knight online oynanır mı 2019

Knight Online Oynanır Mı? (2023)

Knight Online 2022'de oynanır mı? 2022 Knight Online oyuncu sayısı ve 2022'de bilmeniz gereken bazı detaylar!

Herkese merhaba. Dünyanın ve özellikle Türkiye’nin en çok oynanan MMORPG oyunlarından biri olan Knight Online hakkında size 2022’den bilgiler getirdim. Eski, yeni ayırt etmeden tüm Knight Online oyuncularının böyle bir yazıya ihtiyacı vardı.  Bu yazıda, Knight Online oynanır mı başlığını ele alacağız ve eski Knight Online oyuncularına; 2022’de Knight Online oynanır mı, bunu anlatacağız.

Geçmişten günümüze Knight Online’da neler değişmiş, neler hâlâ yerinde duruyor bunları anlatacağız. Belki de, bu yazıyla beraber birçok Knight Online oyuncusu oyuna geri döner, kim bilir. Dilerseniz, lafı fazla uzatmadan Knight Online Oynanır Mı 2023 yazımıza başlayalım.

Dünyadaki oyuncu kitlesi, özellikle Türkiye’deki oyuncu kitlesi genelde karakter gelişimine ve grafiğe çok önem veriyor. Bunların yanında MMORPG sevenlerin sayısı, diğer oyunlara nazaran az da olsa, Türkiye MMORPG’ye hakkını veren oyuncularla dolu desek yanlış olmaz. Knight Online, 2003 yılında çıkışını yapmış olsa bile günümüzde de on binlerce oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor.

Knight Online 2019

Knight Online Oynanır Mı? 2021

Knight Online 2023’te Oynanır Mı?

Bazıları Knight Online’ın ve benzer MMORPG oyunlarının devrin gerisinde kaldığını, yeniliklere yetişemediğini söylese de bir Knight Online oyuncusu olarak buna kesinlikle katılmadığımı söylemeliyim. Her ne kadar NTT Game sayesinde oyun yerinde saysa da, durum böyle.

Knight Online; kendini, oyuncusunu ve bulunduğu konumu pek fazla değişikliğe ve yeniliğe başvurmadan korumayı başardı ve hâlâ da bunu başarıyor. 2023 yılında Knight Online oynanır mı, yeni birçok oyun var gibi söylemlerde bulunuyor olabilirsiniz. Fakat Knight Online’ın kemik kitlesi size bu konuda şiddetle karşı çıkacaktır. Çünkü Knight Online’ı birkaç seneden fazla oynayan herkes ondan daha fazla keyif veren ve kendisine bağlayan başka bir MMORPG’nin, hatta başka bir oyunun olmadığını söyleyecektir.

Ayrıca Knight Online’a sadece bir oyun olarak bakmak büyük bir hata sayılabilir. Çünkü Knight Online’da tanıştığınız insanlar sizin için bir aile oluyor. Ayrıca Knight Online’ı pay-to-win olarak görenlere karşı da şunu söyleyebilirim; Knight Online’a ne kadar para harcadıysanız, biraz zaman ayırarak o parayı, hatta o paranın çok daha fazlasını kazanmanız mümkün. Eskiden ticaret ve etkinlikler konusunda bu kadar aktif değildi Knight Online evet, fakat artık çoğu kişi için Knight Online kazanç kapısına dönüşmüş durumda. NTT Game’in en iyi yönettiği şey, şu sıralar etkinlikler olabilir.

Knight Online’dan para kazanmak neredeyse çok kolay. Ve bunların yanında, az önce de dediğim gibi, oyunu pay-to-win gibi gösteren eşyalara harcadığınız parayı biraz ekstra zaman ile geri kazanmanız mümkün. Ancak elbette Pay To Win. İyi bir karakter için çok fazla para yatırmanız gerekiyor. Size söylemek istediğim, yatırdığınız parayı kısa sürede kazanabilir ve hatta kâr etmeye başlayabilirsiniz.

2019 knight online

Knight Online Oynanır Mı?

Knight Online Oyuncu Sayısı 2023

Kısaca, her şey tamamen sizde bitiyor. Hatta, hayatında hiç Knight Online oynamamış olanlar bile indirip oynayabilirler. Çok geriden geleceğim, yetişemeyeceğim demeyin. Sadece eğlencenize bakın. Knight Online 2021 oyuncuları, hâlâ oldukça yardımseverler ve yeni oyunculara yardım ediyorlar. Grafik canavarı o kadar MMORPG çıktı dedik. Hangisi sizi yıllarca oynatacak? Hiçbiri.  Ama Knight Online, Metin 2 gibi oyunlar öyle değil. Bunlar ömürlük oyunlar ve hâlâ sunucularının tamamen dolu olması bunu kanıtlıyor.

Madem ki Knight Online oynanır mı diyoruz, Knight Online oyuncu sayısı meselesine değinmeden olmaz. Knight Online Türkiye gruplarında sık sık şöyle duyuyorum. “Knight Online kaç oyuncu var arkadaşlar, ona göre geri dönmeyi düşünüyorum.” Evet, bunu çok sık duyuyorum. Oyun bir kere çok dolu. Her yerde tonla oyuncu var. Bu soruları soran Knight Online oyuncuları; oyuna geri dönseler, herhalde bütün sunucular dolu olacak. Yani, Knight Online oyuncu sayısı meselesini hiç dert etmenize gerek yok. Şu anda bile saatlerce sıra bekleyen oyuncular var.

