Yeni MMORPG: Eternal Magic Hakkında Bilgiler

Eternal Magic hakkında bilgiler ve oyuna yeni gelecek içerikler hakkında bilgiler yer alıyor.

Geçtiğimiz ay, Eternal Magic kapalı beta tarihi ertelendi başlıklı yazıyı hatırlarsanız. O yazıda, Eternal Magic hakkında konuşmuştuk ve Eternal Magic kapalı beta tarihi hakkında bazı bilgiler paylaşmıştık. Hatırlamayanlar varsa, mutlaka okumalarını öneririm. Bu yazıda ise, Yeni MMORPG Eternal Magic hakkında bilgiler paylaşacağım ve Eternal Magic hakkında, aklınızda kalabilecek soru işaretlerini gidermeye çalışacağım. Dilerseniz, yazımıza geçelim.

Yeni MMORPG oyunu olan Eternal Magic’in yapımcısı 101XP, birkaç saat önce oyun forumunda bir duyuru paylaştı. Duyuruya göre, Eternal Magic Topluluk Yöneticisi ile yapılmış bir röportaj vardı. Röportaj içeriği ise, Eternal Magic oyununun geleceği. Duyuruda, iki kişi konuşuyor ama ben size soru ve cevap şeklinde aktaracağım. Ek olarak bilmek isterseniz, soruyu soran kişi Squishy isminde bir editör. Cevaplayan ise, Eternal Magic Topluluk Yöneticisi olan Rippo. Hadi Eternal Magic hakkında bilgiler röportajına geçelim.

Eternal Magic Hakkında Bilgiler

SORU: Eternal Magic Kapalı Beta için belirlenen tarihler Temmuz ve 4 Eylül arasındaydı. İlk Kapalı Beta tarihi ertelendi. Yani 4 Eylül’de Kapalı Beta başlayacak. Kapalı Beta’dan Açık Beta’ya geçişi, ne kadar sürede olur diye tahmin ediyorsunuz? Eternal Magic forumlarından birçok oyuncu; Rus sunucularında, Kapalı Beta’dan Açık Beta’ya çok hızlı bir şekilde geçildiğini ifade ettiler.
CEVAP: Öncelikle; İngilizce bilen oyuncularımızdan, Kapalı Beta geciktiği için özür dilemek istiyorum. Bu bizim için çok zor bir karardı. Eternal Magic Kapalı Beta başladığı andan itibaren, en sorunsuz oyunu sağlamak, sistemleri iyileştirmek için biraz zamana ihtiyacımız vardı. Kapalı Beta ve Eternal Magic Açık Beta arasındaki süre için hiçbir şey söyleyemem. Tek söyleyebileceğim şey, Kapalı Beta sürecinden alacağımız verilere göre hareket edeceğiz ve çok uzun zaman alacağını düşünmüyorum.

eternal magic hakkında

Eternal Magic Hakkında

SORU: Bu soru, daha çok Eternal Magic Guildlerinin merak ettiği bir soru. Eternal Magic sitesinde, Lonca savaşlarından bahsediliyor. Buna göre, başarılı Loncaların belli toprakları kontrol altında tutabileceği söyleniyor. Eternal Magic’de buna izin verilecek mi?
CEVAP: Lonca merkezli içeriklerin neredeyse tamamı, Eternal Magic Açık Beta’ya geçtiğinde kullanıma sunulacak. Açık Beta başladığında, hiçbir şekilde Bölge Kontrolü olmayacak. Oyuncularımızın, rekabetçi Lonca özelliklerinden ne istediğini özellikle analiz edeceğiz ve geri bildirimler bekleyeceğiz.


SORU: PvE, farklı zorluk seviyelerinde Dungeon demektir. Eternal Magic Dungeon’lar için maksimum parti büyüklüğü nedir? Standart 5 oyunculu bir Dungeon mı olacak?
CEVAP: Evet, çeşitli seviyelerde Dungeon olacak oyunda. Varsayılan parti büyüklüğü ise 5 olarak planlandı.


SORU: Eternal Magic sınıfları arasından en beğendiğin hangisi oldu?
CEVAP: Kişisel favorim Spellblade oldu. Sadece duruşları ve tarzı için değil. Hafif zırh takan bir yakın dövüşçü fikrini seviyorum. Ek olarak; ağır zırha ihtiyaç duymadan, Tank görevi görmesi beni cezbediyor.


SORU: Eternal Magic’i bekleyen yeni oyunculara ne önerirsiniz?
CEVAP: Eternal Magic oyuncularının, bir Guild bulması veya en azından beraber oynayacağı arkadaşlar edinmesini öneriyorum. Oyunun parti odaklı içerikleri bol ve sosyal özelliklere vurgu yapan bir oyun. İzlenimlerimize göre, güçlü bir MMORPG oyununun en odaklandığı nokta burası. Tek başınıza Eternal Magic oynamak, sizi diğer oyunculardan hızlı bir şekilde geri atabilir.


