Perfect World Mobile Geliyor

Yeni mobil MMORPG Perfect World Mobile Geliyor! İşte yeni MMORPG Perfect World Mobile hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar!

Perfect World (Genellikle PW diye kısaltılır), Çin kültürü temalı 3D MMORPG oyunudur. Çin’de en tanınan MMORPG oyunlarından biridir ve 2005 yılında yayımlanmıştır. Bu yazıda, Perfect World oyunlarının en yeni üyesi olan Perfect World Mobile hakkında bilgiler vereceğim.

Perfect World Mobile oyununun yapımcısı Tencent olacak. Yani, son 2-3 senedir en çok oynanan mobil oyunları yapan şirket olan Tencent. Bu yüzden; Tencent’in diğer oyunları gibi, muhtemelen en çok oynanan mobil MMORPG oyunu olacaktır Perfect World Mobile.

Oyun, ilk olarak Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesi için etkinleştirilecek. Perfect World Mobile çıktığında hemen haberdar olup indirmek için, App Store veya Google Play Store’dan ÖN KAYIT başvurusu yapabilirsiniz. Ön kayıt başvuruları, istenilen seviyeye ulaştığında, tüm oyunculara hediyeler dağıtılacak. Bu hediyelere ise oyunun internet sitesi olan olan http://www.playperfectworld.com/ sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, oyunun sitesinden de ön kayıt başvurusu yapabiliyorsunuz. Oyuna ön kayıt olmak ve Perfect World indirme sayfasına ulaşmak için bu yazının sonundaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

Perfect World Mobile’da, sadece ön kayıt hediyeleri yok. Oyuna giriş ödülleri ve daha birçok hediyelerde dağıtılacak. Hediye olarak; 5 Değerli Taş, 3 Ruh Kristali ve 50.000 Gümüş verilecek. Oyunda seviyeniz yükseldikçe daha fazla hediye alacaksınız. Bunlara, seviye paketleri deniyor ve 19, 29, 39 ve 59. seviyelerde bu ve daha fazla hediyeye erişebileceksiniz.

Perfect World Mobile Sınıflar

Perfect World Mobile; diğer MMORPG oyunlarda olduğu gibi, şimdilik sıradan sınıfları sunuyor. Şimdilik diyorum çünkü ileride daha fazla sınıf oyuna eklenecek. Oyunun başlangıç sınıfları 5 sınıftan oluşacak. Perfect World Mobile sınıflar şu şekilde: Wizard, Blademaster, Cleric, Archer, Barbarian. İlerleyen zamanlarda hangi sınıfların ekleneceğine dair elimizde bir bilgi yok. Oyun hakkında yeni bilgiler geldikçe buradan bildireceğim, takipte kalabilirsiniz.

Perfect World Mobile Hakkında

Size şimdi söyleyeceğim şey, Perfect World oyuncularını oldukça mutlu edecektir. Genelde bilgisayarda oynadığımız bir MMORPG oyununun mobil versiyonu çıktığında, sadece isimleri aynı olur. Oyunun aslıyla hiçbir alakaları olmaz. Fakat, Perfect World Mobile öyle değil. Tencent Games, özellikle orijinal PC oyununa sadık kalmış. Bu bence çok iyi bir haber ancak bazılarınızı grafik anlamında tatmin etmeyecektir. Tabii, 2005 yapımı bir grafikle karşılaşmayacaksınız. Yine de, son zamanlarda çıkan konsol grafiklerindeki mobil oyunlar gibi değil. Bence bu bile oldukça iyi bir haber. Konsol grafiklerinde mobil oyunları oynuyorsunuz, 2 saat sonra neden şarjım bitti oluyor. 🙂 Sizi bu dertten kurtaracaktır.

Perfect World Mobile hakkında önemli bir mesele daha var. Modern bir mobil MMORPG oyunundan beklediğiniz tüm özellikler Perfect World Mobile oyununda düşünülmüş diyebilirim. PvE zindanları, PvP modları, baskınlar, evcil hayvanlar, yuvalar, kanatlar, evlilik sistemi, kostümler ve çok daha fazlasını sunuyor. Perfect World Mobile hakkında daha fazla şey söylemek isterdim ancak elimizdeki bilgiler maalesef bunlarla sınırlı.

perfect world mobile hakkında

Perfect World Mobile Geliyor

Perfect World Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Perfect World Mobile çıkış tarihi hakkında Tencent tarafından açıklanan bir duyuru yok. Tahmini olarak, MMORPG topluluklarında 21 Ağustos 2019 deniyor. Ne kadar doğrudur bilinmez. Siz yine de, erkenden ön kayıt başvurunuzu yapın ve Perfect World Mobile’da yerinizi alın. Oyunun açılışından önce, ne kadar çok ön kayıt başvurusu olursa, o kadar çok hediye dağıtılacağını da unutmayın. 

Bazı oyunlar; ön kayıt başvurusu hedeflerini tamamlamadan, oyunlarını açmayı düşünmüyor. Mesela, en yakın örneği Mia Online. Hatta daha önce “Mia Online ne zaman çıkacak?” başlıklı bir yazı bile yazdım ama ön kayıt hedefleri tamamlanmadan açacak gibi durmuyorlar. Umalım ki, Perfect World Mobile’da öyle olmasın ve en yakın zamanda açılsın.

