Udemy Kurslar Nasıl İndirilir?

Merhaba sevgili dostlar,

Bugün size benim başıma dert olmuş ve sırf bunun için günlerce uğraştığım ama sonunda çözüme kavuşturduğum bir konuya değineceğim. Konumuz şu olacak: Udemy kurslarını indirebilir miyiz? Eğer indirebiliyorsak, Udemy kursları nasıl indirilir? Udemy kurs indirme hakkında her şey!

Udemy’i yakından takip edenler ve Udemy’den kurs satın alanlar biliyorlardır ki, eğer eğitmen derslerini indirmeye izin verirse indirip çevrimdışı takip edebiliyoruz. Onun dışında Udemy’nin izin verdiği şekilde farklı bir Udemy kurs indirme işlemi yapamıyoruz.

Buna rağmen çoğu eğitmen bunu tercih etmiyor. Hatta ben hiç kurslarının indirilmesine izin veren bir eğitmene rastlamadım. Var mı rastlayan? 🙂 Peki ya çevrimdışı takip edemediğimiz kurslarda ne yapabiliriz? Udemy kursları bilgisayara veya telefonumuza indiremez miyiz? Cevabı çok basit, elbette indirebiliriz! Ve nasıl indireceğinizi merak ediyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Açıkçası internete erişimim olmadığı zamanlarda keşke Udemy kurslarını takip edebilsem diye dert yanmışlığım vardır. Tabii Internet Download Manager, Real Player Downloader gibi yardımcı programlarla da kursları indirebilme imkanımız var. Ama bunlar her videoyu tek tek indirir. Yani bir kursu indirmemiz saatler sürebilir ve oldukça zahmetli bir iş. Sonuçta 400-500 videosu olan kurslar var. İşte Udemy kurs indirme programı sizi bu zahmetten tamamen kurtaracak. Yüzlerce videosu olan bir kursu, tek bir tuşla indirebileceksiniz.

Udemy kurs indirme programıyla beraber, tamamen zahmetsiz bir şekilde kursların tamamını indirebilirsiniz. Hatta indireceğiniz kursların görüntü kalitesini bile ayarlayabiliyorsunuz.

UDEMY KURS İNDİRME PROGRAMI

Ben bu programı yabancı bir forumda buldum. Benim fazlasıyla işime yaradı diyebilirim. Sizin de işinize yarayacağına eminim. Udemy kurs indirme programını indirmek için hemen aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz;

  • Udemy kurs indirmek için buraya tıklayarak Udemy Downloader yani Udeler programının GitHub sayfasına gidin. Gittiğiniz bağlantıda Udemy kurs indirme programının nasıl çalıştığını göreceksiniz.
  • En aşağıda “Downloads” başlığını göreceksiniz. Burada Windows 32 ve 64 bit, Mac ve Linux için ayrı ayrı indirme bağlantılarını bulacaksınız. Size uygun olanını bilgisayarınıza indirin.
  • Udemy Downloader (Udeler) indirdikten sonra, kursunu indireceğiniz Udemy hesabınızla uygulamaya giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra Udemy’de bulunan bütün kurslarınız listelenecek.
  • Kursları indirmeye başlamadan önce sol menüden “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Buradan, indireceğiniz kursun nereye ineceğini seçebilirsiniz. Ayrıca video görüntü kalitesi ve altyazıları ekleyip eklemeyeceğini de seçebilirsiniz. Uygulamanın güzel bir yanı da, Türkçe destekliyor oluşu. Bu sayfadan uygulamanın dilini de ayarlayabilirsiniz.
  • Ayarları yaptıktan sonra tekrar “Kurslar” bölümüne geri dönebilirsiniz. Kursların hemen altında indir, durdur ve oynat tuşları bulunuyor. İndireceğiniz kurs için indir butonuna basarak indirmeye başlayabilirsiniz.
  • “İndirilenler” sayfasında Udemy kursunuzun indirilmesini takip edebilirsiniz. Kursu indirdikten sonra belirlediğiniz yerde kursu istediğiniz formatta çevrimdışı bir şekilde izleyebilirsiniz.

İşte her şey bu kadar basit. Udemy kurslarınızı artık çevrimiçi olmadan da izleyebilirsiniz. Uygulamayı yüklerken bir sorunla karşılaşırsanız lütfen sormaktan çekinmeyin. Udemy kurs indirme hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen Udemy Downloader hakkında ne düşündüğünüzü bizimle paylaşın.

İlginizi Çekebilir  Ücretsiz Domain Alma

Udemy Kurslar Nasıl İndirilir?” yazısına 1 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Mobil Oyunlar (2019) Yazıya git
+