rise of nowlin hakkında

Yeni Mobil MMORPG: Rise of Nowlin Hakkında

Merhaba herkese. Bu yazıda, henüz Alpha testlerini sürdüren Yeni Mobil MMORPG Rise of Nowlin Hakkında bir şeyler karalayacağım. Türkiye’de pek bir takipçisi olmadığı için, güzel bir tanıtım yazısı da olabilir belki. Dilerseniz, Rise of Nowlin hakkında yazımıza başlayalım.

Öncelikle, şununla başlamak gerek. Rise of Nowlin’in daha çok yolu var. Ancak, hemen ön yargıyla yaklaşmayın. Geliştirici ve yayımcı ekip, oldukça yardımseverler ve oyunun gelişmesi, hataların giderilmesi için çok çalışıyorlar. Zaten daha Alpha testlerini sürdürdüğü için, asla ön yargıyla yaklaşmamak gerekiyor.

Ben, oyunun Alpha testlerinde daha fazla vakit geçireceğimi sanmıyorum. Oyuna sonradan dahil olacak olan çoğu özellik şu an kapalı. Zaten daha testler başlayalı sadece birkaç gün oldu. Yavaş yavaş, diğer özellikleri de aktif edeceklerdir diye düşünüyorum. Bu sebeple, Rise of Nowlin’de yapacak bir şey kalmadı da diyebilirim.

Rise of Nowlin hakkında büyük ümitlerim yoktu açıkçası. Genelde Mobil MMORPG oyunlarının açılacağını hep reklamlardan öğrenirim ama Rise of Nowlin için pek reklam çalışması yapmamışlar. Oyun gruplarından duydum ve ben de Alpha testleri için başvurdum. Rise of Nowlin, TSİ 10.00 gibi açıldı ve oyuna giriş yaptım.

Oyuna giriş ekranında, muazzam bir kasma vardı. Sadece giriş yapmak dakikalarımı aldı ama sonunda başardım. Daha sonra anladım ki, giriş ekranında bir hata varmış ve üzerinde çalışıyorlarmış. Oyun içerisinde öyle bir kasma falan yok. Hatta oldukça stabil diyebilirim. Siz de Rise of Nowlin oynamak istediğinizde, bu kasmadan dolayı hemen sinirlenip oyunu silmeyin. 🙂

Her neyse, sonunda oyuna girebildik ve böylece Rise of Nowlin testlerine de katılmış olduk. Rise of Nowlin hakkında çok iç açıcı şeyler düşünmüyorum. Henüz Alpha testleri olduğundan erken konuşmak olmaz ama bunları söylemek zorundayım.

Rise of Nowlin Hakkında

Rise of Nowlin, sanki birkaç sene önce çıkan Mobil MMORPG oyunu gibi. Oldukça eski duruyor. Son bir yıldır Mobil MMORPG oyunları zaten dolup taştı. Rakipleri oldukça güçlü. Mesela, Perfect World Mobile’a bir bakın. Siz olsanız, Rise of Nowlin mi oynarsınız yoksa Perfect World Mobile mı? Sadece görsellik açısından bile Perfect World Mobile çok daha iç açıcı duruyor. Perfect World Mobile hakkında yazdığım yazıyı da dilerseniz okuyabilirsiniz.

Diyeceğim o dur ki, umarım Alpha testlerinde olduğu için bu kadar kötü duruyor olsun. Yoksa, o kadar verilen emek heba olacaktır ve Rise of Nowlin kendine oyuncu bulmakta zorlanacaktır. Olan, ilgili yönetim ekibine olur. Adamlar gerçekten çok yardımcı oluyor herkese.

Rise of Nowlin Hakkında

Rise of Nowlin Hakkında

RoN’da sadece Alpha testleri için geçerli olan bir sürü eşya verildi. Oyunu deneyimleyebilmek için. Bunu çoğu oyun yapar zaten, güzel. Ayrıca, Facebook sayfalarında da etkinlik yapyorlar. 10.000 Beğeniye ulaşırsak, şunu göndereceğiz herkese tarzında. Bu da oldukça güzel bir fikir. Zaten, Facebook sayfaları hızla yükseliyor Rise of Nowlin oyununun.

Rise of Nowlin hakkında hep kötü şeylerden bahsetmeyeceğim elbette. Oyunun hoşuma giden yönleri de var. Mesela, Skill efektleri. Henüz oyuna yeni başladığımda bile, görsellik açısından kendini belli etti ve her seviye aldığınızda daha da güzel bir hâl aldı. Skiller konusunda iyi iş başarmışlar doğrusu.

Başka bir mesele, Solo oyuncuların da düşünülmüş olması. Genelde çoğu Mobil MMORPG oyunu, Guild’e daha çok önem verir ve bu yüzden Solo oyunculara da Guild’e girmelerini tavsiye eder. Rise of Nowlin’de durum böyle değil. İster Solo oynayın, ister Guild ile oynayın. Her türlü zindan ve Farming için çeşitli haritalar mevcut. En önemli eşyaları bu zindanda düşürüyorsunuz ve Solo zindanlarda da önemli eşyalar düşebiliyor.

Ayrıca; oyunda 25. seviyeye ulaştığınızda, oyun tarafından bir Quiz yapılıyor ve Quiz’de gösterdiğiniz başarıya göre bir hediye kazanıyorsunuz. Bunun örneğini, Battle of The Immortals’ta da görmüştüm. Oldukça hoş.

Yeni Mobil MMORPG Rise of Nowlin Hakkında size aktaracaklarım şimdilik bu kadar. Alpha testlerinde ilerledikçe ve Rise of Nowlin hakkında yeni bilgiler geldikçe, sizi buradan haberdar etmeye devam edeceğim. Eğer oyuna devam edersem, Rise of Nowlin rehber yazısıyla da karşılaşabilirsiniz. Siz Rise of Nowlin hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum olarak belirtin.
Rise of Nowlin Sitesi

Rise of Nowlin Global Olarak Yayınlandı

Herkese tekrardan selamlar. Yeni mobil MMORPG oyunumuz uzunca bir aranın ardından Global olarak açıldı. Hemen mağazalarınızdan oyunu edinebilirsiniz. Her yeni çıkan mobil MMORPG oyunları gibi ben de sizin gibi oyunu indirecek ve deneyimleyeceğim. Belki de Rise of Nowlin rehber yazıları da gelir. Beni takip etmeye devam edin.

2 Yorum

  1. Kudret Cevapla

    Mobil oyunlar arasından oynanabilecek güzel bir oyun hikayeside oldukça sarıyor. Görevleri yapmaya başlayınca telefonun başından açıkçası kalkamıyorsun tavsiye ederim başlamak isteyenlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.