Mia Online Ne Zaman Çıkacak?

Mia Online ne zaman çıkacak? Mia Online hakkında neler biliyoruz kısacası mobil MMORPG Mia Online hakkında her şey!

Merhaba arkadaşlar, kısa bir aradan sonra yeniden beraberiz. Bu yazıda sizlere yeni çıkacak olan Mobil MMORPG oyunu Mia Online hakkında bilgiler vereceğim.

Mobil MMORPG oyunlarını bilirsiniz, hep aynıdır. Otomatik yön verme, otomatik görev yapma, parası olanın diğerlerini ezdiği oyunlardır hepsi. Fakat, henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan Mia Online’da yok yok. Neredeyse konsol grafiklerine sahip ve en az konsolda oynadığımız MMORPG oyunları kadar içeriğe sahip olan Mia Online, ayrıca %100 Türkçe olarak çıkacak.
Sadece Türkçe çeviri de değil; oyun içerisinde Türkçe seslendirmeler ve Türkçe oyun müzikleri de yer alacak. Daha önce Türkiye’de böyle bir şey yapılmamıştı bildiğim kadarıyla. Bu yüzden Mia Online ekibi bir ilki gerçekleştiriyor diyebiliriz.

3D Açık Dünya Mobil MMORPG Oyunu Mia Online‘ın miaonlinetr internet sitesinde, Mia Online özellikleri olarak şunlar sıralanmış;

 1. Sürükleyici Oynanış
 2. Diğer Uluslara Karşı Verilen Savaş
 3. Göklerdeki Maceralar
 4. Çarpıcı Görseller
 5. Açık Dünya PK
 6. Yüzüklerin Gücü Parmakların Ucunda

Mia Online’da ayrıca 6 adet sınıf bulunuyor. Bunlar: Şövalye, Suikastçi, Cengaver, Melodist, Mistik ve Korucu sınıfları. Yani anlayacağınız Mia Online sınıfları bile çok zengin. Bu sınıfların birbirleri arasında mutlaka avantaj ve dezavantajlar olacaktır. Bu yüzden oyuna başlarken seçiminizi iyi yapın. Ben ise oyun açıldığında tüm sınıfları deneyerek Mia Online hakkında bir rehber yazısı hazırlamayı düşünüyorum.

Mia Online oyununu isterseniz Türkiye’ye gelmeden de deneyebilirsiniz. Yani illa Mia Online Türkiye‘nin çıkmasını beklemenize gerek yok. Tabii unutmayın ki, farklı sunucularda yarattığınız karakterleri Mia Online Türkiye’de oynayamazsınız. Yani Mia Online Türkiye açıldığında yeni bir karakter ile başlamak zorundasınız.

Mia Online’ı farklı sunucularda oynama amacınız, oyunu önceden öğrenmek ve oyun çıktığında pratik ve hızlı bir şekilde ilerlemek olsun yani. Hatta oyun açıldığında başlayacak büyük klanlar bile şu an yabancı sunucularda oyunu deniyorlar. Siz de Mia Online yabancı sunucuları indirip şimdiden başlayabilirsiniz.

mia online hakkında

Mia Online ne zaman çıkacak?

Mia Online ne zaman çıkacak” veya “Mia Online çıkacak mı” soruları ise birkaç haftadır herkesin aklında. Mia Online Türkiye yönetiminin sık sık oyuncuları bilgilendirmesine rağmen, sabırsız oyuncular yönetimi baskılamaktan geri kalmıyor ne yazık ki. 🙂
Mia Online ekibinin yaptığı açıklamalara göre, oyunda hâlâ çeviri eksiklikleri ve yazı kaymaları var. Yani oyunun çevirileri bile henüz tamamlanmış değil. Bununla beraber oyunda bug gibi oyunun çökmesine sebep olacak sorunların yaşanmaması adına da çalışmalar yapılıyor.
Mia Online açıldığında ardı ardına sorunlar yaşanıp, oyuncuları bıktırmamak adına ve sorunsuz bir açılış için geciktiriyorlar. Bu konuda Mia Online Türkiye ekibini de anlıyorum.

Ve zaten bence oyunun biraz geç çıkması daha iyi. Hem bütün sorunlardan arındırılmış olur, hem de oyunu yabancı sunucularda deneyerek daha fazla tecrübe kazanabilirsiniz. Böylelikle yeni oyuncuları kolaylıkla geçebilirsiniz.Daha da önemlisi, oyun açılana kadar kendinize bir guild bulabilir ve diğer guild üyeleriyle kaynaşabilirsiniz. Diğer takım arkadaşlarınızla kaynaşmanız, oyun açıldığında sizi daha hızlı bir şekilde geliştirebilir. Bu yüzden oyunun hemen açılması için acele etmeye gerek yok. Zaten yukarıda Mia Online’ı nasıl oynayabileceğinizi de anlattım.

