seo hizmeti

Google SEO Hizmeti Nedir? SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Google'da üst sıralarda gözükmek için yapılan SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları nasıl yapılır? Merak ettiğiniz her şeyin cevabı burada.

SEO hizmeti nedir? SEO çalışması nasıl yapılır? Google SEO hizmeti web sitesinin arama motorlarında sıralamasının üst sıralara çıkması için SEO uzmanları veya SEO ajansları tarafından verilen hizmetlerin adıdır. SEO çalışması bir web sitesinin Google ve diğer arama motorlarında ilk sıralara gelmesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. SEO nedir? SEO yani Search Engine Optimization, başta Google olmak üzere diğer tüm arama motorlarının arama sonuçlarında (SERP) yukarıya çıkmak ve görünür olmak için yapılan çalışmaların genel adıdır. Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonudur ve hem ülkemizde hem de dünyada gelişen bir sektördür.

Google SEO Hizmeti SEO uzmanı tarafından 200 den fazla kritere göre web sitenize yapılan çalışmalar sonucunda Google arama motoru sıralamalarında ilk sıralara getirilmektedir.

Peki web site sahipleri neden SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu yaparlar? Buna neden ihtiyaç duyarlar? Bunun birçok cevabı olabilir. Örneğin bir E-ticaret sitesisinizdir ve satışlarınızı arttırmak istiyorsunuzdur. SEO ile daha fazla müşteriye ulaşabilir ve satış yapabilirsiniz. Ya da bir Blog sayfasısınızdır ve daha çok insana hitap etmek, daha fazla insan tarafından okunmak istiyorsunuzdur. Yine SEO yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması nasıl yapılır? SEO çalışmasında en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri temiz bir kod yapısıdır. Ardından uygun sayfa başlık ve açıklamaları gelebilir. URL yapısı, görsel optimizasyonu, META açıklamaları ise yine İç SEO çalışmalarında bilmeniz ve uygulamanız gereken “kurallardan” sadece birkaçıdır.

Organik SEO hizmeti almak için Google algoritmaları baz alınarak uzun vadede yapılan çalışmalar yapılmalıdır. SEO çalışması bir defa yapılan bir çalışma değildir. SEO çalışması sürekli Google algoritmaları değişimleri çerçevesinde yapılmalıdır.

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu çok dinamik bir sektördür ve Google’ın sık sık getirdiği güncellemelerin takip edilmesi gerekmektedir. SEO uzmanı bu yüzden web sitenizi sürekli olarak takip edip SEO çalışmasına devam etmelidir. Bu yıl önemli olan bir kriter, gelecek yıl önemini kaybedebilir. Bu yüzden iyi bir SEO uzmanının yenilikleri takip etmesi gerekir ve sektörden uzak kalamaz.

İç SEO için gerekli adımlar atıldıktan ve her şey halledildikten sonra, Dış SEO çalışmalarına başlayabilir ve sitenizin daha da yükselmesini, arama sonuçlarında daha yukarıda gözükmesini sağlayabilirsiniz. Peki Dış SEO çalışmalarına neleri dahil edebiliriz? Örneğin aynı ya da yakın sektörlerden tanıtım yazısı alabilir ve anahtar kelimenizde yükselmesine yardımcı olabilirsiniz.

Backlink almak genellikle SEO uzmanları arasında çok tartışılır ancak Google’a göre kaliteli olan her yerden Backlink almak faydasızdır ve uzun vadede sitemize zarar verebilir. İleride bir sorun yaşamamak için sektörel Backlink almayı düşünebilirsiniz.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti ile ilgilenecek vaktiniz yoksa işi uzmanlara bırakabilirsiniz. Sadece Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgilenen ve bu konuda uzmanlaşan kişilere söylenilen bir ûnvan var: SEO uzmanı.

Siz de işinin ehli kişilerden belli bir ücret karşılığında SEO hizmeti alarak sitenizin Google’da daha görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

SEO yaptırmak isteyenler genellikle hizmete ödeyeceği ücreti merak ederler ancak bunun net bir cevabı maalesef yoktur. Sektörünüz, şu an hangi konumda olduğunuz ve hizmeti sağlayacak kişinin uzmanlığı gibi durumlar ödemeniz gereken ücreti belirleyen en önemli etkenlerden biri olacaktır.

SEO hiçbir zaman bitmediği için, sürekli yükseliş ya da bulunduğunuz konumu muhafaza etmek için SEO hizmetinin hiçbir zaman sonlanmaması gerekmektedir. Aynı zamanda uzun bir süreçtir, kısa vadede büyük sonuçlar beklememeniz gerekmektedir.

Şehir bazlı SEO çalışması ile Türkiye’nin tüm illerinde ilk sıralara çıkmak ister misiniz? HD Bilişim Türkiye genelinde yaptığı şehir bazlı yerel seo hizmeti ile yüzlerce firmanın ticari kazançlarını dijital pazarlama yöntemi ile arttırmıştır.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.