Scary Stories To Tell In The Dark Hakkında

Merhaba arkadaşlar. Size iyi gidecek bir korku filmi hakkında bahsetmeye geldim. Paranormal meselelerin işlendiği korku filmlerinden mutlaka sıkılmışsınızdır. Benim favori tarzım olsa da, ben de sıkıldım açıkçası. İşte size böyle doğaüstü olayların yaşanmadığı, güzel gözüken bir korku filmi: Scary Stories To Tell In The Dark. Bu yazıda size Scary Stories To Tell In The Dark hakkında detaylardan bahsedeceğim.

Güzel gözüken diyorum çünkü filmi izlemedim. Zaten film Türkiye’de vizyona girmedi. Girecek mi, onu da bilmiyorum. Bazı filmler, önce Amerika’da vizyona giriyor ve daha sonra Avrupa ülkelerine geliyor. Bize de Avrupa ülkeleriyle beraber gelecektir diye tahmin ediyorum. Hatta öyle ki, Scary Stories To Tell In The Dark filminin hiç reklamını bile görmedim. Bu film, Türkiye’de vizyona girmezse cidden kendine yazık eder. Bize de yazık olur. Neyse, devam edelim.

Scary Stories To Tell In The Dark filminin, Türkçesi de yok. Yani belirsiz. Bunun sebebi, Türkiye’de henüz vizyona girmemiş olması elbette. Ama şöyle çevirebiliriz: Karanlıkta Anlatılacak Korku Hikayeleri. Yaratıcı. Ama Türkiye’de kim bilir bunu ne adla vizyona sokacaklar. Biz; The Nun filminin bile, Dehşetin Yüzü diye vizyona girmesini gördük. Bunda kim bilir nasıl saçmalarlar. Neyse, isimlere takılmaya gerek yok. Biz, bu yazıda Scary Stories To Tell In The Dark diye hitap edeceğiz. Her ne kadar uzun olsa da…

Scary Stories to Tell In The Dark Hakkında

Scary Stories To Tell In The Dark hakkında söyleyeceğim ilk şey, filmin Amerika’da 9 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmiş olması. Yani sadece 2 gün önce vizyona girdi. Gördüğüm kadarıyla, Scary Stories To Tell In The Dark yorumları ise şahane diyebilirim. Bu yüzden, heyecanla bu filmin Türkiye’de de vizyona girmesini bekliyorum. Merak etmeyin, Scary Stories To Tell In The Dark hakkında yapılan yorumlara da, bir sonraki yazıda değineceğim. Şayet, film vizyona girerse ve ben de izlersem; kendi yorumumu da yazacağım. Diğer filmlerde yaptığım gibi bir film anlatımı yapacağım. Bu filmi ve Scary Stories To Tell In The Dark vizyon tarihi hakkında detayları merak ediyorsanız, takipte kalabilirsiniz.

Türkiye’nin popüler film haber sitelerinde bile Scary Stories To Tell In The Dark hakkında pek bir şey yok. Sizce, neden olabilir? Yani; ne filmin sayfası doğru düzgün doldurulmuş, ne de kullanıcıların film hakkında yaptığı yorumlar. Hiçbir şey. Bu kadar da bilinmemesine şaşırdım doğrusu. Sanırım, Türkiye’de Scary Stories To Tell In The Dark hakkında yazı yazan tek tük sitelerden biriyim. Madem öyle, biraz filmin yapım ve yönetim ekibinden bahsedelim ve bu yazıyı noktalayalım. Tabii, yazının sonunda da Scary Stories To Tell In The Dark fragmanını izlemeyi unutmayın, mutlaka seveceksiniz. İnanın bana.

scary stories to tell in the dark hakkında

Scary Stories To Tell In The Dark Bilgileri

Scary Stories To Tell In The Dark filminin yönetmeni, Otopsi filminin de yönetmenliğini yapmış olan; André Øvredal. Otopsi filmini izlemiştim ancak burada anlatmamıştım. Ama, izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Güzel bir gerilim filmidir. Onun dışında, Troll Avı diye bir filmi de varmış 2011 yılında vizyona giren.

