influencer marketing

Profesyonel Gamer’lar İle Influencer Marketing

Proje, oyun, ürün ya da içeriklerinizi tanıtmak ve pazarlamak için Influencer'lar ile çalışabilirsiniz. Bu yazıda Influencer Marketing hakkında merak ettiklerinizi anlattım.

Influencer Marketing, Türkçe olarak Etkileyici Pazarlama anlamına geliyor ve sosyal medya mecralarında popüler, belli bir takipçi eşiğini aşmış insanların içerik ya da ürünü tanıtması anlamına geliyor.

Herhangi bir oyun ya da içerik sahibiyseniz ve bunu dijital ortamda pazarlamanız gerekiyorsa, Influencer’lar ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Tanınmak ve ürününüzü pazarlamak için en kolay  ve en etkili yöntemlerden biridir.

Örneğin bir MMORPG oyunu çıkacağı zaman, ilk olarak popüler Youtube MMO kanallarından öğreniyorsunuz değil mi? İşte bu bir Influencer Marketing örneğidir. Onlara oyuna önceden erişim hakkı veriyorlar ve herkesten önce oyunu deneyimlemelerini sağlıyorlar. Influencer’lar ise, oyunu Youtube kanallarına yükleyerek tanıtmış oluyorlar ve daha fazla insana ulaştırıyorlar.

Sadece Youtube olarak da görmeyin bunu. Valorant’ın çıktığı zamanı hatırlayın. Bütün ünlü yayıncılar aynı anda Valorant oynuyordu değil mi Twitch’te? Riot Games çok akıllıca bir hamle yaptı ve neredeyse sadece Twitch’i kullanarak tüm oyunculara oyununu tanıtmış oldu ve piyasada büyük bir yer edinmeyi başardı. Bu da güzel bir Influencer Marketing örneğidir.

Oyun Sektöründe Influencer Marketing

Çok yakın bir zamanda mobil MMORPG oyunu olan Pasha Fencer’in marka yüzü Can Yaman olmuştu ve her yerde onun resmini görüyorduk. Youtube, Facebook, Instagram ve Google reklamları. Pasha Fencer’in marka yüzü olan Can Yaman’ı, oyunlarını pazarlamak ve Can Yaman’ın kitlesini kazanmak için pazarlıyorlar. Bu gibi örneklere oyun sektöründe çoğu kez rastlayabilirsiniz.

Siz de bir ürün ya da içerik pazarlayacaksanız, çoğu küçük ve büyük markanın yaptığı gibi Influencer’lar ile anlaşabilirsiniz. Peki aradığınız sektörde uygun Influencer nasıl bulabilirsiniz? Sorunun cevabı çok basit. Influencer Ajansı kullanarak.

Sosyal Medya Fenomenlerine reklam vermek istiyorsanız bu konuda en çok güvenilen https://influencerajansi.com sitesini ziyaret ederek sektörünüze uygun bir Influencer ile çalışmak için iletişime geçebilirsiniz ve tam olarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Sadece tanıtım yaptırmak için ajanslarla çalışmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz de Influencer başvurusu yaparak çalışabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Neden Influencer Marketing?

Günümüzde neden Influencer Marketing yani Etkileyici Pazarlama yöntemi diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor? Bunun sebebi, sosyal mecraların sürekli aktif olması ve gündemi belirliyor olması. Yakın dostlarımız ya da tanıdıklarımız, bize bir ürünü tavsiye ettikleri zaman o ürünü tercih ediyoruz çoğunlukla.

İşte Influencer pazarlaması da bu şekilde. Ürün hakkında olumlu ve samimi yorumlarda bulunarak ürünün satış hacmini katlayabilirler. Bu sebeple pazarlamanın olmazsa olmazlarından birisi de Influencer Marketing pazarlamasıdır.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.