perfect world mobile bilgisayarda oynamak

Perfect World Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Daha önce Perfect World Mobile hakkında size bilgiler verdiğim “Perfect World Mobile Geliyor” başlıklı yazıyı hatırlarsınız. Beklenen mobil MMORPG oyunu Perfect World Mobile sonunda açıldı. Perfect World Mobile, telefonlarınızın şarjını su gibi bitirecek oyunlardan. Telefon ekranından oynaması zor diyenler, Perfect World Mobile çok şarj yiyor diyenler, telefonumda Perfect World Mobile kasıyor diyenler olmuştur mutlaka.

Bu yüzden çoğunuzun aklına Perfect World Mobile bilgisayarda oynamak gelmiştir. Bu yazıda, Perfect World Mobile bilgisayarda nasıl oynanır sorusuna cevap vereceğiz. Perfect World Mobile’ı bir sebepten dolayı telefonunda oynayamayanlar; hemen aşağıdaki adım adım rehber ile Perfect World Mobile’ı bilgisayarda oynamaya başlayabilirler.

Perfect World Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir?

 1. Öncelikle burada ilk olarak yapmanız gereken şey, Nox App Player indirmek olacak. Nox indirmek için tıklayabilirsiniz. Perfect World Mobile bilgisayarda oynamak için Nox’a ihtiyacımız var.
 2. Nox’u indirdikten sonra, bilgisayarınıza kurun ve Nox’u çalıştırın.
 3. Nox, bilgisayarınızdaki Android Emülatörü olacak. Sanki bir Android telefon kullanıyormuş gibi, Nox kullanacaksınız. Nox’u çalıştırdıktan sonra, Google hesabınızla giriş yapın. Bu esnada Mail onayı isteyebilir, yeni bir cihaz kaydettiğiniz için. Gerekli işlemleri tamamlayın ve Google hesabınızı Nox’a bağlayın.
 4. Buraya kadar her şey tamamsa, artık Perfect World Mobile’ı indirebiliriz. Perfect World Mobile indirmek için, Nox’dan Google Play Store’a giriş yapın ve Perfect World Mobile indirin.
 5. Oyunu indirdiniz ve artık Perfect World Mobile bilgisayarda oynamak için hazırsınız. Oyuna girin ve gerekli indirmeleri yapın.
  ***Perfect World Mobile kurulum aşamasında hata alabilirsiniz. “Update failed. Connection failed. Check your Internet connection or restart your game” hatasının çözümü için şunu deneyin: Nox’u kapatın ve internet bağlantınızı kesin. Ayarlar’dan Uygulamalar’a girin ve Perfect World Mobile’ın verilerini temizleyin. Ardından yine Perfect World Mobile’a girin. Sorun çözülmüş olacaktır. Farklı bir hata alıyorsanız, yorum olarak belirtebilirsiniz.

Perfect World Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Bu aşamaların her birini tamamladıktan sonra, Perfect World Mobile’ı bilgisayarda oynamak için gerekli ayarları yapmak kalıyor sadece. Bundan sonraki adımlarda ise, Klavye ile Perfect World Mobile oynayabilmeniz için ayarları yapacağız. Ayarları bir kere yapmanız yetecektir. 

Perfect World Mobile’ı, Nox’a indirdiniz ve kurdunuz. Şu an karşınızda Perfect World Mobile oyunu açık diye düşünüyorum. Eğer bu aşamaya kadar bir sorunla karşılaştıysanız, lütfen aşağıya yorum olarak yazın. Aşağıdaki görselden Perfect World Mobile bilgisayarda oynama rehberine devam ediyoruz.

perfect world pc

Perfect World Bilgisayarda Oynamak

 1. Perfect World Mobile, yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi önünüzde açık. Ekranın sağ üst köşesinde, ok işaretinin gösterdiği yere tıklayın. Tıkladığınızda, aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir ekran gelecek. Bu sayfa Nox Klavye Ayarları sayfasıdır.
  perfect world bilgisayarda oynamak

  Perfect World Bilgisayarda Oynamak

 2. Nox Klavye Ayarları ekranın sol tarafında gördüğünüz gibi. Yine ok ile işaret ettiğim kısma tıklayacaksınız. Daha sonra oyun ekranınıza W-A-S-D ile karakterinizi hareket ettirmeniz için konsol gelecek. Hemen aşağıdaki görselden görebilirsiniz.
  perfect world mobile pc

  Perfect World Mobile PC

 3. Son ayar kısmına da geldik. Kırmızı kare içine aldığım yer, bahsettiğim W-A-S-D ile karakteri hareket ettirmeniz için konsol. Bu konsolu Mouse ile hareket ettirerek, karakteri kontrol ettiğimiz yere düzgün bir şekilde yerleştirin. Ardından Save tuşuna basın ve kaydedin. Bu aşamadan sonra, Perfect World Mobile’ı bilgisayarınızda rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Yaptığımız bu ayarla beraber, artık karakterinizi W-A-S-D tuşlarıyla hareket ettirebilirsiniz. Mouse yardımıyla da sağ taraftaki yeteneklerinizi kullanabilirsiniz. Yeteneklerinizi; isterseniz Mouse yardımıyla değil de, direkt harf atayarak da oynayabilirsiniz. Sadece klavye ile oyunu oynayabilmeniz mümkün yani. Ama, tavsiye edeceğim bir yöntem değildir. Çünkü, her halükarda Mouse ile ekranın kamera açısını düzeltmeniz gerekecek. Bu yüzden, sadece karakter kontrolünü Klavye ile yapmanız daha iyi olur.

Perfect World Mobile bilgisayarda nasıl oynanır yazımızın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Perfect World Mobile indirme veya farklı bir konuda sorun yaşıyorsanız, hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz. Perfect World Mobile hakkında yazmış olduğum diğer yazıyı da aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. Perfect World Mobile hakkında bilgiler, Perfect World Mobile sınıflar ve çok daha fazlası aşağıdaki yazıda yer almaktadır.

Perfect World Mobile Geliyor

Bir Ping

 1. Pingback: Perfect World Mobile Geliyor - MMORPG ve Korku Filmleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.