Perfect World Mobile Türkçe Olacak Mı?

Perfect World Mobile Türkçe olacak mı veya Perfect World Mobile Türkçe mi diye çok soran gördüm oyun gruplarında. Buradan cevaplayalım o zaman. Perfect World Mobile’da, şimdilik Türkçe dil desteği bulunmayacak. İlerleyen zamanlarda belki Türkçe dil desteği gelir ancak ilk planlarda böyle bir şey yok arkadaşlar. Perfect World Mobile’da Türkçe dil desteği gelmesi için, Türkiye’den çok sayıda oyuna erişim gerekiyor. Onun dışında, Türkçe dil desteği bir hayal gibi gözüküyor.

Perfect World Mobile hakkında son olarak bir şeyler söylemem gerekirse, mobil MMORPG piyasasının zirvesine oturacağını düşünüyorum. Oyunu yayımlayacak olan şirket zaten mobil oyun devi Tencent. Tencent’in yayımladığı bütün oyunlar ses getirdi. Ayrıca; bilgisayar oyunu olarak da Perfect World, ikon MMORPG oyunlarından birisi sayılıyor. Yani arkasında büyük bir marka yatıyor. Bu yüzden; mobil MMORPG oyunları yanlısı biri olmamama rağmen, ben de emülatör üzerinden Perfect World Mobile oynamayı düşünüyorum. Neden emülatör derseniz, bilirsiniz işte. MMORPG oyunları çok fazla vaktimizi alır ve telefonumun bataryası buna müsaade etmeyecektir. Yine de, oyunu seversem mutlaka telefonuma da indiririm.

Perfect World Mobile geliyor yazımızın sonuna da gelmiş bulunuyoruz. Umalım ki, Perfect World Mobile bir hayal kırıklığı olmasın. Oyunun oynanışını hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Siz, Perfect World Mobile hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum olarak bizimle paylaşın. Perfect World Mobile oyunu hakkında yeni gelişmeler oldukça, buradan güncelleyeceğim. Perfect World Mobile indirme linki ve ön kayıt sayfasına da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. Şimdilik, görüşmek üzere.

Perfect World Mobile İndirilebilir Oldu

21.08.2019 itibariyle, Perfect World Mobile’ı, mağazalarınızdan indirebilirsiniz. Oyunu indirdiğinizde ve Perfect World Mobile’a giriş yaptığınızda, karşınıza bir duyuru ekranı gelecek. Bu duyuru ekranında şöyle yazacak: “Server will launch at 10:00 AM on August 22th (UTC+1)”. Yani; Perfect World Mobile oynamak için sadece bir gün daha beklemeniz gerekiyor. Oyun açıldığında, herkesin aynı anda oyuna giriş yapabilmesi ve rekabet edebilmesi için, indirmeleri bir gün önceden açmışlar. Çok iyi bir fikir olduğunu söylemeliyim. Zaten MMORPG oyunlarında hep böyle yapılır ancak mobil MMORPG oyunlarında pek alışık olmadığımız bir durum bu.

Oyun açılmadan, siz de indirseniz iyi edersiniz. Perfect World Mobile indirmek için aşağıdaki Android ve ios bağlantılarını kullanabilirsiniz. Perfect World Mobile indirirken veya Perfect World Mobile hakkında herhangi bir sorununuz varsa, yorum olarak yazabilirsiniz. Yarın görüşmek üzere! 🙂

Perfect World Mobile Bilgisayarda Oynamak

Perfect World Mobile, 22.08.2019 tarihinde TSİ 12.00’da açıldı. Perfect World Mobile kasıyor diyenler, telefondan oynamak zor oluyor diyenler için Perfect World Mobile bilgisayarda nasıl oynanır başlıklı bir yazı hazırladım. Bu rehber ile, sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda Perfect World Mobile oyununu oynayabileceksiniz. Perfect World Mobile bilgisayarda oynamak isteyenler için güzel bir rehber. Rehbere gitmek için “Perfect World Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?” yazısına tıklayın.

Perfect World Mobile Android
Perfect World Mobile IOS

Bir Ping

  1. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2020) - Enes Talha - Kült İçerik Üreticisi

8 Yorum

    1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

      Yorumunuz için teşekkür ederim. Evet, Perfect World oldukça eski bir MMORPG oyunudur. Tencent konusunda size katılıyorum, zaten yazıda da bahsetmiştim. Oyun çıkana kadar Perfect World Mobile Çin sunucusunda oynamayı düşünüyorum. Şimdilik rehber yok ama kısa süre içinde Perfect World Mobile rehberi de olacak burada. Perfect World hakkında daha fazla şey için, beni takip etmeye devam edin. 🙂

  1. Deniz Cevapla

    Perfect World Mobile (ve bu türden diğer oyunlar) pek bana hitap etmese de Tencent gibi bir firmanın eli değdiyse dünya çapında çok popüler bir oyun olacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.