Mia Online oynamak için Mia Online internet sitesinden oyuna ön kayıt yapabilirsiniz. Oyun açılmadan önce ne kadar fazla ön kayıt başvurusu yapılırsa, oyun açıldığında o kadar fazla hediye verilecek. Bunu ise oyunun internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Şu an size güncel Mia Online ön kayıt ödüllerini söyleyeyim. Şu anda oyunda 20 binden fazla başvuru var. Kazanacağınız ödüller şöyle olacak:

İade Emri x10, Altın Sandık x5, Binek Yükseltme Hapı x20, Ruh Kitabı x5, Altın Anahtar x5, Yıldızlı Yıldız Ruhu x10, SV3 Saldırı Cevheri x1. Son olarak ön kayıt başvuruları 40 bin olur veya geçerse şunları elde edeceksiniz: Ejderha Arabası Bineği x1, Enerji x1000.

Ayrıca siz de, oyuna ön kayıt olması için getirdiğiniz arkadaşlarınızın başına kişisel olarak hediyeler kazanabilirsiniz. Her arkadaşınızın başına 100 enerji kazanacaksınız. Elbette bunu da oyunun internet sitesinden takip edebilirsiniz.

mia online ön kayıt

Mia Online Arkadaşlarını Davet Et

Mia Online Hakkında

Mia Online’ı büyük bir heyecanla bekliyorum herkes gibi. Daha önceki yazılarımı takip ettiyseniz, mobil MMORPG oyunları hakkında çok iyi şeyler düşünmediğimi bilirsiniz ama bu oyunu muhtemelen Nox veya Bluestacks üzerinden oynayacağım. Mia Online yapımcı şirketi, Türkiye’ye büyük yatırımlarla geliyor ki, Mia Online resmi şarkısı bile yaptırmışlar, hem de Türkçe! 🙂

Tabii eğer telefonu çok zorlamayan bir oyunsa ve telefonumun şarjını su gibi tüketmeyecekse, ben de büyük çoğunluk gibi telefondan oynayabilirim. Zaten Mia Online Türkçe olarak çıktığında buradan duyuracak ve Mia Online hakkında yazılar yazmaya devam edeceğim, bu yüzden aralıklı olarak siteyi ziyaret etmeye devam edin.

Ben açıkçası Mia Online’ın Türkiye’de çok fazla oynanmasını bekliyorum. Zira Türk oyuncuları bilirsiniz, MMORPG oyunlarında genellikle Türkçe dil aranır. Bu oyunda Türkçe dilden fazlası var. Bu yüzden oyuncu sayısı bol, içeriği zengin ve eğlenebileceğiniz bir mobil MMORPG arıyorsanız, Mia Online size istediğinizi verebilir.
Tabii çok emin konuşuyormuşum gibi oldu. Belki de beklentileri karşılayan bir olmaz. Belki de Mia Online Türkiye ekibi oyun için yetersiz gelir, belki de yapımcı firma oyuna desteğini çeker. Kim bilir. Bunlar bizim hep karşılaştığımız şeyler. Fakat, daha oyun açılmadan ümitsizliğe kapılmamak gerekiyor.

Mia Online oyununa ön kayıt olmak için ve Mia Online hakkında diğer detayları öğrenmek için oyunun internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğim ön kayıt olma ve ön kayıt ödülleri sayfasını takip etmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Mia Online Facebook sayfası, Mia Online Youtube kanalı gibi bağlantılara da aynı şekilde oyunun sitesinden ulaşabilirsiniz.

Siz Mia Online hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iş yapar mı? Özellikle Mia Online yabancı sunucularda oynayanlar oyun hakkında yorum yaparsa çok sevinirim. Oyunu merak eden binlerce kişiyi aydınlatmış olabilirsiniz. İyi günler. 

Ayrıca, Mia Online’a alternatif olarak mobil MMORPG tavsiyeleri isterseniz de bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. 2020 yılının en iyi oyunlarını sizin için araştırdım, oynadım ve önerdim.

2 Ping & Geri Dönüş

 1. Pingback: Heroic: Magic Duel İncelemesi - MMORPG ve Korku Filmleri

 2. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

4 Yorum

 1. Cenk Cevapla

  Bir MMORPG sever olarak hiç mobilde bir MMORPG oynamamıştım. Mia Online dikkatimi çekmişti ve uzun süredir bekliyorum. Umarım Mia Online benim gibi mobilde MMORPG oynamamış oyunculara kusursuz bir deneyim yaşatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.