Eternal Magic İncelemesi

Eternal Magic İncelemesi

Yeni MMORPG Eternal Magic incelemesi ve Eternal Magic oyunu hakkında bilmeniz gerekenler!

Selamlar. Yaklaşık bir aydır Avrupa’da Kapalı Beta sürecinin başlamasını beklediğim Eternal Magic, Rusya’da birkaç gündür açık. Ben de, oyunu erkenden deneyimleyebilmek ve size Eternal Magic İncelemesi sunabilmek adına oyunu indirdim ve anlayabildiğim kadarıyla deneyimledim. Geçenlerde sizlere Eternal Magic Hakkında Bilgiler başlıklı bir yazı yayınlamıştım. O yazıya da mutlaka göz atın zira Eternal Magic Avrupa sunucusu hakkında oldukça önemli bilgiler veriyor. Eternal Magic ne zaman çıkacak vs. merak ediyorsanız, lütfen o yazıya göz atın. Bu yazıda sadece Eternal Magic inceleme olacak. 

Eternal Magic, daha çok Mobil oyun ve Browser oyunlarıyla tanıdığımız 101XP’ye ait. Bu yüzden, ben Eternal Magic’in çıkmasını dört gözle bekliyordum. Çünkü; günümüzde çoğu Mobil MMORPG, PC MMORPG oyunlarından çok daha zevkli bir hâl aldı. İşin kötü yanı, Mobil MMORPG oynamayı sevmiyorum… İşte bu yüzden, Eternal Magic benim imdadıma yetişebilir diye düşündüm ve şu an gerçekten yetiştiğine inanıyorum.

Eternal Magic Sınıflar

Öncelikle tabii ki oyunun sınıflarından bahsetmek gerekiyor. Ben Rusya sunucusunda olduğumdan dolayı oyunda sadece Rusça desteği var. Bu yüzden, sınıf seçerken oyunun İngilizce sitesinden yardım aldım. Buna göre, Eternal Magic sınıfları şu şekilde: Knight, Gunslinger, Spellblade, Priest, Mage ve Assassin. Ben, Healer görevi gören Priest sınıfını seçtim. Beni en çok cezbeden Priest oldu. Bir de oyunun oynanış videosu var. Aşağıya çektiğim oynanışı koydum. Orada da Priest sınıfını oynuyorum. Eternal Magic; Avrupa’ya gelene kadar, bütün sınıfları deneyip, ona göre bir karar vereceğim.

Eternal Magic’in karakter yaratma ekranında çok fazla detay olduğunu söyleyemem. En azından Rusya sunucusu için böyle. Avrupa için de bu şekilde olacaktır muhtemelen. Detay takıntılarını memnun etmeyecektir ama benim için neredeyse hiç sorun değil. Eternal Magic karakter yaratma ekranını aşağıya bırakıyorum zira oynanış videosuna bu kısımları almadım. Merak edenler varsa, ekran görüntüsünden yararlanabilirler.

Eternal Magic Sınıflar

Eternal Magic İnceleme

Eternal Magic İncelemesi

Evet, geldik Eternal Magic inceleme yazısına. Ben, MMORPG oyunlarında parlak renkleri daha çok severim. Oynadığım çoğu MMORPG’de bu şekildedir. Eternal Magic’de aynen böyle. Hatta Mobil MMORPG oyunları da bu şekilde oluyor. 🙂 Bu yönüyle, kesinlikle bir Mobil MMORPG’ye benziyor bence. Ama, beni cezbeden asıl yönü bu değil.

Eternal Magic, sanki Old School MMORPG oyunlarına benziyor. Mesela; son yıllarda çıkan çoğu MMORPG, Non-Target oluyor. Eternal Magic, Non-Target bir MMORPG değil. Benim en çok hoşuma giden yönü bu oldu. Bir önceki Eternal Magic hakkında bilgiler yazısında bundan bahsetmiştim. Geliştiriciler, bilerek böyle bir yol izlemişler. Ayrıca, ilk izlenimlerime göre şunu da fark ettim. Oyunun görevleri daha çok PvE yapmaya yönelik. Yani, başka bir haritada şu NPC’ye git ve şunu ver tarzında bir göreve henüz rastlamadım.