SORU: İngilizce sunucular nasıl bölünecek?
CEVAP: Eternal Magic sunucuları, NA ve EU olarak bölünecek.


Eternal Magic İncelemesi

Eternal Magic hakkında bilgiler röportajının burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım Eternal Magic oynamayı düşünenler için faydalı bir yazı olmuştur. Yavaş yavaş yazıyı tamamen bitirmeden önce, Eternal Magic hakkında birkaç kelime de ben etmek isterim.

Öncelikle; Eternal Magic oyunu, günümüz MMORPG oyunlarından farklı olarak, grafik canavarı bir oyun değil. Sevdiğim bir yön oldu bu. Biraz, Old-School MMORPG oyunlarını andırıyor gibi. Bu yüzden, 4 Eylül’de ben de Eternal Magic Kapalı Beta sürecinde olacağım. Eternal Magic oynanış hakkında çektiğim bir videoyu aşağıya bırakıyorum. Eternal Magic hakkında düşündüklerinizi yorum olarak paylaşırsanız sevinirim.

Eternal Magic Avrupa’ya gelmeden önce, Eternal Magic Rusya sunucusunu indirdim ve sizin için bir Eternal Magic inceleme yazısı yazdım. Eternal Magic hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olmak ve Eternal Magic inceleme yazısı okumak için Eternal Magic İncelemesi başlığına tıklayabilirsiniz.

Eternal Magic hakkında bilgiler yazımızın sonuna da gelmiş bulunuyoruz böylelikle. Yeni çıkan MMORPG oyunları arayanlar için oldukça iyi bir alternatif olabilir. Yeni MMORPG Eternal Magic oyunu için merak ettiğiniz sorular varsa da, yorum olarak yazabilirsiniz. Eternal Magic kapalı beta tarihi ertelendi yazısına da göz atmayı unutmayın. Eternal Magic hakkında bazı bilgiler orada da yer alıyor. Bir sonraki Eternal Magic yazısında görüşmek üzere, kendinize iyi bakın. 🙂

Eternal Magic hakkında yazdığım diğer yazılar;
Eternal Magic İncelemesi
Eternal Magic Kapalı Beta Tarihi Ertelendi

2 Ping & Geri Dönüş

 1. Pingback: Eternal Magic İncelemesi - MMORPG ve Korku Filmleri

 2. Pingback: Eternal Magic Duyurular - MMORPG ve Korku Filmleri | Kült İçerik Üreticisi

4 Yorum

 1. Tiamat Cevapla

  MMORPG oyunlarına başlamayı düşünüyorum. Fakat hangi oyunla başlamam gerektiği konusunda kararsızım. Önerebileceğiniz bir oyun var mı?

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Daha önce hiç MMORPG oyunu oynamadıysanız, yeni nesil grafik canavarı ve kombolarıyla öne çıkan oyunlara adapte olmanız zor olacaktır diye düşünüyorum. Şahsen ilk oynadığım MMORPG, Metin 2 idi. Oynadığım ve vaktimi harcadığım zamanlara pişman mıyım diye soracak olursanız, hayır asla değilim. Benden çok şey aldı ancak ayrıca çok şey de kattı. Daha önce MMORPG oynamadıysanız; Metin 2 ile başlayabilirsiniz ancak, geçmişe göre pek de eğlenceli olduğu söylenemez.
   Yine de, MMORPG kavramının temelini kavrayabilmek için bir süre oynayabilirsiniz. Rappelz oynayabilirsiniz diyeceğim ama çok fazla fonksiyonu var. Ayrıca yetenek ağacı karışık gelebilir. Bunların yanı sıra, Metin 2 ve güncel MMORPG oyunlarının çoğundan eğlencelidir. 2011’li yıllardan beri aktif olarak Rappelz oynuyorum. Ayrıca; Youtube kanalımda ve burada her ihtiyacınızı giderebilecek Rappelz rehberleri de mevcut. Seçim sizin. Daha kolay oldukları için, Mobil MMORPG oyunları da tercih edebilirsiniz. Yine bir çok Mobil MMORPG önerisi sitemizde mevcut. Dilediğinizi seçebilirsiniz, zaten hepsi birbirine benziyor. MMORPG yolculuğunda iyi şanslar. Umarım dilediğini bulabilirsin. MMORPG oyunları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istersen, yine yorum olarak sorularını iletebilirsin. Veya MMORPG Oyunları Hakkında yazıma göz atabilirsin. Bol şans. 🙂

   1. Tiamat Cevapla

    Rappelz’e başlayabilirim sanırım. Başlamadan önce önerdiğiniz yazılara da bakacağım. İlginiz için çok teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir