udemy kurs indirme

Udemy Kurslar Nasıl İndirilir?

Udemy kursları indirmek artık mümkün! Siz de Udemy'de kurslar nasıl bilgisayara indirilir diye merak ediyorsanız hemen öğrenin!

Bugün size benim başıma dert olmuş ve sırf bunun için günlerce uğraştığım ama sonunda çözüme kavuşturduğum bir konuya değineceğim. Konumuz şu olacak: Udemy kurslarını indirebilir miyiz? Eğer indirebiliyorsak, Udemy kursları nasıl indirilir? Udemy kurs indirme hakkında her şey!

Udemy’i yakından takip edenler ve Udemy’den kurs satın alanlar biliyorlardır ki, eğer eğitmen derslerini indirmeye izin verirse indirip çevrimdışı takip edebiliyoruz. Onun dışında Udemy’nin izin verdiği şekilde farklı bir Udemy kurs indirme işlemi yapamıyoruz.

Buna rağmen çoğu eğitmen bunu tercih etmiyor. Hatta ben hiç kurslarının indirilmesine izin veren bir eğitmene rastlamadım. Var mı rastlayan? 🙂 Peki ya çevrimdışı takip edemediğimiz kurslarda ne yapabiliriz? Udemy kursları bilgisayara veya telefonumuza indiremez miyiz? Cevabı çok basit, elbette indirebiliriz! Ve nasıl indireceğinizi merak ediyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Açıkçası internete erişimim olmadığı zamanlarda keşke Udemy kurslarını takip edebilsem diye dert yanmışlığım vardır. Tabii Internet Download Manager, Real Player Downloader gibi yardımcı programlarla da kursları indirebilme imkanımız var. Ama bunlar her videoyu tek tek indirir. Yani bir kursu indirmemiz saatler sürebilir ve oldukça zahmetli bir iş. Sonuçta 400-500 videosu olan kurslar var.

İşte Udemy kurs indirme programı sizi bu zahmetten tamamen kurtaracak. Yüzlerce videosu olan bir kursu, tek bir tuşla indirebileceksiniz. Adsl hız testi ile upload ve download hızınızı öğrenebilirsiniz.

Udemy kurs indirme programıyla beraber, tamamen zahmetsiz bir şekilde kursların tamamını indirebilirsiniz. Hatta indireceğiniz kursların görüntü kalitesini bile ayarlayabiliyorsunuz.

Udemy Kurs İndirme Programı

Ben bu programı yabancı bir forum sitesinde buldum. Benim fazlasıyla işime yaradı diyebilirim. Sizin de işinize yarayacağına eminim. Udemy kurs indirme programını indirmek için hemen aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz;

 • Udemy kurs indirmek için bağlantıya tıklayarak Udemy Downloader yani Udeler programının GitHub sayfasına gidin. Gittiğiniz bağlantıda Udemy kurs indirme programının nasıl çalıştığını göreceksiniz.
 • En aşağıda “Downloads” başlığını göreceksiniz. Burada Windows 32 ve 64 bit, Mac ve Linux için ayrı ayrı indirme bağlantılarını bulacaksınız. Size uygun olanını bilgisayarınıza indirin.
 • Udemy Downloader (Udeler) indirdikten sonra, kursunu indireceğiniz Udemy hesabınızla uygulamaya giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra Udemy’de bulunan bütün kurslarınız listelenecek.
 • Kursları indirmeye başlamadan önce sol menüden “Ayarlar” butonuna tıklayın.
 • Buradan, indireceğiniz kursun nereye ineceğini seçebilirsiniz. Ayrıca video görüntü kalitesi ve altyazıları ekleyip eklemeyeceğini de seçebilirsiniz. Uygulamanın güzel bir yanı da, Türkçe destekliyor oluşu. Bu sayfadan uygulamanın dilini de ayarlayabilirsiniz.
 • Ayarları yaptıktan sonra tekrar “Kurslar” bölümüne geri dönebilirsiniz. Kursların hemen altında indir, durdur ve oynat tuşları bulunuyor. İndireceğiniz kurs için indir butonuna basarak indirmeye başlayabilirsiniz.
 • “İndirilenler” sayfasında Udemy kursunuzun indirilmesini takip edebilirsiniz. Kursu indirdikten sonra belirlediğiniz yerde kursu istediğiniz formatta çevrimdışı bir şekilde izleyebilirsiniz.

İşte her şey bu kadar basit. Udemy kurslarınızı artık çevrimiçi olmadan da izleyebilirsiniz. Uygulamayı yüklerken bir sorunla karşılaşırsanız lütfen sormaktan çekinmeyin. Udemy kurs indirme hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen Udemy Downloader hakkında ne düşündüğünüzü bizimle paylaşın.

5 Yorum

 1. kenan Cevapla

  cevabını aradığım bir soruydu. Her nedense profilime girdiğimde problem yaşıyordum neyse ki hallettim. bilgi için Teşekkürler.

 2. Lütfü Cevapla

  Yalnız imdadıma hızır gibi yetişti bu yazı. Kurs ücretleri de ucuz değil, ve bir çok kişi gibi tek izlemede birşey anlayamıyorum. İndirip arşive atıp istediğimde bağlantı olmayan yerde bile tekrar izleyebilmek büyük lüks.

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Udemy video indirme meselesine tam da bunun için değinmiştim. Çoğu eğitmen, videolarda indirmeleri açmıyor. Udemy’de de illa çevrimiçi olarak izlemek zorunda kalıyoruz mecburen. Umarım Udemy’de kurs izleyen herkesin işine yarıyordur.

 3. ceza Cevapla

  Yazınız oldukça iyi olmuş. İmkanı olmayan arkadaşlar bundan sonra kursları indirebilirler. Lakin imkanı olupta, udemy kurslarını indiren arkadaşları ise kınıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.