Oyunda çok ilerlediğimi söyleyemem. Aynı zamanda Rusça oluşu beni bir yerden sonra durmaya ve yerimde saymaya zorlayacaktır. Bu yüzden, çoğu şeyi öğrenemeyeceğim ancak en azından zindanlara kadar gelebilmeyi düşünüyorum. Umarım, eşleştirmeli zindan sistemi vardır. 

Şu an bu yazıyı okuyanların çoğu, Eternal Magic oyuncu sayısı durumunu merak edecektir ve Eternal Magic’de oyuncu var mı acaba diye sorular soracaktır. Hemen cevaplayayım, evet var. Eternal Magic Rusya’nın; doğru düzgün bir sosyal medya hesabı olmamasına rağmen, oyundaki oyuncu sayısını hem oynanış videosundan hem de aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Ayrıca,; aşağıdaki video, sabah saatlerinde çekilde. Yani oyunun boş hâli diyebilirim.

Eternal Magic İnceleme

Eternal Magic İnceleme

Zannediyorum ki Eternal Magic Avrupa sunucusunda çok daha fazla oyuncu olacaktır. Oyun henüz kendini tanıtmadı. Eternal Magic Kapalı Beta bittiğinde, reklamlara başlayacaklarını düşünüyorum. Bu yüzden, bir an önce Türkiye topluluğunu da kurmalıyız. Çok geç olmadan, siz de Eternal Magic Türkiye topluluğuna katılın ve Türk ekibimizi kuralım.

Eternal Magic Oynanır Mı?

Eternal Magic İncelemesi yazısını sonlandırırken, Eternal Magic hakkında son birkaç cümle daha kuracağım. Görev üzerine kurulu MMORPG oyunlarını sevmiyorsanız, Eternal Magic tam sizlik diyebilirim. Ayrıca, Non Target MMORPG’leri de sevmiyorsanız yine Eternal Magic tam sizlik bir oyun olacaktır. Oyun yeni. Ekip yeni. Yepyeni bir MMORPG’de temiz bir başlangıç yapabilirsiniz. Eternal Magic hakkında daha fazla bilgi edinmek için, daha önce yazdığım Eternal Magic Hakkında Bilgiler yazısını da okumayı unutmayın. Oynamayı düşünüyorsanız, mutlaka faydası dokunacaktır.

Henüz Eternal Magic PvP’yi deneyimleyemedim. PvP yapabilecek durumda değilim çünkü. Youtube’dan izlediğim videolara göre, Eternal Magic’in oldukça eğlenceli PvP modları da bulunuyor. Rusya sunucusunda oynadığım süre boyunca; bu PvP etkinliklerine katılıp size daha detaylı bir Eternal Magic rehber yazısı hazırlamayı düşünüyorum.

Eternal Magic’in tutacağını düşünüyorum. Umarım yanılmam. En kötü, beni çok uzun bir süre götürecektir. Siz Eternal Magic hakkında ne düşünüyorsunuz? Eternal Magic oynamayı düşünüyor musunuz? Eternal Magic hakkında bir sorunuz varsa, lütfen yorum olarak belirtin. Bildiğim bir konuysa, elimden geldiğince yardım ederim. Hemen aşağıdan Eternal Magic oynanış izlemeyi unutmayın. Bir sonraki Eternal Magic inceleme yazısında görüşmek üzere. 🙂

Eternal Magic hakkında yazdığım diğer yazılar;
Eternal Magic Hakkında Bilgiler
Eternal Magic Kapalı Beta Tarihi Ertelendi

3 Ping & Geri Dönüş

  1. Pingback: 4Story Mobile Geliyor - MMORPG ve Korku Filmleri

  2. Pingback: Eternal Magic Açık Beta Tarihi Belli Oldu - MMORPG ve Korku Filmleri

  3. Pingback: Eternal Magic Kapalı Beta Tarihi Ertelendi - MMORPG ve Korku Filmleri

4 Yorum

  1. Deniz Cevapla

    Eternal Magic hakkında iyi bir inceleme yazısı olmuş. Oyunu merak edenler için mümkün olduğunca detay vermişsiniz. Eternal Magic oyunu, anlattıklarınızdan yola çıkarak, bence de tutar gibi görünüyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.