Filmin senaristi ise, Oscarlı yönetmen olan Guillermo Del Toro. Kendisini Pan’ın Labirenti, Suyun Sesi, Hellboy gibi filmlerden de hatırlayabilirsiniz. İşte Guillermo Del Toro, bu filmin de senaryo ekibinde yer alıyor.

Aslında, bu filmin en büyük detayı şu. Usta yazar Alvin Schwartz’ın korku serilerinden esinlenilmiş. Yani, tamamen sıfırdan yaratılan bir hikayesi yok. Kitapta anlatılan hikayeler üzerinden esinlenilmiş ve beyazperdeye aktarılıyor.

Scary Stories To Tell In The Dark Konusu

“Amerika’da 1968 yılında değişim rüzgarları esiyor… Bellows ailesinin gizemli gölgesi, kasabada gezinmeye devam ediyor. Sarah, bu gizemli ailenin en gizemli üyesidir. Sarah’ın yaşamı, korkunç hikayelere konu olacak kadar sırlarla doludur. En sonunda; birkaç genç tarafından bu hikayelerle toplanan kitap keşfedilir. Hiç beklemedikleri bir anda, kitaptakiler gerçeğe dönüşmeye başlayacaktır.”

İşte Scary Stories To Tell In The Dark filminin konusu bu şekilde. Filmin konusuna bakacak olursak, daha önce böyle bir film yoktu sanırım. Varsa, lütfen yorum olarak yazın. Kitaptaki hikayelerin gerçeğe dönüşmesi… Kulağa hoş ve korkutucu geliyor. Bekleyip, göreceğiz. Umuyorum ki bu film gerçekten olmuştur ve yukarıda da söylemiştim, olmuş diyorlar.

Scary Stories To Tell In The Dark Vizyon Tarihi

Birkaç gün önce, Korku Hikayeleri vizyon tarihi henüz açıklanmadığını söylemiştim. Bugün Twitter hesabımda bir bildirim gördüm. Bu bildirime göre, Korku Hikayeleri filminin vizyon tarihi belli olmuş. Bu bilgiyi nereden edindin diye soranlar olacaktır, bildirim Film Artı’nın Twitter hesabından gelmişti. Yani Scary Stories To Tell In The Dark filminin Türkiye yayımcısı. Korku Hikayeleri filmi; yani Scary Stories To Tell In The Dark, 23 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girecek. Yani vizyona girmesi için sadece birkaç günü kaldı. Siz de bu filmi sinemada izleyip izlememeye karar vermek için, Korku Hikayeleri film yorumları okuyabilirsiniz. Okumak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Scary Stories To Tell In The Dark hakkında size aktaracaklarım şimdilik bu kadar. En kısa zamanda Scary Stories To Tell In The Dark yorumları yazısını da yazacağım. Lütfen beni takip etmeye devam edin. Siz Scary Stories To Tell In The Dark hakkında ne düşünüyorsunuz? Size konusu ilginç geldi mi? Sizce nasıl bir film olacak? Hemen aşağıdan filmin fragmanını izleyip, film hakkında düşündüklerinizi yazabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Yukarıda bahsettiğim Scary Stories To Tell In The Dark yorumları yazısı da hazır. Hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak film hakkında yapılan yorumları okuyabilirsiniz.

Scary Stories To Tell In The Dark Yorumları

2 Yorum

  1. Deniz Cevapla

    Eskisi kadar iyi korku filmleri yapılmıyor artık. Birkaç senede bir belki. . Scary Stories To Tell In The Dark da umarım iyilerden biridir. Dediğiniz gibi filmin adı muhtemelen bambaşka bir anlama dönüşür Türkiye’de. Filmi merak ettim açıkçası. Umarım yakın zamanda Türkiye’de de gösterime girer.
    Teşekkürler tanıtım için 🙂

    1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

      Maalesef 2010’dan bu yana korku filmleri pek tutmuyor. Korku filmi sektöründe şu an sadece Korku Seansı (The Conjuring) tutunmuş gibi gözüküyor. Bir de Ruhlar Bölgesi (Insidious). Bu korku filmleri dışında pek göze çarpacak bir korku filmi yok. Ben de Scary Stories To Tell In The Dark filmi için benzer şeyler düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz. Yorumun için teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.