeylerden bahsedeceğim. Geçen hafta size Brawl Stars benzeri oyun anlatmıştım. Pico Tanks. O da yeni çıkmıştı. Hatta merak ediyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz. Şimdi ise, Clash Royale benzeri oyun olan World War Doh oyunundan bahsedeceğim. Evet, Clash Royale gibi oyunlar arasında yeni bir soluk getirecektir bu oyun eminim. Oyun hakkında daha fazla detay merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

World War Doh Nedir?

World War Doh: Gerçek Zamanlı PvP oyunu, kart savaşlarında rakiplerinizi yenmek üzerine kurulu bir strateji oyunu. Diğer kart oyunlarından ayıran en büyük özelliği, oyunda aynı zamanda bir komutanı da yönlendiriyor olmanız. 

Bu heyecanlı mobil PvP oyununun bir güzel yanı daha var. O da, oldukça komik ve mizah dolu bir oyun olması. Komuta ettiğiniz karakterden tutun da, oyundaki sohbetlere, emojilere kadar her şey mizahlarla süslenmiş. Örneğin, düşmanınızı sinir etmek için komutanınızın poposunu rakibinize karşı sallamasını sağlayabilirsiniz. Veya öpücük gönderebilirsiniz. Bu şekilde bir sürü hareket var ve bunları mağazadan satın alabiliyorsunuz.

World War Doh Hakkında

Size sürekli yeni çıkan mobil oyun tanıtımları yaptığımı biliyorsunuz. İşte bu oyun da daha taptaze ve oyun Dünya geneline açılalı sadece 2-3 gün oluyor. Türkiye’de ise erişime açılalı 4-5 belki 6 gün oluyor. Yani gördüğünüz gibi oyun henüz yeni.

Clash Royale benzeri oyun demiştik kendisine zaten. Aslında bundan çok da ayıran bir özelliği yok kendisinin. Gerçek zamanlı bir şekilde 1’e 1 mücadele ediyorsunuz ve yapmanız gereken şey rakibinizin kulelerini değil, komutanını öldürmek.

Oyun içerisinde 2 tane kule ve bir tane de komutanınız bulunuyor. Bunun haricinde kartlarınız ve Doh adı verilen enerji sistemi var. Enerjiniz yettikçe kartlarınızı stratejik noktalara bırakıyorsunuz.

Oyun sahasının tam ortasında bir sandık var ve bu sandığı alırsanız oyun sonunda fazladan hediyeler alabiliyorsunuz. Aynı zamanda sizin bölgenizde bulunan bir Doh kutusu var ve bu kutuya gittiğinizde her saniye 1 Doh olarak ekleniyor. Toplam 5 Doh alabiliyorsunuz buradan. Rakibiniz, sizin Doh kutunuzu alabilir, dikkatli olun.

Clash Royale benzeri oyunlardan ayıran en büyük özelliği, sadece kartları değil, aynı zamanda komutanları da yönetiyor olmanız. Bu yüzden sizin için maçlar daha zorlu ve daha stratejik geçecektir. Bu konuda hatta bana kalırsa her konuda Clash Royale’dan daha üstün.

World War Doh Oynanır Mı?

Vakit geçirmeli, kupa kasmalı, eğlenceli bir oyun arıyorsanız neden oynanmasın? World War Doh Türkçe bir oyun ve oynamakta asla zorlanmazsınız. Oyunda VIP’ye benzer bir Paso sistemi bulunuyor ve Paso olduğunuz zaman sandıklarınız daha hızlı açılıyor ve bunun gibi çok fazla avantaja sahip oluyorsunuz. Elbette oyun zevkinizi bozmayacak. Yani oyun p2w değil.

Siz de yeni açılan bir mobil oyunda dereceye oynamak istiyorsanız bu oyunu kaçırmayın derim. Karakterleri, konuşmaları, kostümleri ve diğer her şey oldukça iyi. Oyun henüz yeni olduğundan dolayı ufak tefek hatalar var ancak sizi cins edecek türden değil, merak etmeyin.

Ben oyunu bir süre daha oynamaya devam edeceğim. World War Doh hakkında yazımı burada sonlandırıyorum ve çok yakında World War Doh rehber yazısıyla yeniden karşınızda olmayı düşünüyorum. Oyun hakkında neler düşündüğünüzü lütfen yorum olarak belirtin. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 🙂 Oyunu isterseniz hemen aşağıdaki bağlantılardan hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Google Play Store İndir: BURAYA TIKLAYIN
APP Store İndir: BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir