İnternetsiz İnstagram’a Nasıl Girilir?

Instagram, kota problemi yaşayan ülkeler için son güncellemesiyle beraber büyük bir yeniliğe imza attı. Bundan böyle Instagram’a internetiniz olmadan da girebileceksiniz. Peki ama nasıl?

Instagram

Önce Android cihazlarda kullanılabilir hale getirilen çevrimdışı Instagram özelliği yakın zamanda da IOS cihazlar içinde güncellenmesi bekleniyor.
Amerika Birleşik Devletleri dışında yaklaşık 650 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor ve kullanıcıların bir çoğu Instagram‘ın çok fazla veri tüketmesinden, sınırlı internette Instagram‘ı kullanmanın zorluğundan şikayetçiydi. Yeni gelen güncelleme ile beraber artık Instagram‘a çevrimdışı olarak da girebiliyorsunuz.
Çevrimdışı modda ise önceden yüklediğiniz fotoğraf, video ve hikayeleri görüntüleyebiliyorsunuz.

Peki gelelim, İnternetsiz Instagram’a nasıl girilir?

Yapmanız gereken tek şey, mobil veri kullanımına girmeden önce sınırsız internetinizden Instagram‘da gezineceğiniz  yerleri önceden yüklemek. Daha önce yüklediğiniz her videoyu veya fotoğrafı internet bulunmayan yerlerde de görüntüleyebilirsiniz.

Yaşayacağınız en büyük problem ise yüklenen fotoğraf veya videonun telefonun belleğinde yer kaplamasıdır. Rutin olarak Ayarlar ve Uygulamalar‘dan Instagram‘a giderek verileri silmeniz telefonunuzda yer kaplayan fotoğraflara çözüm olacaktır.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.