Knight Online Oynanır Mı 2021 yazımızı burada sonlandırıyorum. Geldik, Knight Online oynanır mı sorusuna cevap vermeye. Cevap veriyorum: Evet, oynanır!

Knight Online hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz, yeni başlayanlar için Knight Online, Knight Online rehberleri ve aklınıza gelebilecek her şeyi, Cenk Baytınaz’ın Kişisel Blogundan öğrenebilirsiniz. Knight Online oyuncusu olarak, ben de bütün bilgileri buradan takip ediyorum. Knight Online hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz beni takip etmeye devam edin.

Kapanmayan En Eski MMORPG Knight Online!

Kapanmayan en eski oyunlardan birinin Knight Online World olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bunu Knight’ın sadık oyuncu kitlesi ve kendine çeken oyun içerikleriyle başardılar.

2002 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, hâlâ birçok sunucusu mevcut ve bu sunucular ağzına kadar dolup taşıyor. Gerçekten çok büyük bir başarı. Old-School MMORPG oyunlar arasında en iyisi diyebiliriz bu oyun için.

Kapanan MMORPG oyunlar demişken, bu yazıyı okuyarak eskilere gidebilir ve anılarınızı tazeleyebilirsiniz: https://enestalha.com/gecmisten-gunumuze-kapanan-mmorpg-oyunlar/

Bir Ping

 1. Pingback: MMORPG Oyunlar Listesi (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

14 Yorum

 1. Deniz Cevapla

  Knight Online adını ilk kez duydum dersem ayıp mı olur? :)) Bu tür oyunlar sanırım daha çok erkeklerin tercih ettiği oyunlar. Çünkü ben pek sevemedim, hatta bu oyunların mantığını bile çözemedim :/ Knight Online oyununun belli ki etkileşimi yüksek ve oynadıkça para da kazandırıyor. Bu durum oyuncular için iyi bir motivasyon kaynağıdır sanırım.

  1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

   Knight Online, eski MMORPG oyunlarından birisi. Oyuncuları bu kadar bağlayan şey aslında kazandırdığı para değil, sadece bağımlılık yapması. Bir kere Knight Online zehrini aldıktan sonra, bırakmak pek mümkün olmuyor. 🙂 Yorumunuz için teşekkürler.

 2. Cenk Cevapla

  Knight Online oynanır mı sorusunun cevabı bende hep aynıdır çünkü hayatım boyunca Knight Online dışında hiçbir oyundan bu kadar zevk almadım. Knight Online para kazanmak diğer MMORPG’lere göre kısmen daha kolay olduğu ve piyasa hareketli olduğu için tercih edilmesi oldukça normal. Knight Online bence kesinlikle şimdi de, önümüzdeki birkaç senede de keyifle oynanır. Yazı için teşekkürler.

 3. Alperen Cevapla

  Hiç oynamasam da Knight Online oyununun bir efsane olduğunu biliyorum. Bugün, hala oynandığını görmek de beni pek şaşırtmadı. O zaman Knight Online Oynanır mı sorusunun cevabı belli!

 4. Atakan Cevapla

  Bir kere knight online batağına düşmüş insan bu oyundan kolay kolay vazgeçemiyor maalesef 🙂 Eğer önceden oynayıp geri dönmeyi düşünenler aynı pişmanlığı yaşamasın isterim ne güzel yırtmışlar paçayı biz hala sürünüyoruz 🙂

 5. Adem Cevapla

  Bir knight online oyuncusu olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim evet oynanır, ancak eskisi kadar zevk verir mi? bunu tartışabiliriz.

 6. Halilcan Uygur Cevapla

  Knight online bu zamanda gayet iyi oynanır da rise online da geliyor. Bakalım belki aralarındaki rekabet bir şeyleri değiştirebilir

 7. recep Cevapla

  Sen burada “knight online hala oynanıyor mu?” sorusuna cevap vermişsin. Sene 2021 de bu oyuna başlanır mı başlanmaz. Hatta eskiden oynayan biri bile bence artık oynamamalı. Grafikleri desen göze zarar, mekanik desen yok, animasyon desen yok. Oyunu oynayabilmek için 10 milyar para yatırsan bile az gelir. Gelmiş fazlasını çıkarırsın diyorsun. Kardeşim bu iş değil “OYUN” insanlar işten cıkıp eve geldiğinde ve ya okuldan çıkıp eve geldiğinde eğlenmek için oynuyor, para kazanmak için değil. Böyle saçma oyuna böyle saçma paralar yatıracağanıza, elder scrolls online gibi yeni nesil grafiklere sahip p2w olmayan, emeğinin karşılığını veren geniş içeriklere sahip bir oyunu aylık 43 TL vererek oynayabilirsiniz ve bundan sonra para vermenize gerek kalmayacak. Çünkü her şey emek.

 8. Anonim Cevapla

  bana göre en iyi oyunlardan biriydi. maalesef açıkgözlerden (ister oyuncu ister admin olsun) dolayı bugünkü durumuna geldi…

  knight oynamış olanlar sanırım anlamış dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir